REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Mentor" pomoże nauczyć się języków obcych

Nauka

16 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym oddano do użytku pierwszą w Powiecie Wyszkowskim nowoczesną salę językową "Mentor" PC PRO, która ułatwi uczniom naukę języków obcych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

System "Mentor" PC PRO składa się z bazy, znajdującej się na biurku nauczyciela, prowadzącego zajęcia. Jest to główne centrum dowodzenia, które umożliwia pracę indywidualną z uczniami oraz w grupach 2, 3 i 4 - osobowych. Każde z 24 stanowisk wyposażone jest w słuchawki, 8 źródeł dźwięku stereo, możliwość pracy indywidualnej ucznia z podsłuchem własnym, rejestracja audio wybranego ucznia lub grupy oraz import listy uczniów z dzienników. Łączny koszt pracowni to 57 tys. zł. 35 tys zł dotacji przekazała gmina Wyszków, 5 tys. zł wsparcia udzielili państwo Olga i Paweł Łukasiukowie, zaś 17 tys. zł na remont sali pochodziło z budżetu szkoły.

Uroczystość otwarcia pracowni prowadzili uczniowie: Borys Stachowicz, Piotr Markowski, Amelia Purzycka, Lura Dudek, Pola Żurawińska, Agata Sitek, Szymon Zdunek, Natalia Lech, Edward Sobociński, Zuzia Góralewska:

- Spotykamy się dziś, aby podczas programu artystycznego uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej staje się to tym bardziej ważne. Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, bo uważał, że "Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem". Dzisiaj pragniemy wskazać na różnorodne korzyści płynące ze znajomości języków obcych. Ludzie, którzy tę wiedzę posiedli, mogą w pełni czerpać z możliwości, jakie niesie za sobą życie we współczesnej Europie. Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać przyjaźnie. Jeżeli rozumiesz język innych ludzi, możesz lepiej doceniać ich samych i ich kulturę. Znajomość języków daje szansę lepszej pracy, awansu i wyższych zarobków. Obywatele Unii Europejskiej mają prawo mieszkać i pracować w każdym kraju Unii. O wiele łatwiej korzystać z tego prawa, jeżeli znamy język kraju lub regionu, do którego chcemy się udać. Nauka języków obcych jest czymś, co możesz robić przez całe życie. Nigdy nie jesteś zbyt młody lu zbyt stary, żeby nauczyć się języków obcych. Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem. Jeżeli jednak podejdziesz do niego w odpowiedni sposób, przyniesie ci wiele radości i dostarczy poczucia głębokiego zadowolenia. Istnieje wiele metod uczenia się języków obcych, często z wykorzystaniem dźwięku i filmów. Oczywiście można połączyć kilka lub wszystkie te metody lub korzystać z różnych sposobów nauki języka, w zależności od preferowanego stylu, od warunków zewnętrznych i od motywacji - mówili ucznowie.

"Język obcy teraz - ważna sprawa, angielski, niemiecki to podstawa, by z sąsiadem się dogadać, trzeba mową jego władać" - wyrecytowali.

Funkcje pracowni przedstawiła uczennica Amelia Purzycka:

- Pracownia "Mentor" to niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych. Dzięki niej możemy lepiej koncentrować naszą uwagę podczas zajęć. Założenie słuchawek i odcięcie się od zewnętrznych bodźców zmusza nas do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia nam swobodny, głośny trening wymowy poprzez powtarzanie nowych słówek i odgrywanie dialogów, niweluje zakłócenia z zewnątrz co jest ważne, gdyż obok jest sala do muzyki, gdzie często uczniowie grają i śpiewają, co wpływało na jakość odsłuchiwanego dźwięku. Co więcej, każdy z uczniów niezależnie od miejsca siedzenia ma taką samą jakość dźwięku. Ale najważniejsze, że założenie słuchawek sprawia, że każdy z uczniów staje się anonimowy, co przełamuje nasz naturalny opór do rozmów w języku obcym i zachęca nas do swobodnych rozmów w języku angielskim i niemieckim. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń oraz przyjemna atmosfera w świeżo odnowionej sali są dodatkową zachętą dla uczniów do efektywnej nauki i doskonalenia swoich umiejętności językowych - mówiła.

Dyrektor Paweł Deluga podziękował osobom, które przyczyniły się do powstania pracowni:

 - To, co dziś mogliście zobaczyć w tej pracowni, promieniuje dobrymi działaniami. Dzieci lubią w tej sali uczyć się, myślę też, że to dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracowni, że także to ich motywuje do pracy. Warto tu nadmienić, że wymieniliśmy także drzwi w sali na całe przeszklone, wymieniana była podłoga na nowoczesną, rolety. Jest to sala z prawdziwego zdarzenia, sala działa już od września - mówił.

- Gratuluję takiej incjatywy - dodał Grzegorz Nowosielski. - Nowoczesna szkoła to nie tylko świetni nauczyciele i dobra atmosfera, ale to też muszą być narzędzia do nauki i właśnie takie narzędzie, kolejne w tej szkole się pojawiło. 

Uczniowie zaprosili gości na interaktywny pokaz pracowni oraz krótką część artystyczną pt. "Warto uczyć się języków obcych", którą przygotowali uczniowie klasy IV a wraz z gościnnym udziałem uczniów klasy VIII b, przygotowaną pod kierunkiem Dominiki Dominowskiej - Michalik, Doroty Mróz oraz Katarzyny Urbanowskiej. Uczniowie wykonali piosenki pt. "Europo witaj nam" oraz "We are the world". Goście mieli możliwość wypróbowania działania wyposażenia pracowni poprzez udział w teście sprawdzającym umiejętność rozumienia ze słuchu. Organizatorką uroczystości była Dominika Dominowska - Michalik nauczycielka języka angielskiego, inicjatorka i koordynatorka działań, ktore przyczyniły się do powstania nowoczesnej pracowni językowej.


 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSzkoła Podstawowa nr 3pracownia językowa Mentor PC PRO

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA