REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nie było chętnych na PIT

Turystyka

Żadna z organizacji pozarządowych nie była zainteresowana prowadzeniem w sezonie letnim Punktu Informacji Turystycznej w Wyszkowie. Gmina oferowała 8 tys. zł.

REKLAMA

Burmistrz Wyszkowa ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych "na realizację zadania w zakresie turystyki i krajoznawstwa, mającego na celu zapewnienie kompleksowej obsługi ruchu turystycznego oraz dostępności do oferty turystycznej gminy Wyszków". Zadanie polegało na prowadzeniu Punktu Informacji Turystycznej w historycznej parkowej kordegardzie. PIT miał funkcjonować w okresie lipca i sierpnia (do 2 września) z czasem pracy: wtorki - piątki w godz. 9:00 - 17:00, soboty w godz. 10:00-15:00. Gmina oferowała chętnej organizacji pozarządowej pomieszczenie wraz z wyposażeniem tj.: meble, sprzęt komputerowy, informatory i gadżety turystyczne oraz 8 tys. zł. Zadaniem organizacji pozarządowej miało być zapewnienie kompleksowwej obsługi ruchu turystycznego w zakresie udzielania informacji o gminie Wyszków i okolicach oraz zatrudnienie kadry posiadającej:

1) wiedzę z zakresu historii, przyrody i geografii gminy Wyszków oraz regionu,

2) znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym, mile widziana znajomość drugiego języka obcego na poziomie komunikatywnym,

3) dobrą znajomość pakietu MS Office i sprawność obsługi sprzętu biurowego.

Zadaniem pracownika punktu miało być "udzielanie aktualnych i kompleksowych informacji na temat: atrakcji, produktów i szlaków turystycznych przebiegających przez miasto i region, oferty kulturalnej proponowanej przez Urząd Miejski w Wyszkowie i jednostki organizacyjne, jak również inne instytucje kultury z terenu miasta, regionu, jak i ponadregionalne a także miejskiej bazy sportowo-rekreacyjnej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, informacji o połączeniach autobusowych oraz komunikacji miejskiej". Pracownik PIT miał też dystrybuować wśród turystów wydawnictwa, materiały turystyczne, ulotki, plakaty informujące o imprezach organizowanych przez gminę Wyszków oraz jednostki organizacyjne i prowadzić statystyki dotyczące liczby turystów odwiedzających PIT w Wyszkowie. Niestety, o wszystkich tych założeniach piszemy w czasie niedokonanym, gdyż na majowe ogłoszenie gminy Wyszków z Biuletynu Informacji Publicznej nie odpowiedziała żadna z organizacji pozarządowych. W Urzędzie Miejskim rozważane jest ogłoszenie drugiego konkursu, ale z uwagi na terminy wydaje się to mało realne. Na razie informacje turystom udzielane są przez pracowników wydziału promocji.   

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


PITPunkt Informacji TurystycznejWyszkówgmina Wyszkówturystyka

Komentarze

Adam Warpas
Dlaczego się do mnie nie zgłosili?… Mam dużo czasu, znam 3 języki „obce”, tworzyłem ten punkt… Niezrozumiałe…
ubaw po pafy
No szkoda, szkoda, kto teraz pokieruje turystów do napisu na placu miejskim?
Mateo
Jak to oni do ciebie? A nie ty do nich? Niezrozumiałe...
Ciekawe
Tworzyłeś ten punkt... Warpas?
WWY
Na pewno wystraszyli się tłumu turystów, których do Wyszkowa ściągają malowane schody przy moście i graffiti na polonezie. A po zamontowaniu napisu to już w ogóle by nie było chwili wytchnienia.
Osa
Napis kurpiowski bedzie hitem. Majteczki w kropeczki ala Sylaba byłaby kitem.
Turysta
A po co w Wyszkowie punk informacji turystycznej i to zlokalizowany 150m od urzędu w którym jest wydział promocji. To chyba pomysł wybitnej pani wiceburmistrz. Trzech turystów na cały sezon i wielkie zadęcie w postaci pit. Nie wydawać publicznych pieniędzy na zbędne pomysły.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA