REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Konrad zdobył indeks!

Nauka

Konrad Pikora, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie, został laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach, a tym samym zdobył indeks Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W drodze do finału Konrad pokonał dwa wcześniejsze etapy olimpiady. Sukces Konrada to także sukces jego nauczycielki, Mileny Czarnik, która przez wiele miesięcy pomagała w przygotowaniach do konkursu. Jego finał i rozdanie nagród odbyło się w dniach 17-18 marca w kampusie głównym UW. W ramach olimpiady odbyła się m.in. debata o FOMO „Czy wszyscy jesteśmy fomersami? #stopfomo: czyli o równowadze cyfrowej i potędze odłączenia słów kilka”, oraz dyskusja z red. Katarzyną Górniak z redakcji Faktów TVN. W tegorocznej, dziewiątej edycji, wzięło udział 500 uczników z całej Polski a 150 znalazlo się w finale. Do wygrania były 72 indeksy na kierunki dziennikarskie na 16 polskich uczelniach.    

Olimpiada Wiedzy o Mediach to coroczny konkurs umożliwiający uczniom szkół średnich uzyskanie indeksów uprawniających do podjęcia studiów na najlepszych polskich uczelniach. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej, doskonalenie umiejętności samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych na podstawie posiadanych informacji. 

Fot. ZS nr 1 w Wyszkowie

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


olimpiada wiedzy o mediachUniwersytet WarszawskiolimpiadaZespół Szkół nr 1 w WyszkowieKonrad Pikora

Komentarze

Werty
Gratulacje, gratulacje. Mało mamy takich zdolnych młodych ludzi. Ale czy zostanie to docenione przez lokalne władze oświatowe.???
Kinga
Zdolny młody człowiek. Super. Powodzenia. Realizuj chłopcze swoje marzenia. I do przodu. Brawo.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
W Długosiodle szukają dyrektorów
Moje dziecko uczęszcza do szkoly w Blochach, nie zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami ABSOLUTNIE. Pani dyrektor stara się rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dba o całokształt pracy szkoły w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych. Dużą wagę pani dyrektor przykłada do aktywnej współpracy z rodzicami uczniów, kładąc nacisk na współpracę z Radą Rodziców w obszarze działań wychowawczych i organizacyjnych. Rodzice chętnie włączają się w życie szkoły poprzez między innymi organizację i udział w licznych imprezach szkolnych czy klasowych.
Justyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA