REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"System zdublował się z astronomicznym świtem"

Miasto

Duża awaria oświetlenia ulicznego w gminie Wyszków nie uszła uwadze mieszkańców. O świecących w dzień 21 maja latarniach informowali mieszkańcy wielu ulic Wyszkowa oraz okolicznych miejscowości. Gmina uspokaja, że nie "nie niefrasobliwość tylko awaria systemu".

REKLAMA

W niedzielę, 21 maja, niemal w całym Wyszkowie świeciły latarnie uliczne. Gdyby chodziło o porę nocną, wszystko byłoby w porządku, ale oświetlenie włączone było w ciągu dnia. Podobnie było w wielu podwyszkowskich miejscowościach: Lucynowie, Tumanku, Leszczydołach. Mieszkańcy wstawiali zdjęcia i komentarze w mediach społecznościowych, krytykując gminę za niegospodarność i nieracjonalność. Przecież od kilu miesięcy oświetlenie w ramach oszczędności wyłączne jest w godzinach nocnych.

Popołudniu w niedzielę głos zabrali urzędnicy, którzy na profilu FB gminy zamieścili następujący komunikat: 

"Drodzy Mieszkańcy, od kilkunastu godzin walczymy z awarią systemu oświetlenia ulicznego, stąd też mogą Państwo obserwować na terenie miasta nieuzasadnione włączania lamp ulicznych. Zapewniamy, że świecące w ciągu dnia lampy nie są wynikiem czyjejś niefrasobliwości, a wyłącznie awarią systemową, wymagającą przestawienia wszystkich zegarów w systemie, bowiem system nocnego wyłączenia zdublował się z astronomicznym świtem i porannym uruchomieniem świateł. Cały czas pracujemy nad usunięciem awarii i właściwym zaprogramowaniem systemu. Dodatkowo na terenie miasta trwa cały czas wymiana lamp oświetlenia ulicznego na ledowe i te prace także muszą być uwzględnione przy usuwaniu awarii. Bardzo prosimy o zrozumienie, dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej uporać się z problemem. Podkreślamy również, że dążymy cały czas do tego, by w zakresie oświetlenia ulicznego przyjmować rozwiązania maksymalnie proekologiczne, a jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo mieszkańców". 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


latarnieoświetlenie uliczeWyszkówgmina Wyszkówawaria

Komentarze

Zapewnieni
A nie, jak tak to spoko. Czujemy się zapewnieni. W dalszym ciągu ta awaria pociągnęła za sobą koszty, które my pokryjemy. Ile? Czy była wynikiem przypadku czy zaniedbań? A ile kosztuje wymiana działających, starych lamp na nowe, ledowe? Ile lat będą musiały te nowe lampy bezawaryjnie pracować, żeby inwestycja się zwróciła? Czy awaria miała związek z wymianą? Tego już urzędnicy nam nie powiedzą. Nowe lampy też nie są takie "proekologiczne" jak się je przedstawia. Wszyscy jakoś zapominają o kosztach energii i materiałów zużytych do ich produkcji. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
Grabarz
Co ćpasz?
Kox
Pytanie do Nowosielskiego?
ja
koszty mniejsze niż elektrowni w Ostrołęce pisu, tak że spokojnie
ja
uwadze nie uszło też forum Polski 2050 odbywające się w naszym mieście. Niestety tubie propagandy już tak, jak i min. program w tv ukazujący w dobrym świetle burmistrza - przedszkole na ul. Meliorantów. No ale władzę Wyszkowa trzeba oczerniać - często wyimaginowanymi problemami, a nie rzeczowo przedstawiać fakty i rzetelnie relacjonować wydarzenia. Szkoda bo kiedyś nawet lubiłem ten portal.
przedszkola
szkoda, że uwadze uszła likwidacja dwóch przedszkoli w środku miasta, gdzie mieszkańcy, również ci bez samochodów, mogli zaprowadzić dzieci. Na jednym wybudowano TBSy, na drugim kolejny blok. W centrum niedługo zabraknie powietrza do oddychania. No ale jest przedszkole, niewątpliwie ładne, gdzieś na granicach miasta.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Poniedziałek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji

REKLAMA