REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

PiS ma nowego pełnomocnika

Powiat

Mariusz Bryk został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wyszkowskim i tym samym jednoosobowo stanął na czele powiatowych struktur partii. W najbliższych miesiącach nie są przewidziane wybory nowego zarządu.

REKLAMA

Mariusz Bryk, dotychczas członek zarządu powiatowego oraz przewodniczący zarządu komitetu PIS w gminach Rząśnik, Somianka, Zabrodzie, został 15 marca oficjalnie powołany na pełnomocnika powiatowego PiS w Wyszkowie. Zajął miejsce Waldemara Sobczaka, który złożył rezygnację w grudniu 2022 r. O wyborze Mariusza Bryka pełnomocnik okręgowy PiS Marcin Grabowski mówi, że to "konsultowana decyzja". 

- Spotykaliśmy się i rozmawialiśmy z osobami ze struktur powiatowych. Konsultowaliśmy to w środowisku i z naszymi parlamentarzystami - mówi. 

Dodaje, że wyborów zarządu powiatowego nie można było przeprowadzić ze względów formalnych.

- Nie taka była liczba członków w zarządzie - mówi.

Wyborów nie będzie także w najbliższych miesiącach z uwagi na kalendarz wyborczy. Przed nami wybory parlamentarne jesienią tego roku oraz samorządowe wczesną wiosną 2024r. To też wyzwanie dla nowego pełnomocnika. 

- Wiem, jak ciężka praca mnie czeka, ale podjąłem się tego zadania - mówi Mariusz Bryk.

Nie przewiduje zmian w zarządzie powiatowym PiS, który (po rezygnacji Waldemara Sobczaka i Eugeniusza Zaremby) nadal ma pracować w składzie: Iwona Wyszyńska, Jerzy Żukowski, Renata Rębała, Marek Zdziarstek, Mariusz Bryk. Do końca kwietnia można się natomiast spodziewać powołania pełnomocnika PiS w gminie Wyszków, w miejsce Eugeniusza Zaremby, który także zrezygnował z funkcji w grudniu ubiegłego roku.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Sąsiad
Absolutnie niczym się nie wyróżnił pan pełnomocnik. Jak wyglądają struktury PiS w jego Somiance?
Słabo
...pełnomocnik okręgowy PiS Marcin Grabowski mówi, że to "konsultowana decyzja". - Spotykaliśmy się i rozmawialiśmy z osobami ze struktur powiatowych. Konsultowaliśmy to w środowisku i z naszymi parlamentarzystami - mówi... Panie Grabowski, potworek, któremu od lat przewodniczy Bryk to tylko dowód na niekompetencję tego pana. W propisowskim powiecie nadal trzy gminy nie mają samodzielnych struktur. Pan Bryk w swojej Somiance ma tylko jednego członka. Czyli nic się w tym grajdołku nie zmieniło. A pan Marcin pewnie zechce wyciągnąć z Wyszkowa trochę głosów w ramach startu do parlamentu.
wyszkowiak
Coś niesamowitego, jełop zostaje szefem PiS w Wyszkowie. To obraz po demolce jaką zrobił Sobczak i Zaremba. Szansa w ludziach prawicy, którzy są bardziej ideowi i inteligentni.
wyborca
Panie Grabowski, to pewnie zemsta Ostrołęki, że pokarałeś Wyszków takim pełnomocnikiem. Ile ta Somianka ma członków ? Pewnie Bryk i jego rodzina. Zrobiliście z tego gościa kierownika Agencji ale nic to nie nauczyło. Mogliście wybrać tą dyrektor szkoły Runo albo Lutkowski był aktywny, aktywną Teresę Czajkowską, może kogoś z innego powiatu, po rządach Sobczaka i Zaremby może działalność PiS wróci do normy. Jak nie zmienisz pełnomocnika to nie będziemy głosowali na senatora Mamątowa.
observer
PiS w Wyszkowie zdechł.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA