REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Fizjoterapia nowy kierunek studiów w ciechanowskiej PUZ

Nauka

Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie uzyskał zgodę na utworzenie 5 - letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia. Znamy szczegóły.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgodę na otwarcie nowego kierunku minister edukacji wydał 4 sierpnia. Rekrutacja na nowy kierunek studiów ruszy w drugiej połowie sierpnia. Absolwenci uzyskają tytuł magistra w zakresie fizjoterapii i będą przygotowani do pracy w szpitalach, zakładach fizjoterapii i rehabilitacji medycznej, sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej, a także w prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych. Jest zapotrzebowanie na tego typu fachowców. 

- Planowane jest uruchomienie studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym dla ok. 60 studentów. Tryb stacjonarny jest bezpłatny. Utworzenie tego kierunku wynikało z dużego zainteresowania tym kierunkiem studiów, a także dużym zapotrzebowaniem na świadczenia rehabilitacyjne. Pracownie specjalistyczne tego kierunku będą się mieścić w wyremontowanym budynku uczelni przy ul. Sienkiewicza. Szczegóły rekrutacji podamy wkrótce na stronie uczelni - zapowiada Ewa Wiśniewska, dziekan wydziału.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


CiechanówWyszkówFizjoterapia nowy kierunek studiów w ciechanowskiej PUZstudiaPaństwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowiefizjoterapia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA