REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Praktykowali na Malcie

Nauka

W ramach Programu Erasmus+ uczniowie oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie uczestniczyli na Malcie w praktykach zagranicznych oraz różnych formach doskonalenia zrealizowanych dzięki funduszom europejskim.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Grupa 26 uczniów w zawodzie technik ekonomista, rachunkowości, informatyk, programista realizowała trzytygodniowe staże, natomiast czworo nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło tzw. job shadowing oraz kursie specjalistycznym na Malcie. Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności i kwalifikacji uczniów, wsparcie ich w zdobywaniu umiejętności zawodowych, a także kluczowych umiejętności niezbędnych do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy, tj. posługiwanie się językiem angielskim oraz funkcjonowanie w środowisku wielokulturowym. Uczniowie kierunków IT zdobywali wiedzę edycji audio, obróbki dźwięku, drukowania 3D, cyberbezpieczeństwa, marketingu cyfrowego i inne. Uczniowie kierunków ekonomicznych wykonywali pod okiem pracowników maltańskich zadania związane z obsługą programów finansowo-księgowych, logistycznych, podejmowali działania marketingowe.

Wyjazd łączył również elementy kulturowe i rekreacyjne. St. Julian i okolice codziennie zaskakiwały swoimi urokami, niezwykłymi widokami, architekturą i przepiękną wodą w Morzu Śródziemnym. Uczniowie uczestniczyli w bogatym programie kulturowym tj. wycieczka po Valleccie, rejs statkiem na wyspy Gozo, Comino, opłynięcie wybrzeża statkiem oraz poznawali ciekawe miejsca zlokalizowane w pobliżu St. Julian. Dla każdego z nich dużym doświadczeniem była zarówno trzytygodniowa rozłąka z rodziną, jak i pobyt w otoczeniu o odmiennej kulturze i języku. Wyjazd pozwolił uwierzyć w siebie, poszerzyć wiedzę zawodową z różnych dziedzin, nabrać biegłości i śmiałości w porozumiewaniu się w języku angielskim (szczególnym wyzwaniem były codzienne zakupy w sklepie, transport). Zdobyli nowe doświadczenia, poznali realne warunki pracy za granicą. Była to dla nich szkoła życia. Stali się bardziej samodzielni, pewni siebie, część z nich zaczęła rozważać nawet pracę za granicą lub studia.

Uczniowie otrzymają zaświadczenia ukończenia staży zawodowych, Europass Mobilność. Była to niezapomniana przygoda zarówno dla nich jak i ich opiekunów, którzy starali się im pomagać w każdej sytuacji. Koordynatorami projektu w ramach ZS nr 3 były Sylwia Ludwikowska i Grażyna Witkowska. Równie wielkim wyzwanie było uczestnictwo nauczycieli kształcenia zawodowego w tzw. job shadowing i kursie specjalistycznym. Dwoje nauczycieli ekonomistów doskonaliło swoje umiejętności zawodowe obserwując maltańskich pracowników w miejscu pracy (tzw. job shadowing) oraz dwoje nauczycieli kształcenia zawodowego IT uczestniczyło w kursie specjalistycznym z marketingu cyfrowego. Uczniowie, jak i nauczyciele kształcenia zawodowego są wdzięczni, że szkoła stwarza szanse rozwoju nie tylko poprzez zdobywanie wiedzy w kraju, ale również zagranicą. Organ prowadzący tj. Urząd Marszałkowski w Warszawie corocznie wyraża zgodę na udział naszej szkoły w Programie Erasmus+, za co również jesteśmy wdzięczni.

Sylwia Ludwikowska, koordynator Projektu Erasmus+

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZS nr 3 w WyszkowieProgram Erasmus+praktyki zagraniczne„Mobilność uczniów i nauczycieli ZS nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego w 2023 r”

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA