REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wiedzą (prawie) wszystko

Nauka

Gminny konkurs wiedzowy dla klas III „Omnibusik” odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Szeroki zakres pytań nie sprawił 10-latkom większych trudności, no może za wyjątkiem pytania o Wandę Rutkiewicz.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Konkurs odbył się 18 maja, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Dedykowany jest on uczniom klas trzecich. W SP nr 1 gościli reprezentanci oraz ich opiekunowie z niemal wszystkich szkół podstawowych gminy Wyszków. Gospodarzy reprezentowali Kacper Trzciński z 3a oraz Jan Przygoda z 3b.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści przeczytanego fragmentu lektury „Król Maciuś Pierwszy”, rozwiązać zadania matematyczne nawiązujące tematycznie do bohaterów lektury autorstwa Janusza Korczaka. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej, plastycznej i muzycznej. Musieli wykazać się rozległą wiedzą.

- Pytania naprawdę nie były łatwe, nad niektórymi odpowiedziami sama musiała się zastanowić - przyznała dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel. 

Dzieci z kolei przyznały, że najwiekszą trudność sprawiło im pytanie o Wandę Rutkiewicz

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli Michał Niziński z SP nr 2 i Kacper Trzciński z SP nr 1. Na drugim miejscu uplasowali się Franciszek Wielgolewski z SP nr 2 i Lena Borecka z SP w Rybnie. Trzecie miejsce przyznano Dawidowi Arbaszewskiemu z SP nr 5 i Dawidowi Wójcikowi z SP nr 3 w Rybienku Leśnym. Zwycięzcy i uczestnicy dostali dyplomy i nagrody ufundowane przez burmistrza Wyszkowa. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Omnibusikgminny konkurs wiedzowySzkoła Podstawowa nr 1 w WyszkowieWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA