REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Operacja Czysta Rzeka. Trzy sztaby w Wyszkowie

Miasto

Na obydwu brzegach Bugu prowadzona będzie i w tym roku Operacja Czysta Rzeka. Trzy niezależne sztaby sprzątać będą nabrzeże 15 i 22 kwietnia. Można rejestrować się do udziału w akcji. Po sprzątaniu sztaby zapewniają poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje.

REKLAMA

Operacja Czysta Rzeka 2023 - Rybienko Leśne

15 kwietnia od godz.13:00

Stowarzyszenie Miłosników Rybienka Leśnego i Okolic jako pierwsze rozpocznie Operację Czysta Rzeka 2023 w sobotę, 15 marca, i jak co roku - począwszy od 2019 - organizuje sztab lokalny w Wyszkowie-Rybienku Leśnym. Będzie działać na lewym brzegu rzeki w Rybienku Leśnym, na Latoszku i w Drogoszewie.

ZAPISY: Wolontariuszem może być osoba, która ukończyła 18. rok życia. Osoby młodsze mogą uczestniczyć w akcji tylko pod opieką i na odpowiedzialność rodzica lub dorosłego opiekuna. Aby się zapisać na akcję, kliknij link: https://system.operacjarzeka.pl/... i wybierz sztab w Rybienku Leśnym.

CZAS I MIEJSCE AKCJI: Akcja będzie podzielona na odcinki i grupy operacyjne od plaży miejskiej na Latoszku, przez Rybienko Leśne i Łochowskie do Drogoszewa. Zbiórka w sobotę, 15 kwietnia, o godz. 12:30-13:00 na Placu Gwiaździstym w Rybienku Leśnym, k. Restauracji Baśniowa a Placu Gwiaździstym u zbiegu ulic Wołowskiego/ Poniatowskiego/ Broniewskiego/ Słowackiego. Zabieramy ubranie stosowne do warunków atmosferycznych (może padać), kalosze lub wodoodporne obuwie (akcja nad rzeką - teren podmokły).

AKCJA: każdą grupę prowadzi przewodnik

- Śmieci zbieramy selektywnie

- Worki ze śmieciami zawiązujemy i dostarczamy do punktu zbiorczego na brzegu rzeki lub na drodze, w miejscu wskazanym przez sztab. Stamtąd będą przewożone do punktu zbiorczego.

- W trakcie robimy zdjęcia dokumentujące przebieg akcji, szczególnie ciekawe znaleziska itp.

FINAŁ: Ok. godz. 16:00 nastąpi koniec działań w terenie. Organizatorzy zapraszają następnie na ciepły bufet i ognisko w plenerze "nad stawami" w Rybienku Leśnym w tym samym miejscy (u zbiegu ul. Wołowskiego, Poniatowskiego, Broniewskiego i Słowackiego). Będzie tu czas na wspólną integrację i biesiadę ogniskową przy swojskich dźwiękach Kapeli Czerniakowskiej.

Przy zgłoszeniu, każdy otrzyma pamiątkową koszulkę z logo akcji (jeżeli zarejestrowałeś się na stronie internetowej Operacji), niezbędne materiały (worki, rękawice). Oczywiście jeśli nie zechcesz się zarejestrować, będziesz także mile widziany, ale wtedy nie otrzymasz pamiątkowej koszulki z logo Operacji. W razie pytań skontaktuj się z organizatorami: tel. 661 601 210, 605 444 944, 510 275 444, e-mail: operacjarzeka@rybienkolesne.pl

Link do zapisów: https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=rybienko-lesne-operacja-czysta-rzeka-2023&actionId=709

Sprzątanie rzeki Bug w Wyszkowie

22 kwietnia od godz. 11.00

Akcję na prawnym brzegu rzeki będą 22 kwietnia prowadzić dwa sztaby. Klub Przyjaciół Wyszkowa zaprasza od godz. 11.00 w okolice zjazdu na dawny most pontonowy. Zbiórka uczestników rozpocznie się od godz. 10.30 oraz przygotowanie zaplecza akcji (namioty, stoły, krzesła, grill). O godz. 11.00 nastąpi przywitanie uczestników akcji, jej założeń i celu. Następnie odbędzie się instruktaż dla uczestników dotyczący bezpieczeństwa podczas zbiórki jak również postępowania z potencjalnie niebezpiecznymi odpadami. Po odprawie i wydaniu worków i rękawic ochronnych podzieleni na patrole uczestnicy akcji udadzą się w wyznaczone rejony działania. Czas trwania akcji jest uzależniony od ilości odpadów, organizatorzy przewidują ok. 3-godzinną akcję. Po zakończeniu zbiórki uczestnicy spotkają się na wspólnym grillu, podczas którego omówią rezultaty zbiórki oraz podzielą się spostrzeżeniami z przeprowadzonej akcji. Na zakończenie akcji przewidziano kameralny koncert muzyczny.

Link do zapisów: https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=sprzatanie-rzeki-bug-w-wyszkowie&actionId=701

Czysty Bug

22 kwietnia od godz. 10.00

Koło PZW nr 88 Wyszków także po raz kolejny przyłącza się do akcji "Operacja Czysta Rzeka". 22 kwietnia wędkarze będą sprzątać nabrzeża rzeki Bug w Wyszkowie. Miejscem zbiórki będzie przystań przy LOK, aleja Róż 3. Akcja będzie prowadzona w godzinach 10.00-13.00. Sprzątaniem objęty zostanie teren łęgów od "księdza góry" w dół rzeki do "jeziorka w Rybienku Starym". Po zakończonej akcji wędkarze zapraszają uczestników na wspólny posiłek. Na najmłodszych uczestników będzie czekał słodki upominek. 

Link do zapisów: https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysty-bug-3&actionId=672

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Operacja Czysta RzekaWyszkówRybienko Leśne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA