REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Runmageddon Kids - dzieciom to się podobało! (VIDEO)

Sport

Podskoki, wspinanie, przeciąganie, czołganie się - to zadania, które mieli do pokonania uczestnicy pierwszego wyszkowskiego Runmageddon Kids. W biegu z przeszkodami 28 maja wystartowało około dwustu dzieci.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Bieg przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat. Uczestnicy startowali podzieleni na kategorie wiekowe: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-14 lat, 15-16 lat. Zdecydowanie na starcie stanęło najwięcej dzieci z najmłodszych roczników. Niektórym rywalizacja tak się podobała, że przebiegły trasę po trzy, cztery a nawet pięć razy. Do pokonania był dystans około kilometra, ale nie w linii prostej. Zdecydowanym utrudnieniem a jednocześnie największym urozmaiceniem były rozstawione na trasie przeszkody: ścianki, liny, trawersy poziome, przeszkody z gonitw końskich, pajęczyny linowe, zasieki, wymagające od uczestników często wyjątkowego wysiłku i umiejętności. Dzieci musiały je przeskakiwać, czołgać się pod nimi, wspinać się na nie, przenosić je. Do tego dochodziło utrudnienie związane z ukształtowaniem terenu parku kolejowego, w którym odbywał się bieg. Trasa raz prowadziła pod górkę, raz z górki. Gdy przeszkoda okazywała się za wysoka lub zbyt wymagająca, wtedy z pomocą mogli przyjść opiekunowie, rodzice, a także wolontariusze. Bieg nie polegał bowiem na rywalizacji o lokaty na podium. Wszyscy, którzy go ukończyli byli zwycięzcami, a nagrodą była satysfakcja z przebiegnięcia trasy oraz pamiątkowy medal. Wielu rodziców, choć była to edycja biegu dla dzieci, także zasłużyło na medal, gdyż dzielnie wspierało swoje pociechy w pokonywaniu przeszkód oraz dopingowało je wzdłuż trasy. Emocje bywały bardzo silne. Obowiązkowym punktem w imprezach typu Runmageddon wieńczącym bieg jest także oczywiście zdjęcia „na ściance”.

Bieg nie był jedyną atrakcją tego wydarzenia. Na dzieci czekała zagroda ze zwierzętami, które mogły karmić. Animatorki plotły dziewczynkom warkoczyki, a także przygotowały kącik zabaw sensorycznych dla maluchów. Swoje stoisko miała firma Edukido, gdzie dzieci mogły oddawać się pasji budowania z klocków Lego. Atrakcją była strzelnica ASG, lubiane przez dzieci dmuchańce oraz maskotki ulubionych bajkowych postaci, które chętnie pozowały z najmłodszymi do zdjęć.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


runmageddon kidsWyszkówrunmageddonbieg

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA