REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wspomnienia fotograficznego roku...

Kultura

25 sierpnia podczas wernisażu wystawy fotograficznej swoje prace szerszej wyszkowskiej publiczności zaprezentowali członkowie Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego, działającego przy Akademii Umiejętności "Pan Hilary". Była to już czwarta wystawa zbiorowa uczestników klubu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Fotografie są podsumowaniem roku 2022. Przedstawiają szeroką tematykę. Na wystawie zobaczyć można zdjęcia autorstwa: Iwony Gawrysiuk, Ewy Bramson - Gawur, Bolesława Gawura, Wiolety Kuleszy, Małgorzaty Mikołajczyk, Anny Mierzejewskiej - Miziołek, Moniki Rutkowskiej, Renaty Samsel, Ewy Siwieckiej i Woytka Smółkowskiego. Wernisaż odbył się w gościnnych progach restauracji "Leśny Dworek" w Rybienku Leśnym, gdzie zgromadzonych gości powitał Piotr Adler, założyciel Akademii:

- Jako Klub Fotograficzny, jako Akademia znaleźliśmy bardzo przyjazne miejsce - "Leśny Dworek" w Rybienku Leśnym. To, że te wystawy organizujemy tutaj, idzie jakby z duchem czasu i dzięki temu, że wystawy fotograficzne i nie tylko odbywają się w przestrzeniach otwartych, gdzie ludzie także przy okazji mogą obcować ze sztuką. Założenie organizowania takich wystaw w przestrzeniach publicznych jest ze wszechmiar słuszne i bardzo przyczynia się do popularności sztuki, kultury ale również bohaterów dzisiejszej wystawy, czyli fotografów naszego klubu - mówił.

Spotkania klubowe odbywają się raz w miesiącu, albo w "Leśnym Dworku" albo w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie. Członkowie klubu na koniec każdego spotkania mają zadanie, żeby na kolejne przynieść zdjęcia na określony temat. Tematyka zdjęć jest bardzo różna np. rzeka, ogień, architektura, czarno - białe klimaty.

- Jeśli ktoś przywiózł zdjęcia wykonane z podróży to też oczywiście oglądamy to nie jest sztywny podział. Zdjęcia są niesamowite i bardzo piękne - dodał.

Prezentacji prac dokonał Woyciech Smółkowski prowadzący zajęcia fotograficzne:

- Nasz Klub jest dosyć młody, natomiast myślę, że w miarę prężnie działamy jak na nasze możliwości, ponieważ nawiązaliśmy współpracę z kolegami z Czech, jeździmy tam na plenery jesienne a oni przyjeżdzają do nas na plenery wiosenne i ta wymiana kwitnie. Zwłaszcza, że oni zupełnie inną fotografię uprawiają, więc my się możemy dużo nauczyć od nich ale i oni od nas też. W zdjęciach tych nie ma tematu wiodącego, po prostu, każdy ze swoich zbiorów wybrał to co uważał, że jest godne zaprezentowania i wspomnienia tego fotograficznego roku 2022 - mówił.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówAkademia Umiejętności Pan HilaryRestauracja Leśny DworekRybienko LeśnewernisażfotografiaDyskusyjny Klub Fotograficzny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA