REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

1,5 promila na "ekspresówce". Zatrzymał go inny kierowca

Na Sygnale

1,5 promila miał kierowca BMW, który podróżował drogą ekspresową S8. W okolicach Deskurowa zatrzymał go inny kierowca, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał policję. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

REKLAMA

Rano 16 marca dyżurny wyszkowskiej policjantów otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty na trasie S8 w Deskurowie. Na miejsce został wysłany policyjny radiowóz. W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że zwrócił on uwagę na BMW, ponieważ kierowca jechał "slalomem" i zajeżdżał drogę innym samochodom. Zgłaszający postanowił zareagować i zmusił kierowcę osobówki do zatrzymania na pasie awaryjnym. Kiedy podszedł do kierowcy, od razu wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna bez wahania wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-letni obcokrajowiec przebywający w Polsce zaledwie kilka miesięcy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczył, w nocy wypił kilka piw i wino, po czym wybrał się w podróż do swojej dziewczyny. 26-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego losie zdecyduje sąd.  Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

- Dziękujemy obywatelom za reakcję na zagrożenie stwarzane przez nieodpowiedzialnych kierowców. Dzięki takiej reakcji uniknęliśmy być może kolejnej tragedii na drodze. Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji - mówi kom. Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


pijany kierowcaS8droga eskpresowaDeskurówpolicjaKPP Wyszków

POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA