REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Noc w muzeum z Szekspirem

Kultura

Spektakl plenerowy "Dzieła wszystkie Szekspira" oraz wernisaż wystawy malarstwa - to wydarzenia, na które w maju zaprasza Muzeum Norwida w Dębinkach.

REKLAMA

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów 13 maja o godz. 17.00 w Muzeum Norwida w Dębinkach wystawiony zostanie plenerowy spektakl "Dzieła wszystkie Szekspira" (w nieco skróconej formie). Tuż po występie, około godz. 19.00, organizatorzy zapraszają na uroczysty wernisaż obrazów - mozaik Bogny Hiszpańskiej. Wystawa będzie gościć w muzeum do 30 lipca. Przez cały dzień 13 maja zachęcamy także do spacerowania i piknikowania w pałacowym parku w Dębinkach. 

"Dzieła wszystkie Szekspira" - tytuł zagrany już 2200 razy, cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 20 lat! "Dzieła wszystkie Szekpira" to żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów.  Trzech aktorów występuje pod własnymi imionami, bawi publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira. W ramach spektaklu: hip-hopowy „Otello”, „Makbet” po góralsku, „Hamlet” w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia” grana przez samych mężczyzn. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Występują: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartosz Głogowski (źródło: http://scenawspolczesna.pl)

 

Czytaj także: Noc Muzeów w zabytkowym młynie

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Noc MuzeówMuzeum Norwida w DębinkachDębinkiSzekspirwernisażBogna Hiszpańska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA