REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Czy chcesz bezpłatnej komunikacji?

Kącik Prasowy

Zakorkowane ulice, brak parkingów, smog – to bolączki wielu miast w kraju. Są jednak już takie, w których bezpłatna komunikacja publiczna rozwiązuje odwieczne problemy mieszkańców. Najlepszym przykładem, że „da się” są Lubin, Bełchatów oraz Kalisz i ich wzorem Bezpartyjni Samorządowcy chcą w całej Polsce wprowadzić darmową komunikację.

REKLAMA

Bezpłatna komunikacja - dlaczego to tak istotne?

Czy bezpłatna komunikacja miejska i regionalna to tylko populistyczne hasło? Otóż nie! Przy obecnych cenach paliw bezpłatna komunikacja jest wielką zachętą do korzystania z transportu publicznego. Przeciętna rodzina może dzięki temu zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Oprócz tego komunikacja zbiorowa pozwala oszczędzić czas dojazdów - bo dobrze zorganizowany transport masowy, zwłaszcza szynowy, nie stoi w korkach. Chroni także środowisko - pociąg, tramwaj lub autobus elektryczny jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. To wpływa także pozytywnie na zdrowie mieszkańców miast - wolimy przecież oddychać czystym powietrzem a nie spalinami tysięcy samochodów. Transport masowy nie potrzebuje także ogromnych parkingów w centrach i tak już zatłoczonych aglomeracji. Te tereny można przeznaczyć na parki i strefy rekreacyjne. To także mniej wypadków na drogach. Korzyści można wymieniać dużo.

Właśnie to chcemy zrobić dla Ciebie! Dołącz do nas!

Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolskie ugrupowanie, które w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobyło blisko milion głosów, przekraczając pięcioprocentowy próg poparcia w skali kraju. Znamy problemy zwykłych mieszkańców. Dlatego jeśli chcesz nas wesprzeć i pomóc w nadchodzącej kampanii parlamentarnej to pozwól wywiesić baner na Twoim balkonie lub płocie.

Zgłoś chęć do udziału w pracach komisji wyborczej. A jeśli czujesz się na siłach, aby wystartować, zgłoś swoją kandydaturę.

Zachęcamy do zgłoszenia się do nas zorganizowane lokalne środowiska, a także przedsiębiorców, rolników, emerytów oraz społeczników i wszystkich, którzy chcą żyć w Normalnej Polsce. Razem możemy osiągnąć więcej dla Twojego regionu i całej Polski!

Zapraszamy do kontaktu:

Konrad Rytel - Koordynator Okręgu 18 do sejmu, Prezes MWS, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Biuro Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy, ul. Koszykowa 24 lok 12, 00-553 Warszawa/ biuro@mws.org.pl

* Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolskie ugrupowanie, które w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobyło blisko milion głosów, przekraczając pięcioprocentowy próg poparcia w skali kraju. Bezpartyjni obecnie tworzą zarząd województwa na Dolnym Śląsku, a także współtworzą koalicję rządzącą w Lubuskiem. Na terenie woj. mazowieckiego posiadają wielu radnych, wójtów, burmistrzów, starostów, a także radnego sejmiku woj. mazowieckiego.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Bezpartyjni Samorządowcykomunikacja

Komentarze

Pasażer
Jestem ZA bezpłatną komunikacją! Wszędzie w Polsce. Wtedy więcej ludzi by tak jeździło i korków mniej. zdecydowanie by było. W Wyszkowie widać sznury aut zakorkowanych a w aucie po jednej osobie za kierownicą. I tak tworzą się korki. Auta wielkie jak czołgi a w nich jeden podróżny zaledwie.
Gapa
Czemu nie? To też jakieś jest rozwiązanie na zakorkowane drogi w Polsce.
Suvem do Biedry
Bo tu przeważa mentalność dorobkiewiczów na pookaz. 200 m. jadą SUVem na dyskont do portugalskiej biedronki, niemieckiego Lidla, czy Kauflandu.
samochód
Nowobogaccy to jedna grupa - im głośniejszy silnik tym większy prestiż. Inna to Ci, którym się spieszy - tych nikt nie wsadzi do komunikacji miejskiej. Kolejna, to starsi panowie, którzy już nie powinni siadać za kołkiem - Ci w życiu nie zrezygnują dobrowolnie z mobilności. Wisienką na torcie są Ci, którzy maszynami budowlanymi, autobusami i ciężarówkami „dojeżdżają do pracy”. Polska jest mentalnie wiele lat za zachodem. Wyszków wiele lat za Polską… niestety.
WWY
@samochód - miło, że mimo iż niepochlebnie wyrażasz się o ludziach w samochodzie, to jednak darzysz ich szacunkiem, o czym świadczy pisanie o nich z wielkiej litery - Ci ludzie. Czy jednak, jak co raz więcej ludzi, zwyczajnie nie rozumiesz, że "Ci" piszemy z wielkiej litery gdy zwracamy się do kogoś, czyli "Ci = Tobie", a gdy piszemy "ci, oni, tamci, on, ona", to wielką literę stawiamy na początku by oddać komuś szacunek, podkreślić, że dana osoba jest dla nas ważna. A co do darmowej komunikacji, jeżeli nie jest to tylko populistyczne hasło, to skąd na to pieniądze? Jeżeli Bezpartyjni Samorządowcy chcą aby ludzie wywieszali ich banery wyborcze na swoich balkonach i płotach, to dlaczego zwyczajnie nie zapłacą za to tylko proszą o darmową reklamę? Czy w mediach tez będą prowadzić kampanię za darmo, czy będą za to płacić?
WWY
c.d. Darmowa komunikacja = mniej samochodów na drogach? Ok, jak najbardziej, jeżeli potraficie to sfinansować tak, by rzeczywiście nie było to populistyczne hasło. ALE niech też nikt nikomu nie zabrania swobodnego przemieszczania się sposób jaki mu odpowiada. Mam tu na myśli te nieszczęsne Strefy Czystego Transportu. Niektórzy wolą albo wręcz muszą poruszać się samochodem, a nie tłoczyć się w tramwaju bądź autobusie.
Ciekawe
Może ktoś z was wie, którą partię POpiera Rytel?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA