REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Moja, Twoja, Nasza! Biblioteka! (VIDEO)

Kultura

Atrakcjami dla najmłodszych czytelników Biblioteka Miejska zainaugurowała tegoroczny Tydzień Bibliotek. Było spotkanie autorskie, warsztaty, a 15 maja o godz. 18.00 gratka dla starszych czytelników - spotkanie autorskie z Joanną Jax.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W poniedziałek, 8 maja, gościem Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie była Paulina Płatkowska, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na spotkanie z pisarką i miłośniczką przyrody przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Autorka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy i ciekawej dyskusji o roli przyrody w naszym życiu. Zachęcała słuchaczy do refleksji, jak wyglądałaby Ziemia, gdyby zniknęli z niej ludzie, a także co stałoby się, gdyby na Ziemi został tylko gatunek ludzki. Kto poradziłby sobie lepiej?

- To byłby koniec dla ludzkości - doszli do wspólnych wniosków.

- Jesteśmy całkowicie zależni od natury, a nie szanujemy tego, od czego jesteśmy uzależnieni. Człowiek podcina gałąź, na której siedzi - mówiła autorka. 

Ponieważ hoduje i kocha pszczoły (poświęciła im jedną ze swoich książek), dużo opowiadala także o ich znaczeniu dla ekosystemu. 

- Nie byłoby komu zapylać kwiatów, nie byłoby warzyw i owoców. Bez pszczół nie byłoby życia, wszystko by umarło. Jesteśmy zależni od takiej maleńskiej istoty wielkości jednej trzeciej naszego kciuka - powiedziała Paulina Płatkowska. 

Dzieci bardzo chętnie dyskutowały z pisarką, dzieląc się swoimi refleksjami na temat ekologii. Miały także okazję zapoznania się z książkami Pauliny Płatkowskiej, m.in. „Truskawkowe lato”, „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”, „Wędrówka Kropelki”. 

Kolejną atrakcją dla dzieci w ramach Tygodnia Bibliotek były warsztaty czerpania papieru „Poznaj duszę książki”. Dzieci poznały także historię książki i mogły spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem i atramentem. 

W ramach XX Tygodnia Bibliotek w Wyszkowie odbyła się także loteria „Norwidaliada”, warsztaty na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry, połączone z zabawami w pokoju zagadek, a także czytanki dla przedszkolaków „Klika czytelnika”. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Jax, która będzie promowała swoją najnowszą książkę pt. „Nowe życie”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15 maja, o godz. 18.00.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Tydzień BibliotekWyszkówBiblioteka Miejska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA