REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Delegacja SP nr 4 na Westerplatte

Nauka

W dniach 30 sierpnia - 1 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie uczestniczyła w XXXVII Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Szkołę reprezentowali dyrektor szkoły Ewa Runo i nauczycielka historii Jolanta Paczkowska. Głównym i najważniejszym punktem programu sympozjum było uczestnictwo w obchodach 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Uroczystość rozpoczęła się 1 września o godz. 4.45 przy Pomniku Obrońców Wybrzeża. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz państwowych, władz lokalnych, rodziny Westerplatczyków.

- Przeżyliśmy chwile zadumy i wzruszenia, uczestniczyliśmy w „żywej” lekcji historii i patriotyzmu, oddaliśmy hołd bohaterskim naszym przodkom.  W symboliczny sposób podziękowaliśmy również zmarłemu prezesowi Klubu Szkół Westerplatte - Adamowi Szatkowskiemu, który zapoczątkował tę ideę sympozjum i spotkań rodzin Westerplatczyków - mówią przedstawiciele SP nr 4.

Delegacje szkół z całej Polski, które noszą zaszczytne imię - Obrońców Westerplatte, miały okazję zwiedzić Gdańsk; podziwiać Muzeum II Wojny Światowej. Nie zabrakło też w programie spotkań, w czasie których nauczyciele mogli się poznać, porozmawiać, zawrzeć znajomości z uczestnikami z innych szkół z całej Polski.

Delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 4 w WyszkowieWesterplatteSympozjum Klubu Szkół Westerplatte

Komentarze

Wyszkowianka
Szkoła to uczniowie, gdzież oni w tej delegacji... Nie byli godni jak te dwie Panie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA