REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Chce bronić dobrego imienia Jana Pawła II. Czy będzie uchwała Rady Miejskiej?

Miasto

Radny Eugeniusz Zaremba zaproponował, aby Rada Miejska w Wyszkowie podjęła uchwałę w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. "Trzeba bronić swoich wartości. Każdy kocha, ale co z kochania, jak się milczy?" - mówi.

REKLAMA

Propozycję podjęcia uchwały "w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II" radny Eugeniusz Zaremba przedstawił 23 marca na posiedzeniu komisji rozwoju miasta i wsi oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. Jak podkreśla, to na razie "luźno rzucony pomysł" i jego autorska propozycja. 

- Jan Paweł II jest dla mnie, ale myślę, że dla naszej ojczyzny i całego świata, postacią bardzo ważną. Zapytałem radnych z komisji, czy ewentualnie na sesji byśmy nie podjęli takiej uchwały w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Zgłosiłem ten pomysł prywatnie, jako radny Zaremba. Nie chcę żadnych opcji w to wciągać, nie chcę, żeby to było polityczne - wyjaśnia Eugeniusz Zaremba.

Jak mówi, nie był to wniosek formalny, tylko "luźna rozmowa na komisji".

- Rozmawiam z radnymi. Jest kilka osób, które chcą poprzeć ten pomysł. Rozmawiałem też z panem burmistrzem na ten temat, żeby nie była sytuacja taka, która podzieli Radę, bo ten temat powinien ludzi scalać a nie dzielić - dodaje.

Jak mówi, komisja nie głosowała w tej sprawie. Każdy powiedział tylko to, co myśli. 

Kto miałby przygotować treść uchwały i co by się w niej znalazło?

- Jesteśmy na etapie tworzenia. Jeśli taka będzie potrzeba, to ją stworzę, ale chciałbym, żeby cała rada podjęła taką uchwałę - mówi Eugeniusz Zaremba. - Jestem na początku tej drogi. Do sesji 30 marca jest jeszcze trochę czasu.

Radny dodaje, że 2 kwietnia w Wyszkowie planowany jest marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II (z parafii św. Idziego do św. Rodziny).

- Dobrze by było, żeby radni też zajęli stanowisko - mówi E. Zaremba.

Przed czym Rada Miejska w Wyszkowie miałaby bronić Jana Pawła II, czy w naszym mieście został on na coś narażony - pytamy?

- Chodzi o dobre imię. Jan Paweł II zrobił dużo dla świata, moim zdaniem. Dzięki niemu mamy to, co mamy. "Solidarność" bez niego by nie powstała, Związek Radziecki by się nie rozpadł. Dużo się teraz dzieje, a zwłaszcza wypowiadają się ci, którzy tematu nie znają. Czy Jan Paweł II zrobił coś źle dla Polski? I dlatego właśnie taką uchwałę powinni radni podjąć w obronie dobrego imienia. Bo na każdą osobę można wylać tematy brudne, coś się przyklei. A czasami trzeba po prostu stanąć w obronie. Bo wszyscy mówią, że kochają, a jak przychodzi czas powiedzieć, że ja się sprzeciwiam, to się cofają. A głośno powino się mówić, że nie zgadza się z taką decyzją. Trzeba bronić swoich wartości, a taką wartością jest dla mnie Jan Paweł II. Milczeć można, milczenie jest też świadectwem bierności. Każdy mówi, że kocha, kocha, ale co z tego kochania, jak nie ma czynów? W Wyszkowie nikt nie naraził dobrego imienia papieża, ale radni są z wyboru i czasami powinni jakieś stanowisko zająć - uważa Eugeniusz Zaremba.

Czy w sprawach światopoglądowych także? Warto przypomnieć, że sejm RP przyjął ostatnio uchwałę w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

- Pamiętam, jak papież zmarł, na stadionie ile było emocjji, jak ludzie plakali. To wszystko zginęło. Może czas najwyższy, żeby pewne wartości zostały przypomniane. Za Janem Pawłem II stoją pewne wartości i tak to widzę. Każdy ma swoje poglądy - niech inni też się gromadzą, jak mają swoje poglądy. To jest moje zdanie. Kto będzie miał życzenie, to będzie za, a jak rada nie zdecyduje się, to ja nie chcę nikogo zmuszać. Próby trzeba poodejmować, a skutek i efekt jaki będzie - zobaczymy - dodaje Eugeniusz Zaremba.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 30 marca

Fot. Portret Jana Pawła II aut. Zbigniew Kotyłło

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Jan Paweł IIEugeniusz Zarembauchwałarada miejska w Wyszkowiew obronie Jana Pawła II

Komentarze

Lista hańby
Zaręba nie zmyje z siebie hańby antyspołecznych głosowań ręka w rękę z PO i komuną w Wyszkowie. Zaręba z resztą kolegów kompromituje PiS. Niech nigdy już nie będzie radnym. Wszystkie podwyżki uderzające w mieszkańców dokonały się z jego udziałem. Hańba
Jan
Z panem burmistrzem dokonałeś chłopie z PiS podwyżki opłat za śmieci cuchnące wałem na kilometr. Nie udawaj teraz świętego panie kościelny.
Emerytka
Papież jest nasz i nie potrzebuje obrony ani tego pana ani Pisu. Czego jednak PiS i ten pan potrzebują od Papieża i dla czego chcą go wykorzystać, do własnych niecnych planów to mam nadzieję, że wszyscy wiedzą?
Wyborca
A idź człowieku w cholerę.
Sąsiad
Panie Zaręba nie lansuj się na sw. Janie Pawle II. Ojciec Święty nie potrzebuje twojej obrony. Chcesz zostać funkcjonariuszem PiS to przypodobuj się posłowi Kowalczykowi w inny sposób. Chodzisz do urzędu i całujesz burmistrza, skarbnika, urzędników po rękach a oni śmieją się z ciebie. Wstyd.
polak
kolejny potrzebujący ogrzać się przy JPII. Miasto się sypie, afera goni aferę, śmieci zalegają gorzej niż w Paryżu (tam przynajmniej w workach). Trudno jest coś zbudować albo naprawić, łatwo bezsensownie bić pianę nad polaryzującymi tematami. Czy tak będzie do wyborów? Mam nadzieję, że skoro pan Zaremba wyszedł z inicjatywą prywatną, to przynajmniej prywatnie zapłaci za koszty przygotowania uchwały i czas Rady Miasta poświęcony na dyskusję.
Eugeniusz Zaremba
Weź krzyż! Przyjmij go, nie pozwól, aby przygniotły cię wydarzenia, ale z Chrystusem zwyciężaj zło i śmierć. Tak mówił św Jan Paweł II. A ja nie jestem godzien, aby zestawiano mnie razem ze Świętym Wielkim Polakiem. Nie zgadzam się na umieszczanie mojego zdjęcia na równi z Tym Wielkim Świętym. Jednak mimo tej wielkiej fali, "obrzucania błotem" nie powstrzymam się od obrony Świętego. Nie będę odnosił się do licznych komentarzy tylko będę się modlił za ich autorów, bo wierzę że dobro zwycięży i nie liczę na żadne korzyści osobiste, bo być radnym to służyć ludziom. Zjednoczmy się w obronie Jana Pawła II.
Płakać się chce
Za aferę śmieciową i patodeweloperkę weź się stary pierniku. Syf ze śmieciami to również twoja zasługa, boś na każde wezwanie patoburmistrza podnosił łapkę. JPII obejdzie się bez twojej pomocy hipokryto. Dobro zwycięż również z takimi nowotworami jak wyszkowska patorada, w której na równi z postkomuną funkcjonujesz cwaniaku.
Chrześcijanka
Brawo Panie Eugeniuszu.!
PZPR
Tryb zgłaszania uchwały "w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II" to kompromitacja radnego Zaremby. W działalności publicznej radnego obowiązują procedury , a nie luzno rzucane tematy na posiedzeniach komisji. Uważa, że powinna być podjęta taka uchwała to robi to sposób formalny , zgodnie z ustawa o samorządzie.Ale radny Zaremba nie chce narazić się burmistrzowi, którego aktualna formacja polityczna jest przeciw JPII, więc sonduje "prywatnie" , jako przewodniczący komisji czy da się przepchnąć taką uchwałę.Panie Zaremba - gdyby sie pan nie bał burmistrza to korzystając z ustawy o samorządzie wniósłby pan do przewodniczącej RM gotowy projekt uchwały w imieniu klubu radnych PiS( chyba coś takiego w RM istnieje).Jeśli nie, to pozostaję droga obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej - - zbiera pan podpisy co najmniej 300 wyborców , pisze uchwałę i zanosi do RM.
PZPR
Zaremba wrzucił do przestrzeni medialnej pomysł uchwały , którego jedynym efektem jest zlot internetowych lewackich trolli , wylewających swoje obrzydliwe frustracje i nienawiść.Przez kilkanaście lat bycia radnym z ramienia PiSu niszczył pan tę partię w Wyszkowie .Legitymizował pan wszystkie przekręty burmistrza , a teraz nie ma pan odwagi zrobić coś , co jest wbrew woli i interesowi partyjnemu hołownianemu kandydatowi na posła, a co wydaje się panu bardzo szlachetne. Rzucił pan idee uchwały w sposób nieformalny i czeka co teraz na to odpowie burmistrz Spalił pan dobry pomysł uchwały w sprawie uczczenia JPII w sposób bardzo nieodpowiedzialny .Uchwałę się przygotowuje , wnosi do RM i nie zważa się na to co powie na to pana prawdziwy patron, czyli burmistrz. Odwagi panie Zaremba, tego panu potrzeba , a nie zakulisowych gier o przychylność burmistrza.
Dziecko JPII
Panie "Zaręba" tak trzymaj! Zło DOBREM zwyciężajmy!
elektorat
Niech obie nasze rady trzymają się z daleka od tego. Radni obu rad są zhańbieni swoimi decyzjami, podwyżki gnębiące mieszkańców, odbieranie dodatków a sobie dokładanie. Dajcie wy sobie wszyscy spokój. Pan inicjator Zaręba ma zbyt wiele grzeszków na swoim koncie jako radny, żeby robił za obrońcę świętego. PiS lokalnie to dno na usługach burmistrza od Hołowni. Duża to zasługa pana. Wyszków toczony jest przez raka.
Do POSTKOMUCHÓW i ich przybudówek
Papież jest nasz i będziemy go przed wami bronić. TVN jest wasz, więc bronicie szmaciarza z TVN.
Prośba
A ja proponuję zamknięcie tematu. Każdy wyciągnie własne wnioski na wszystko. Wystarczy tej polityki. Z Bogiem.
nicolas
Amen!
Kompromitacja
Jak taki lokalny polityki PiS, Zaremba, osoba bez żadnego autorytetu, rzuca hasło napisania uchwały w obronie dobrego imienia Śp. Jana Pawła II, bez zachowania powagi w sprawie, jest to naganne i kompromitujące ta osobę. Ci działacze, Sobczak, Zaremba, małżeństwo z Poloneza, Sobieski, Tauter, Lewandowski, Wyszyńska, Żukowski, Bartosiewicz, Paradowski i inni działacze tej struktury powinni wytłumaczyć nam, mieszkańcom, co przez 5-cio letnią kadencję zrobili za nasze pieniądze. Nawet prostej uchwały nie potraficie napisać, nie możecie podejść do wyszkowskich proboszczów, żeby napisali wam odpowiednie uzasadnienie i kilka zdań świeckiego tekstu o osobie kard. Karola Wojdyły. To blamaż, że przedstawiciele największej partii w Polsce nie potrafią tego przygotować. Zaremba jeszcze jest szefem biura PiS, okręgu siedlecko-ostrołęckiego w Wyszkowie. Jak ty chłopie masz załatwiać sprawy wyszkowian jak ty prostego pisma nie potrafisz sklecić.
Jan
Jestem przeciw podejmowania tego typu uchwał, one nic nie zmienią w postrzeganiu JP I. Z uchwała czy bez ludzie pozostaną przy swoim zdaniu. Natomiast nie podoba mi się nagonka na pana Zarembę. To jest porządny człowiek. A na sesji głosuje za tym, co uważa za słuszne. To chyba lepsze niż głosowanie za partyjnym przekazem.
Masraka
No to głosuje za patoburmistrza przekazem, i mamy patomiasto z patopodatkami, ale jak co to wszyscy POrządni.
Rozsądek
A czy Jan Paweł II zrobił jakieś przestępstwo żeby trzeba było zatrudniać obronę w postaci kiepskiego adwokata Genia Zaremby. Geniu zacznij wielkanocne porządki i weź się za malowanie pisanek.
podjęcie takiej uchwały to żenada, kompromitacja i
z całym szacunkiem Panie Zaremba, ale kim ty jesteś, czy inni radni, aby bronić dobrego imienia Jana Pawła II (sami grzesznicy, krętacze po kroć)? ___ Papież już nie żyje, chyba na swoje dobre imię już dawno zasłużył i każdy Polak to wie, tylko "szczekacze", a tacy zawsze się znajdą będą podważać "jego dobre imię". ____ Nie bójmy się "szczekaczy". ___ Podejmując taką uchwałę tylko pokazujemy, że jednak jest coś na rzeczy, ze jest problem i wątpliwość co do "dobrego imienia Jana Pawła II" ___ Oddzielmy wreszcie państwo od kościoła. ___ To o nie jest świecka sprawa, nie podejmujmy takich uchwał. ___ Z taką sprawa to do kościoła na kolana modlić się za dusze Jana Pawła II i powodzenie sprawy, podobno wiara i modlitwa to największa broń. To widocznie słabej wiary jesteś panie Zaremba jak nie wiesz, że w takich okolicznościach to modlitwa, chyba, że politycznie chcesz zabłysnąć przed wyborami. A to jest najgorsze świństwo wykorzystywać nieżyjącego POLSKIEGO PAPIEŻA do gierek politycznych.
wstyd radny Zaremba nie znasz ewangelii św. Krzyża
co do wpisu powyżej Eugeniusza Zaremby- panie radny nawet nie potrafisz czytać czyiś wypowiedzi ze zrozumieniem, nie znasz ewangelii, której cytat wyżej przytoczyłeś i napisałeś, że to tak Jan Paweł II powiedział, a ty chcesz uchwały podejmować
Janus
Żeby podjąć uchwałę, radni muszą określić, na podstawie jakich ustaw ją podejmują. Ciekawy jestem, jaka ustawa daje podstawę do "walki o dobre imię JP II"?
Obrońca z lucynowa
Panie Eugeniuszu, ale pan pomógł papieżowi tym pomysłem, niech pana diabli wezmą.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA