REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Mieszkania przy ul. Łącznej. WTBS buduje i planuje

Miasto

41 nowych mieszkań jeszcze w te wakacje odda do użytku Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa trzeciego bloku przy ul. Łącznej dobiega końca, A Spółka już planuje kolejną inwestycję i zbiera deklaracje od zainteresowanych mieszkaniem na wynajem.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wyszkowskie TBS aktualnie realizuje budynek mieszkalny wielorodzinny z podziemnymi miejscami postojowymi przy ul. Łącznej 8 w Wyszkowie, którego budowa rozpoczęła się jesienią 2021 r. Stanął on obok dwóch istniejących już bloków. 

Czytaj także: Niech się tutaj wszystkim dobrze mieszka...

Aktualny projekt przewiduje budowę bloku wielorodzinnego trzyklatkowego, czterokondygnacyjnego z poddaszem użytkowym, w którym zaprojektowano 41 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1782,02 m² oraz garaże podziemne (40 szt.), miejsca parkingowe na terenie (10 szt.), w tym dwa stanowiska dla osób z niepełnosprawnością, ciągi komunikacyjne oraz ogólnodostępne miejsca postojowe dla rowerów. Mieszkania budowane są metodą „pod klucz”, czyli gotowe są do zamieszkania. Projekt zakłada rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną budynku, odnawialne źródła energii oraz uwzględnia zdalne zarządzanie infrastrukturą w mieszkaniach, tzw. „mieszkania inteligentne”. Dodatkowym walorem jest położenie budynku, zapewniające piękne widoki na rzekę Bug oraz tereny zielone przy rzece. Lokalizacja inwestycji, znajdująca się blisko centrum miasta, to kolejne udogodnienie dla mieszkańców. 

Źródłem finansowania kosztów inwestycji jest przyznany kredyt preferencyjny z BGK, udzielany w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, co stanowi 57% (6 mln zł) środków na finansowanie kosztów budowy. Pozostałe pieniądze to środki od przyszłych najemców mieszkań, wpłacane w formie partycypacji, środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 10% (1.071.000 zł) oraz środki własne Wyszkowskiego TBS w wysokości 3% kosztów inwestycji. Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi 10 mln 718 tys. 043 zł. Obecne zaawansowanie finansowe inwestycji wynosi ponad 70% i obejmuje wartość gruntu zakupionego przez Wyszkowski TBS, koszty związane z dokumentacją projektową, opłaty związane z gruntem oraz bieżącą realizacją prac budowlanych. 

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji, to koniec lipca. Pierwsze zasiedlenia Spółka planuje w sierpniu tego roku. Wszystkie mieszkania w nowym bloku Łączna 8 mają już najemców. Ale WTBS nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i planuje kolejny budynek wielorodzinny przy ul. Łącznej w Wyszkowie. Osoby zainteresowane najmem mogą składać deklarację gotowości wynajmu lokalu mieszkalnego w biurze Spółki, przy ul. Komunalnej 1 w Wyszkowie, w godzinach 11.00-14.00 bądź przesłać drogą elektroniczną na adres wtbswyszkow@xl.wp.pl.  

Opr. E. Czechowska

Fot. WTBS

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


WTBS Wyszkówblokinwestycjaul. Łączna w WyszkowieWyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Komentarze

Observer
To że coś tam się buduje to jeszcze nie znaczy, że interes się kręci. Wygląda na trochę zapyziałą upadającą budę. Czy na pewno są łazienki i kanalizacja? Prezes przecież po znajomości i bez konkursu, z doświadczenia sprzedawca i jedzie tylko na tym co inni zbudowali. Podczepił się pod uruchomiony interes ale rozwoju nie widać. A pieniądze nasze lecą na prezesa i na zastępcę, który coś może potrafi ale ile, też nie wiadomo.
Do obserwerp
Gówno wiesz a się mądrzysz. Widziałeś chociaż jedno wykończone mieszkanie ?
ubaw po pafy
Szanowny Panie Observeru, skoro budynek jeszcze nie oddany a już jest komplet najemców to jak interes się nie kręci? No i jeszcze ten z dziecinny argument z brakiem łazienek i kanalizacji. Uwierz Pan na słowo że nie dość że są łazienki i kanalizacja to jeszcze światłowody, garaże podziemne, na dachach solary, plac zabaw dla dzieci, sporo zieleni, osiedle ogrodzone z bramą na pilota a z okna rozpościera się piękny widok na łęgi i rzekę Bug. Także polecam pilnować własnego wychodka i wybierać z niego regularnie oraz udać się do apteki w celu zakupu maści na pieczenie dolnej części pleców.
mieszkaniec
A ile to mieszkań komunalnych wyremontowała ekipa burmistrza ? Do tej pory radny Abramczyk nie potrafi udzielić informacji. TBS to dobra sprawa tylko ile ich wybudowano w stosunku do bloków deweloperki ? Mają preferencyjne kredyty i słabo sobie radzi polityczna kadra kierownicza. Rutkowski odszedł i budują przed wyborami, żeby się pokazać. 40 mieszkań to dla Ukraińców nie starczy a co mówić o wyszkowianach.
ubaw po pafy
A dlaczego burmistrz miałby remontować mieszkania komunalne z moich podatków? Wydaje mi się że jak się dostało lokal i się w nim mieszka to remont wypadałoby zrobić z własnych pieniędzy a nie podatników. Może jeszcze internet opłacić i telewizję?
Martyna
Mieszkań owszem brakuje ale czy musial być postawiony tak blisko domów , w sumie tylko plot dzieli ten blok od jednego z domów , mieszkańcy będą ludziom w okna zagladac .
TBS
Najbardziej patologiczny jest przydział tych mieszkań. Biorą je ludzie i później nimi handlują, oczywiście za zgodą TBS u. Za tzw. odstąpienie mieszkania nowy nabywca płaci np. 150.000 zł. Co się opłaca bo jest taniej niż kupić mieszkanie na wolnym rynku. Gmina na ten proceder nie reaguje.
Den
Teraz to już się nie opłaca. Koszta wynajmu I partycypacji w tym bloku co budują są bardzo wysokie. Następne nie będą już w ogóle się opłacać.
Na pierwszy rzut oka
Żaden Prezes, ktoś bez doświadczenia bez żadnych umiejętności, postawiony bez konkursu. Marnotrastwo najwyższej kategorii na naszych oczach. Dziwne, że nikt nie protestuje. Ta instytucja nie ma żadnej przyszłości. To jakaś przechowalnia i dojarnia dla znajomych. Trzeba tam dobrze zbadać finanse.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Poniedziałek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji

REKLAMA