REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Góralewski najszybszy w Radzyminie

Sport

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2023 już dziesiąty raz w swojej historii zawitał do Radzymina. Frekwencja w Mieście „Cudu nad Wisłą” ponownie okazała się imponująca. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało aż 600 miłośników dwóch kółek.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Do Radzymina wracamy zawsze z wielką przyjemnością - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To bardzo atrakcyjny, pofałdowany i techniczny teren. Radzymińska trasa przebiega na interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi, m.in. w pobliżu historycznych bunkrów w Forcie Beniaminów. Cieszymy się, że wspólnie z władzami Gminy Radzymin co roku już od 10 lat tworzymy największe kolarskie święto w Mieście „Cudu nad Wisłą”.

Na dystansie MAX (55 km) czwarty raz w sezonie wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (Józefów) i Rafała Brzyskiego (Retro Team). Wśród kobiet ósme już zwycięstwo odniosła Urszula Lewandowska, tym razem przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Sylwią Tkaczyk (wszystkie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (35 km) najszybciej pokonał Michał Dobrzyński (Kamyk Radzymin MTB Team), finiszując przed Adamem Stefankiem (Warszawski Klub Kolarski) i Fabianem Mucharskim (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie kobiet triumfowała Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Patrycją Kuczyńską (Warszawa) i Liwią Michalczyk (Warszawski Klub Kolarski). Na tym dystansie odbyły się jednocześnie Mistrzostwa Polski MTB Urologów 2023, organizowane przez Poland Bike i Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Po tytuły mistrzowskie w Radzyminie sięgnęli Tomasz Szopiński (Warszawa) i Ewa Bres-Niewada (UroBike).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Najlepszy był Leon Ołdak (Warszawski Klub Kolarski), przed Leonardem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team) oraz Emilem Pawłowskim (UKK Huragan Wołomin) i Dawidem Majgierem (Intro Cycling Team), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Sandrą Nygą (Serock) i Zuzanną Luszką (Warszawski Klub Kolarski).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed KK Catena Wyszków i 3S Ciechanów Bike Team, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Rafbike Cycling Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Mucharscy, przed Luszkami i Kołaczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Radzymina i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Radzymin i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w najbliższą niedzielę 17 września w Wyszkowie. 

Organizatorzy

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


LOTTO Poland Bike MarathonWyszkówRadzyminŁukasz GóralewskikolarstwoKK Catena

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA