REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Najlepsi recytatorzy z ZSP w Zabrodziu

Powiat

13 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu odbyły się eliminacje szkolne 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza wrażliwość na piękno poezji, kształtuje nawyk czytania, odkrywa młode talenty recytatorskie oraz motywuje do występów publicznych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym roku w ZSP w Zabrodziu zaprezentowało się 33 uczniów z klas I -III.  Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie tury. W pierwszej turze prezentowali się uczniowie z kategorii "I" kl. I-III, a w drugiej turze uczniowie z kategorii "II" kl. IV - VI, a także z kategorii "III": kl. VII - VIII. Przybyłych uczestników i komisję konkursową przywitała dyrektor szkoły Alina Gotowiec. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Mariola Bogdanowicz - nauczyciel języka polskiego, Agnieszka Morka - nauczyciel języka polskiego i Dorota Groszkiewicz - bibliotekarz szkolny. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników oceniając ich dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny  wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Laureatami eliminacji szkolnych w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria "I":

I miejsce - Igor Pacik kl. IIIa

II miejsce - Joanna Ziółkowska kl. IIb

III miejsce - Jagoda Tolak kl. IIb

Wyróżnienie: Agata Jaworska kl. IIa, Nicole Kalisz kl. Ib, Olga Kostrzewa kl. Ib

Kategoria "II":

I miejsce - Amelia Przygoda kl. VIc

II miejsce - Katarzyna Nowak kl. IVa

III miejsce - Iga Karmiłowcz kl. IVa

Kategoria "III":

I miejsce - Aleksandra Wernio kl. VIIIb

Wszyscy młodzi adepci słowa otrzymali kolorowe zakładki do książki, ocenę bardzo dobrą/celującą z edukacji polonistycznej/języka polskiego i pochwałę wpisaną do dziennika. Zaś zwycięzcy dodatkowo z rąk dyrektor szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 24 marca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu. 

ZSP w Zabrodziu

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


ZabrodzieEliminacje szkolne 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska SyrenkaZSP w Zabrodziu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA