REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Już wkrótce powstanie siłownia zewnętrzna w szkolnym parku I LO

Nauka

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida nieustannie stara się działać na rzecz społeczności związanej z I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Wyszkowie.  W czerwcu 2023 Stowarzyszenie zostało laureatem programu „Wzmocnij swoje otoczenie”, dzięki czemu już wkrótce zbuduje  siłownię zewnętrzną w szkolnym parku dla uczniów I LO, jak również dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa i okolic, którzy chcą dbać o swoją kondycję fizyczną i relaksować się na świeżym powietrzu.

REKLAMA

Celem  projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności, zachęcenie wszystkim niezależnie od wieku i kondycji do atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Siłownia będzie  idealnym uzupełnieniem infrastruktury terenu szkolnego, czyli pięknego szkolnego parku z dużą przestrzenią, doskonałą do zagospodarowania na właśnie ten cel. W parku szkolnym zostanie zamontowanych pięć stanowisk do ćwiczeń, m.in.: orbitrek, biegacz, wioślarz, wahadło i twister. Zarząd stowarzyszenia finalizuje umowy, dopełnia formalności, aby już od września uczniowie I LO i mieszkańcy Wyszkowa mogli korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu w parku przy I LO. W przygotowania do realizacji tej inwestycji zaangażowani są członkowie stowarzyszenia, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, absolwenci, oraz uczniowie I LO w Wyszkowie. Koordynatorem projektu z ramienia stowarzyszenia jest Patrycja Ogrodzińska. Stowarzyszenie dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc przy realizacji tego projektu.

„Wzmocnij swoje otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i  sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln zł. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl , https://www.energetycznykompas.pl

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


siłowniaI LOWyszkówsiłowania plenerowa"Wzmocnij swoje otoczenie"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA