REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nie uniknęli więzienia

Na Sygnale

Wyszkowscy kryminalni zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kary więzienia. Byli to poszukiwani listami gończymi 37-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie oraz 49-latek.

REKLAMA

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Dzięki dużemu zaangażowaniu podczas wykonywania zadań służbowych przez policjantów z wydziału kryminalnego kolejna osoba, która była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, nie uniknie odpowiedzialności karnej. Do zatrzymania doszło 13 marca na terenie powiatu wołomińskiego. Poszukiwany na podstawie listu gończego 37-letni mężczyzna z gminy Zabrodzie został przewieziony do wyszkowskiej komendy, skąd dziś zostanie odkonwojowany do zakładu karnego.

Z kolei 14 marca funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że w Wyszkowie przebywa 49-letni mężczyzna, który jest poszukiwany na podstawie wydanego listu gończego do odbycia kary  więzienia. Mężczyzna był zaskoczony akcją policjantów. Przewieziono go do komendy, skąd po czynnościach zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego.

Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


poszukiwanyKPP Wyszkówpolicjapowiat wołomińskizatrzymanywięzienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA