REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wyszkowscy seniorzy na "Zesłaniu"

Kultura

Wyszkowscy seniorzy wybrali się do Teatru Ateneum na nową sztukę pt. „Zesłanie”. Wyjazd zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Seniorom towarzyszyła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko oraz Dorota Wojtkowska, która na co dzień kieruje działającym w Ośrodku Pomocy Społecznej Domem Dziennego Pobytu „Senior”. Wyjazd z Wyszkowa do stolicy był okazją do obejrzenia spektaklu, który miał swoją premierę zaledwie kilka dni wcześniej 22 kwietnia. „Zesłanie, czyli anty-tragedia syberyjska” to adaptacja XIX - wiecznych wspomnień z syberyjskiego zesłania polskiego szlachcica Konstantego Wolickiego. W spektaklu widzowie śledzą losy od aresztowania przez transport po przyjazd na syberyjskie ziemie. Historiaz esłańca jest nietypowa - dostał polecenie poprowadzenia orkiestry złożonej z więźniów. Tematyka poważna jednak przedstawiona w groteskowym ujęciu - z jednej strony tragiczne losy Polaków, z drugiej humorystyczne przedstawienie realiów carskiego reżimu. Historię tę opowiedzieli występujący w spektaklu Maria Ciunelis, Dorota Nowakowska, Katarzyna Ucherska, Łukasz Lewandowski, Janusz Łagodziński, Jakub Pruski. Autorem adaptacji, reżyserem jest Mikołaj Grabowski.

Oszczędna scenografia i kostiumy sprawiają, że widz skupia się przede wszystkim na wspaniałych kreacjach aktorskich. To dynamiczne przedstawienie, które warto obejrzeć. Spektakl bierze udział w IX Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka żywa” (nadzór nad konkursem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego).

Źródło: MGBP w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówMGBP w WyszkowieDDP "Senior" w Wyszkowieteatr Ateneum

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA