REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Na Jasną Górę na rowerze

Turystyka

9 sierpnia z parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie wyruszyła XIV Wyszkowska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przed cudownym obrazem Matki Bożej pielgrzymi pokłonią się 13 sierpnia - z wielką radością, bo mimo trudności i wyrzeczeń udało się dotrzeć. Rowerzyści będą mieli w nogach ponad 300 km. Dziennie do pokonania jest około 100 km. Rekolekcje na dwóch kółkach to spore wyzwanie, ale wśród 75-osobowej grupy pielgrzymów nie brakuje doświadczonych rowerzystów, którzy już nie wyobrażają sobie sierpnia bez rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Są też nowicjusze, którzy jednak mogą liczyć na wsparcie ze strony organizatorów i wprawionych już sióstr i braci z pielgrzymkowego szlaku. Co cieszy, sporą grupę stanowi młodzież. Duchowym opiekunem pielgrzymki, jak w latach poprzednich, jest ks. Zbigniew Borawski. 

Źródło: Parafia pw. św. Wojciecha w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówpielgrzymka rowerowaparafia pw. św. Wojciecha w WyszkowieJasna Górapielgrzymka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA