REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Stop wandalom! Wyszkowska młodzież zabiera głos!

Miasto

"(...) Prosimy o zostawianie porządku i nie niszczenie mienia szkoły. W końcu boisko w SP nr 4 to jedyny darmowo i ogólnodostępny codziennie Orlik dla dzieci i młodzieży. Nie chcielibyśmy, żeby zamknęli nam ostatnie boisko w Wyszkowie" - ten wspaniały apel, po naszej publikacji dotyczącej aktów wandalizmu na boiskach Szkoły Podstawowej nr 4, opublikowała w mediach społecznościowych piłkarska drużyna Los_Negros. Wyszkowska młodzież przygotowuje także debatę na temat walki z wandalizmem. Oby więcej takich pozytywnych reakcji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

"Powyrywane rośliny, rozjeżdżone rabaty, zniszczona infrastruktura i śmieci, śmieci, śmieci - to wszystko pozostawiają po sobie korzystający popołudniami i w weekendy z boiska Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. - Niech korzystają, ale niech pozostawią po sobie ład i porządek - mówi zrezygnowana dyrektor "Czwórki". Społeczność szkolna dba i swoje otoczenie, pozyskuje sponsorów, upiększa teren, ale działalność wandali odbiera im chęć do działania" - napisaliśmy 16 maja. W reakcji na nasz artykuł bardzo szybko głos zabrała lokalna drużyna piłkarska Los_Negros, która organizuje rozgrywki "podwórkowej" ligi piłki nożnej na terenie "Czwórki". Piłkarze zamieścili gorący apel: 

"W związku z artykułem opublikowanym przez Tuba Wyszkowa "Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4". W związku z tym każda drużyna, która ma w planach rozgrywać jakiekolwiek rozgrywki na terenie SP nr 4 lub młodzież, która przychodzi oglądać takie rozgrywki, prosimy o zostawianie porządku i nie niszczenie mienia szkoły. W końcu boisko w SP nr 4 to jedyny darmowo i ogólnodostępny codziennie Orlik dla dzieci i młodzieży, nie chcielibyśmy żeby zamknęli nam ostatnie boisko w Wyszkowie. Naprawdę, jeśli planujesz przyjść na taki mecz, weź jedną butelkę, jeden śmieć i wyrzuć to do kosza, który znajduje się tuż przed wyjściem z Orlika. Z góry dziękujemy i prosimy nie śmiećcie! Drużyna Los Negros".

Bardzo nam się ten apel podoba i popieramy go, a sądząc po reakcjach wyszkowian (post na Instagramie zyskał 300 polubień) nie jesteśmy w tym osamotnieni. Jak widać wiele osób nie zgadza się na akty wandalizmu i popiera prośbę Los Negros. 

Problem wandalizmu dostrzega także wyszkowska Młodzieżowa Rada Miejska. 15 czerwca organizuje ona w naszym mieście Forum Młodzieżowych Rad, którego tematem będzie m.in. walka z wandalizmem.

- Wandalizm, śmieci, segregacja - to główne tematy forum, które - co ważne - wybrała sama młodzież, dostrzegając, że jest to poważny problem i chce o tym dyskutować - mówi Sławomir Cieślak, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. 

Nas bardzo cieszy taka reakcja młodzieży, pokazująca, że nie tylko wandale w Wyszkowie mają głos, a wręcz, że nie ma na ich działalność przyzwolenia.    

Czytaj także: Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


wandaleSzkoła Podstawowa nr 4 w WyszkowieWyszkówLos Negros

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA