REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Napis będzie chroniony przed wandalami

Miasto

Napis promocyjny na pl. Miejskim stanie z opóźnieniem. Gmina chce go najpierw należycie zabezpieczyć przed ewentualnymi aktami wandalizmu.

REKLAMA

Do 28 kwietnia na pl. Miejskim w Wyszkowie miał zostać zbudowany ledowy napis "WYSZKÓW". Takich informacji udzielił naszej redakcji w połowie kwietnia Adam Mróz, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim.

Czytaj także: Napis w kwietniu stanie na placu Miejskim

W związku z tym, że termin dawno upłynął, a napis nie został zamontowany, wielu mieszkańców uznało, że gmina odstąpiła od jego realizacji. Zwróciliśmy się więc z pytaniami do gminy Wyszków. Zapytaliśmy, z jakiego powodu nie został dochowany umowny termin i czy w związku z tym gmina będzie wyciągać konsekwencje wobec wykonawcy prac? Po 16 dniach od zadania pytań, pisemnym ponagleniu, otrzymaliśmy następującą odpowiedź od Adama Mroza: 

- W związku z pytaniem dotyczącym instalacji napisu promocyjnego na pl. Miejskim wyjaśniamy, że montaż napisu nastąpi do 30 czerwca. Biorąc pod uwagę szereg aktów wandalizmu na terenie gminy zleciliśmy wykonawcy dodatkowe prace zabezpieczające przed ewentualnym zniszczeniem.

Czytaj także: Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4

Niestety, naczelnik nie doprecyzował, o jakie prace zabezpieczające chodzi, jaki będzie ich zakres i koszt (dotychczas było to 145 tys. 409 zł), a także nie odpowiedział na nasze telefoniczne próby skotantaktowania się z nim. Zatem ponownie kierujemy pytania do gminy Wyszków w tej sprawie. Odpowiedzi - jak pokazują dotychczasowe praktyki magistratu - możemy spodziewać się zapewne nie wcześniej niż po upływie 14 dni. Wtedy wrócimy do tematu. 

Czytaj także: Umrzeć za napis z czekoladą w ręku... 

Czytaj także: Burmistrz i koalicja nie chcą oszczędzać na napisie

Czytaj także: "Zostaniemy za to ocenieni". Radni postawili na... napis

Czytaj także: Mieszkańcy mówią nie, radni tak. Ledowy napis na pl. Miejskim coraz bardziej realny

Czytaj także: Napis na pl. Miejskim - jest sprzeciw i petycja

Czytaj także: Kto chce napis?

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


napisWyszkówpromocjaplac Miejski w Wyszkowie

Komentarze

Khchvjv
Mieszkańcy nie chcą napisu, a tym bardziej jego ochrony, chcemy parkingu.
Tadek
Spokojnie. Pijane ukraińcy go rozniosa
Adam Warpas
Im prędzej ktokolwiek to zniszczy - tym lepiej. Tylko idioci nie wiedza, gdzie mieszkają. Najgorszy pomysł (kto zatwierdził…?) tego samorządu.
zoja
wydawanie pieniedzy marnotrastwo a radni przyklepuja za to ladnie kpina z mieszkanców
zoja
temu panu ADASIOWI PODZIEKUJEMY
WWY
Ten napis już sam w sobie to akt wandalizmu - brzydki i niepotrzebny. A co z poprzednimi "atrakcjami turystycznymi" pani naczelnik? Ilu to już turystów odwiedziło Wyszków, żeby zrobić sobie zdjęcie na schodach przy moście albo przy graffiti na dykcie gdzieś na polonezie? Miały być mapki z tymi "atrakcjami", czy ktoś je widział? Nie, ale pewnie dlatego, że turyści wszystkie zabrali.
roms do Adam Warpas
Niszczenie to destrukcja. Zatwierdziła zbiorowa mądrość wyszkowian realizowana za pośrednictwem Miejskiej Rady.
Atrakcja turystyczna
Może wspaniały, wyjątkowy, stylowy, reprezentacyjny napis warto ogrodzić wspaniałym, wyjątkowym, stylowym, reprezentacyjnym ogrodzeniem jak po drugiej stronie ulicy. Postawić kasę i sprzedawać bilety za zwiedzanie i podziwianie. Inwestycja się szybko zwróci i jeszcze na otwarte baseny starczy.
anonim
a co w takim razie robi wyszkowska elita by zapobiec temu wandalizmowi Panie Mrozu?
do "Atrakcja turystyczna"
Baseny już są - w szpitalu. Co prawda z pokrywkami ale jak trzeba, to się je odkrywa. Pomysł z płotem całkiem fajny. Pana od Mety trzeba podpytać, gdzie tak ładną blachę można nabyć. A sam napis "Wyszków" w wydaniu kurpiowskim? To faktycznie swoisty barometr liczby wyszkowiaków w Wyszkowie. Można biletować i zwiedzać.
mieszkaniec
Za wielkie g...o zapłacimy prawie 200 tysięcy złotych z budżetu miasta czyli naszych podatków a następne setki tysięcy będziemy płacić za ochronę tego wielkiego g...o przed mieszkańcami. Już jeden świetny pomysł Nowosielskiego i jego gangu Olsena, czyli płatny parking w centrum miasta kosztował nas utratę ponad połowę miejsc parkingowych bo spółdzielnie zamontowały szlabany do swoich miejsc parkingowych a w miejsce parkingu przed Galeo zbudowano kolejny blok mieszkalny. Ta władza swoimi głupimi pomysłami jest coraz droższa i coraz bardziej irytująca. Gdzie jest ten ratusz w centrum miasta na placu miejskim ?
Ja czekam
A ja właśnie czekam na ten napis. Proszę nie pisać "mieszkańcy nie chcą napisu WYSZKÓW"
między nogami
Niech Ciunajko zrobi ci z nim naklejkę, którą zamieścisz przez łóżko do koryta na swoim czole.
Q
Jak zwykle tępe szczekanie narzekaczy bez bez powodu i z przyzwyczajenia. A ja właśnie czekam na napis. Tak samo pierdoliliście przy placu miejskim zamiast wiejskiego badziewia w środki miasta. Teraz szczekacze wrzucają jego zdjęcia na fejsa :)
Wyszków miasto seksu i biznesu.
Macie rację, ten napis jest obłędny. Jeszcze tylko wokół podobizny Hołowni ( fotka tego guru już rządzi na rogatkach miasta), którego moc ochraniać będzie ten napis. Zamiast ratusza mamy napis " W Y S Z K Ó W". Z placu miejskiego zrobili tanie miejsce do spożywania alkoholu i miłego odpoczynku po degustacji. Dwa hektary ziemi, z pastwiska zrobili klepisko. Ile ta betonoza podniesie temperaturę powietrza w Wyszkowie ?
mieszkaniec
Na placu Wyzwolenia mamy pomnik przedwojennego burmistrza, którego Sobieski pozbawił Gwiazdy Dawida i to dzieło ledwo się broni artystycznie. Na dużo większym placu miejskim, najważniejszym miejscu w Wyszkowie, Nowosiel i jego dwór oraz radni bezradni postawią dzieło artystyczne zwane neonem "Wyszków". Ja na ten obciachowy pomnik wyszkowskiej władzy nie czekam.
WWY
Szkoda, że nie ma jak chronić placu przed wandalami, którzy postanowili postawić tam szpetny napis.
Danuta Rzempołuch
Ja osobiście mam żal do naszych radnych, że tak bez zastanowienia wydają nasze pieniądze. Petycja na NIE była sygnałem, że ten pomysł wymaga ponownego omówienia. Zabrakło dobrej woli pomysłodawców tego projektu, żeby porozmawiać z mieszkańcami i przeanalizować inne pomysły na taką reklamę miasta.
Klaudia JK
Napisy takie są w wielu miastach i ludzie bardzo lubią robić sobie zdjęcia na ich tle. Tylko w Wyszkowie niezrozumiała obstrukcja. Do Danuta Rzempołuch: Jaka Pani ma propozycję na reklamę miasta? Gdzie go Pani przedstawiła?
WWY
W wielu miastach są takie napisy ale nie takie brzydkie coś, jak wg wizualizacji ma wyglądać napis "Wyszków" (może na żywo będzie się to lepiej prezentowało). W innych miastach jest to raczej jeden z elementów już istniejącej promocji danego miasta, do którego przyjeżdżają turyści. U nas to jest robione na siłę, od końca - zamiast zrobić coś, co rzeczywiście będzie tutaj przyciągało ludzi, np. wykorzystać nasz największy walor czyli położenie nad rzeką i wtedy tworzyć napisy itp., to robi się jakąś prowizorkę jak malowane schody przy moście, graffiti na dykcie, w dodatku gdzieś w jakimś kącie, by nie nazwać tego dosadniej, a teraz stawiamy napis "bo inni też mają" i "jak postawimy napis to ludzie zaczną przyjeżdżać dla napisu". Ale pewnie łatwiej jest zamówić jakąś instalację na placu (i przy okazji dać zarobić komu trzeba) niż np. ogarnąć tereny nadrzeczne, przygotować jakieś szlaki do wędrówek itd.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA