REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

W pracowni pod golem niebem Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej

Kultura

"W pracowni pod gołym niebem" - to tytuł najnowszej wystawy malarstwa Katarzyny Słowikowskiej Zakrzewskiej, której wernisaż odbył się 7 marca w Warszawie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska z otaczających ją łąk, pól i lasów uczyniła swoją pracownię. W znakomitej większości to z tych miejsc czerpie inspirację do swojej twórczości, pozostając wierna malarstwu krajobrazowemu. Od początku swojej drogi artystka skupia się bacznej obserwacji kolorów, kompozycji i rytmu otaczającej ją przyrody, serwując w obrazach ich syntezę. I właśnie efekty pracy w pracowni pod gołym niebem uczyniła temat i sedno swojej najnowszej wystawy, której otwarcie nastąpiło 7 marca. Tematem prezentowanych prac jest pejzaż mazowiecki o różnych porach roku.

- Już na pierwszy rzut oka widać, że jej twórczość wywodzi się z dobrej szkoły - zabiegi formalne stosowane przez artystkę nawiązują do najlepszych tradycji malarstwa. Wyszukana, niebanalna, a zarazem prosta i klarowna kompozycja, to są cechy jej obrazów. Używa koloru oszczędnie, z wyrażnie zaznaczonym akcentem. Stosuje uproszczone formy prawie pozbawione detalu, który jednak pojawia się tam, gdzie jest niezbędny. O niewielu współczesnych malarzach można wyrazić taką opinię. Mój subiektywny odbiór tej sztuki tajemnicy, zagadki, niewiadomej. Z pewnością jest to twórczość pozbawiona tanich efektów czy nieautentycznych zapożyczeń. Katarzyna Słowikawska Zakrzewska wypracowała własny styl malarski, mimo że widać w jej obrazach, że jest wychowanką profesora Ludwika Maciąga - mówi o twórczości Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej artysta malarz Wieńczysław Pyrzanowski.

Wystawę "W pracowni pod gołym niebem'' można oglądać w Galerii Środek Widzenia w Ursynowskim Domu Kultury przy ul. Kajakowej do 13 czerwca (pn. - ndz.: 9.00-21.00).

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Katarzyna Słowikowska ZakrzewskamalarstwowystawaUrsynowski Dom Kultury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA