REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Przedszkole pełne talentów

Nauka

25 maja był dniem pełnym wzruszeń, radości i dobrej zabawy w Przedszkolu Integracyjnym nr 4 w Wyszkowie. Tego dnia zorganizowano przegląd talentów oraz rodzinny piknik.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzień rozpoczął się w WOK Hutnik, gdzie odbył się przegląd przedszkolnych talentów. Witając licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, rodzeństwo, dyrektor Grażyna Wójcik podkreślała, że każde dziecko ma jakiś talent.

- Dzisiejsze nasze spotkanie różni się nieco od tych, które zwykle od kilku lat o tej porze inicjowaliśmy. Nie będzie to zakończenie roku i pożegnanie starszaków, ale po raz pierwszy - Przedszkolny Przegląd Talentów. Bo to, że każdy z nich, tutaj siedzących, talent jakiś ma, to ja wiem, znam ich bardzo dobrze. Wiadomo, nie zaprezentują tutaj wszystkich swoich możliwości, bo by dnia nie starczyło i zapewne siły, ale z tego co widziałam i podpatrywałam, skupią się na talentach związanych z muzyką, tańcem i śpiewem i gwarantuję, że wszystko co zaprezentują, będzie wyjątkowe… - mówiła dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 4. 

Nawiązując do słów piosenki zaśpiewanej przez grupę "Malinki": "Marzenia są w nas… choć nie jest lekko, nie bój się chcieć", Grażyna Wójcik zapewniała: 

- Tak, my dorośli wiemy, że lekko nie będzie, ale chcemy, kochani moi, żebyście wiedzieli, że jeżeli już teraz będziecie o czymś marzyć, będziecie chcieli coś osiągnąć, a wokół was będą dorośli, którzy dostrzegą wasze talenty, to wtedy nie będzie dla was rzeczy niemożliwych.

Dyrektor podkreślała, że przedszkole to dopiero początek odkrywania talentów. Te talenty dopiero kiełkują.

- Jesteście jeszcze na etapie poszukiwań i te poszukiwania będą dla Waszych rodziców niezłą szkołą nauki cierpliwości. Ale to właśnie od Państwa będzie zależało, czy dacie tym talentom nie tylko kiełkować, co w pełni rozkwitnąć - zwróciła się do rodziców. - Tych kiełkowań i kwietnień przez lata przedszkolne i szkolne będzie mnóstwo, bo ktoś będzie chciał być piosenkarzem, piłkarzem, malarzem, masterchefem, lekarzem, sportowcem w różnych dyscyplinach i każdy będzie chciał się w czymś sprawdzić i sprawdzić ten swój talent. I to od Państwa będzie zależało, czy ten teraz przedszkolak, a później młody człowiek znajdzie ten swój diament, ten swój talent. Kochani nie zabraniajcie doświadczać, dajcie im zielone światło do poszukiwań swojego talentu, nie podcinajcie skrzydeł, tylko bądźcie obok, w razie czego służąc pomocną dłonią.

A do dzieci zwróciła się słowami:

- Chcemy, żebyście, kochane przedszkolaki, wiedziały, że jak już coś sobie wymarzycie, kimś będziecie chcieli być w przyszłości, to mam nadzieję, że ta osoba dorosła, która stoi za wami zawsze będzie przy was - życzyła dzieciom Grażyna Wójcik. 

W przeglądzie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci pod okiem swoich pań przygotowały wspaniałe artystyczne pokazy. W choreografiach zaprezentowały różnorodne style taneczne. Całości dopełniały starannie dobrane kolorowe stroje i rekwizyty. Rodzice nie kryli wzruszenia i nie szczędzili oklasków. Występy oceniało jury w składzie: Grażyna Wójcik, Anna Orzechowska i Sławomir Cieślak, które jednogłośnie wszystkim występującym grupom przyznało pierwsze miejsce i wręczyło nagrody. Na scenie zaprezentowały się nie tylko przedszkolaki, ale i ich wychowawcy oraz rodzice. 

Nagrodą dla wszystkich był rodzinny piknik na terenie przedszkola. Na dzieci od rana czekały ulubione dmuchańce, gokarty i kącik sportowy. Chętni mogli pojeździć konno albo oddać się budowaniu z klocków Lego. Długie kolejki ustawiały się do malowania buź oraz skręcanych w fantazyjne kształty balonów. Dzieci bawiły się kolorowankami i bańkami mydlanymi. Przedszkole zadbało też o smaczny poczęstunek. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Przedszkole nr 4 w Wyszkowieprzegląd talentówprzedszkoleWyszkówfestyn rodzinny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA