REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

38 dramatów Szekspira w 90 minut

Kultura

W ramach Nocy Muzeów Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach zaprosiło widzów na spotkanie z Teatrem Scena Współczesna i ich żartobliwą prezentacją 38 dramatów największego dramaturga wszech czasów. Trójka aktorów bawiła publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniem do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ten tytuł to teatralny hit. Był zagrany przez Teatr Scena Współczesna już ponad 2200 razy, a wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i to od 25 lat. Goście Muzeum w Dębinkach dołączyli do tego grona 13 maja, bawiąc się wspaniale. Spektakl to prawdziwy misz-masz i przekrój szekspirowskiej twórczości w nieco mniej dramatycznej a wręcz komediowej formie. W spektaklu: Otello rapuje, „Makbet” śpiewa po góralsku, „Hamlet” a Julię gra mężczyzna. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Sztuka kpi nie tyle z Szekspira, ile ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. W spektaklu wystąpili: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartosz Głogowski. 

Teatr Scena Współczesna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych teatrów komediowych w Warszawie. W swojej formie przypomina kabaretowy teatr symboli, określany także jako "śpiewogra” - przystępny dla każdego widza. To połączenie teatru, kabaretu, musicalu i stand-upu. Ideą spektakli nie jest jednak tylko rozrywka, lecz także skłonienie widza do refleksji nad współczesnymi problemami, z którymi mierzy się każdy z nas. Walorem występu w Dębinkach było to, że odbywał się on w pięknym plenerze pałacowego parku z pałacem w tle. 

W programie wieczoru był także wernisaż obrazów - mozaik Bogny Hiszpańskiej. Wystawa będzie gościć w muzeum do 30 lipca. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


William SzekspirMuzeum Cypriana Norwida w Dębinkachnoc muzeówDębinki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA