REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Teatralna podróż do świata wyobraźni

Kultura

Za nami II Przegląd Teatrów Wędrownych dla Dzieci "Leśna scena PNS", organizowana przez Stowarzyszenie Pan Hilary. Wyszkowianie mieli okazję obejrzeć trzy zabawne i pouczające spektakle, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tegorocznym przeglądzie wystąpiły trzy teatry z dorobkiem artystycznym i nagrodami: Teatr TeatRyle, który przygotował na wyszkowski przegląd spektakl na motywach Kubusia Puchatka pt. "Kubusiowe granie"; Teatr O! z inscenizacją "Wielkiej wyprawy Pana Maluśkiewicza" oraz Teatr Trupa Pana Wnuka i ich wersją "Jasia i Małgosi". 

"Leśną scenę" PBS Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie rozpoczął mistrzowski spektakl teatru TeatRyle. „Kubusiowe granie” przenosi widzów w czasy, kiedy nie było jeszcze komputerów, telefonów komórkowych i telewizji, a dzieciom czytano książki i opowiadano przeróżne historie, często wymyślane na poczekaniu. Aktorzy zaprosili widzów do krainy wyobraźni, gdzie wszystko, naprawdę wszystko jest możliwe. Bohaterami spektaklu były lalki - przytulanki; takie, jakie każde dziecko ma u siebie w pokoju z dobrze znanaej i kochanej przez dzieci serii o Kubusiu Puchatku. W rękach aktorów maskotki ożyły i opowiadały swoje niesamowite historie, wciągając dzieci do świata wyobraźni. Walorem przedstawienia były również piosenki, pięknie skomponowane przez Roberta Łuczaka. 

Przedstawienie "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza" oparta jest na wierszach Juliana Tuwima (”Pan Maluśkiewicz, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”,„Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”ZOO”). Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci miały okazję poznać mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotarły z małym-wielkim podróżnikiem nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczyły się piosenki prawdziwego wilka morskiego. Spektakl przybliża małemu widzowi otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwala ciągle zaskakiwać widza. Wykorzystanie motywów muzycznych: kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody, podkreślał zmieniającą się poetykę przedstawienia.

Z kolei "Jaś i Małgosia" to czarujący i zabawny spektakl reżysera teatralnego Michała Wnuka, który realizuje spektakle dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Do realizacji spektaklu przydała się także pomoc publiczności, gdy kurier zagubił [aczkę z laką wilka no i ktoś musiał go zastąpić.. Zabawy, śmiechu i artystycznych wrażeń było mnóstwo. Wszystkie spektakle łączył wysoki poziom artystyczny, duża dawka humoru, mądry przekaz.  

W przerwach między spektaklami zorganizowano artystyczne warsztaty dla dzieci. BARVA Art Svitlana Stankevych zaprosiła do świata garncarstwa z kołem, MADU Pracownia zabawy i rozwoju - zaproponowała wspólną budowę teatralnych lalek i chatek, zaś aimatorki ze Stowarzyszenia Pan Hilary zaoferowały wspólną zabawę bańkami mydlanymi, malunki buziek, tatuaże, harce i zabawy na świeżym powietrzu. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


teatrAkademia Umiejętności Pan HilaryWyszkówprzegląd teatralny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA