REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Cichociemni" po raz kolejny wylądują w Łosinnie

Powiat

Powiat Wyszkowski, Instytut Historyczny NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego Okręg Warszawa Wschód, Światowy Związek Żołnierzy AK, Teatr Makata we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Wojskiem Polskim oraz mieszkańcy Łosinna zapraszają 16 września na Piknik Militarno - Patriotyczny z widowiskiem historycznym "80. rocznica Operacji "Neon1" w ramach "Riposty" na placówkę "Garnek" 103 - Zrzut Cichociemnych - Zapora 2023.

REKLAMA

Wydarzenie odbędzie się na łąkach za miejscowością Łosinno koło Wyszkowa (7 km w stronę Pułtuska).

Program:

godz. 12.00 - rozpoczęcie uroczystości, odśpiewanie hymnu Polski, modlitwa za Cichociemnych, złożenie kwiatów przy tablicy - pomniku

godz. 13.00 - rekonstrukcja obławy na grupę WiN Jana Kmiołka na Grądach Pulewnych 1948

godz. 13.30 - Norbert "Smoła" Smoliński i Dziecięca Ferajna - patriotyczne śpiewanie

godz. 14.45 - widowisko historyczne "Zrzut Cichociemnych - Zapora 2023"

W programie także żywa lekcja historii, pokazy wschodnich sztuki walki, konkursy z nagrodami dla dzieci, pokazy sprzetu i uzbrojenia Wojska Polskiego, GROM i WOT, prezentacja grup rekonstrukcyjnych i grup motocyklowych, żołnierska grochówka.

 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiZrzut Cichociemnych Zapora 2023"Łosinno

Komentarze

Cichy
W programie będzie pokaz wschodnich sztuk walki. co wschodnie walki mają wspólnego z działaniami cichociemnych??? W głowach wam zabrakło rozumu przez te wybory. Kto tu się popisał przy układaniu programu. Wstyd.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA