REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Sylaba" wśród europejskiej młodzieży

Rozrywka

Rewia Dziecięca "Sylaba" wystąpiła podczas inauguracji Europejskiej Stolicy Młodzieży, którą w tym roku został Lublin.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Europejska Stolica Młodzieży to tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży jednemu z kandydujących do niego miast. Europejskimi Stolicami Młodzieży były już m.in. Turyn, Saloniki, Antwerpia czy Kłajpeda. W 2023 roku ten zaszczytny tytuł nosi polski Lublin. Inicjatywa ESM ma na celu promowanie wewnątrzeuropejskiej współpracy między młodymi ludźmi, poprawę ich warunków życia w wybranym mieście oraz aktywizację młodych do realizacji projektów włączonych w obchody tytułu w mieście. 

Gala Inauguracji obchodów ESM w Lublinie miała miejsce 16 marca w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka". Zaprezentowano najciekawsze lubelskie trendy młodzieżowe, w tym Nowy Cyrk. Do prezentacji nowocyrkowej zaproszono Rewię Dziecięcą "Sylaba", która coraz śmielej sympatyzuje ze sztuką nowocyrkową. "Sylaba" wystąpiła wspólnie z artystami lubelskiej Fundacji "Sztukmistrze", prezentując 8-minutowe show w choreografii Katarzyny Janus - choreografki "Sylaby". Show łączyło taniec, akrobatykę solową, powietrzną i partnerską, żonglerkę, kontorsję, manipulacje hula hop i cigar boxami oraz pokaz umiejętności na kole cyra. Koncert transmitowano na żywo na platformach streamingowych. 

(in)

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Rewia Dziecięca SylabaLublinsztuka neocyrkowaEuropejska Stolica Młodzieży

Komentarze

jola w.
Brawo! Duma naszego miasta! Od lat i niezmiennie!
jola w.
Dzieci, co tak bestialsko potraktowane zostały przez miernotę z PO. Nie zapomnimy!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
W Długosiodle szukają dyrektorów
Moje dziecko uczęszcza do szkoly w Blochach, nie zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami ABSOLUTNIE. Pani dyrektor stara się rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dba o całokształt pracy szkoły w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych. Dużą wagę pani dyrektor przykłada do aktywnej współpracy z rodzicami uczniów, kładąc nacisk na współpracę z Radą Rodziców w obszarze działań wychowawczych i organizacyjnych. Rodzice chętnie włączają się w życie szkoły poprzez między innymi organizację i udział w licznych imprezach szkolnych czy klasowych.
Justyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA