REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Zostań członkiem Rady Seniorów

Miasto

Do 23 marca trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Gminy Wyszków. W tym samorządowym organie doradczo-konsultacyjnym zasiadają mieszkańcy powyżej 60. roku życia.

REKLAMA

Dobiegła końca czteroletnia kadencja Rady Seniorów w Wyszkowie i ogłoszony został nabór członków na kolejną kadencję. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w Radzie Seniorów, potrzebujesz piętnastu głosów poparcia i złożenia odpowiednich dokumentów w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. 

Rada Seniorów liczy nie więcej niż piętnastu radnych. Na jej czele stoi przewodniczący. W skład rady wchodzą przedstawiciele organizacji senioralnych, ale także mieszkańcy - seniorzy, którzy zbiorą wymaganą liczbę podpisów i złożą stosowne dokumenty. Swoich przedstawicieli do rady wskazuje też rada miejska i burmistrz. 

Nabór prowadzony jest do 23 marca. Prawo do zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Wyszków w liczbie do:

1) Czterech osób będących mieszkańcami gminy, które ukończyły 60. rok życia przysługuje grupie 15 mieszkańców gminy, będących przedstawicielami osób starszych. Warunkiem jest lista poparcia zawierająca imię i nazwisko, adres zamieszkania i nr PESEL oraz podpisy osób wskazujących kandydata na członka Rady

2) Dwóch osób zamieszkałych na terenie gminy i będących przedstawicielami podmiotów działających na rzecz osób starszych, legitymującymi się pisemnym pełnomocnictwem tychże podmiotów. Każdy podmiot może zgłosić dwie osoby wg. zasad opisanych powyżej

3) Prawo zgłoszenia po jednym kandydacie na członków Rady przysługuje Burmistrzowi Wyszkowa oraz Radzie Miejskiej w Wyszkowie.

Członkowie Rady Seniorów pełnią swe funkcje społecznie.

Zgłoszenie należy składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Wyszkowie (pokój 145) w terminie do 23 marca. Formularz zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej gminy Wyszków. Szczegółowych informacji udziela Wydział Promocji, Kultury i Sportu tel. 29 743 77 13.

Dotychczas Rada Seniorów zorganizowała kilka ciekawych i pożytecznych wydarzeń dla seniorów, jak choćby impreza profilaktyczna „Biała niedziela”, która będzie kontynuowana również w tym roku. Rada współpracuje z organizacjami i środowiskami senioralnymi, współorganizuje pikniki, wydarzenia społeczne i artystyczne. Najważniejsze tematy, jakimi się dotąd zajmowała, to te związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem, aktywizacją społeczną i budowaniem więzi międzypokoleniowych.

Źródło: Gmina Wyszków
 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


rada seniorówgmina Wyszków

Komentarze

PIT emeryta
Do emerytów. Zauważcie co macie w PIT-ach. Osoby poniżej 30 tys. rocznie mają ok. 800 zł mniejszy przychód a dodatkowo nie odpiszą składki zdrowotnej w wysokości 9%. Działa to tak, że te osoby w rozliczeniu za 2021 rok i tak nie płaciły praktycznie podatków bo odejmowały składkę zdrowotną a w rozliczeniu za 2022 rok teoretycznie nie mają podatku tylko ich dochód zmniejsza się i składkę zdrowotną np. 2 700 zł i jeszcze mają mniejszy przychód. To polski cud polskiego ładu i zgodnie z zapewnieniami premiera podwyżki dla emerytów. Fuuuuuuu
emeryt
A PO zabierze 500+
Emeryt
Wybory parlamentarne, wybory samorządowe to i środowisko seniorów wraca do łask .
do emeryta
jesteś mocno przewrażliwiony i boisz się na zapas. Nikt ci niczego nie zabiera. Nie panikuj.
emeryt
Posłuchaj Tuska. Wszystko zabierze i wiek emerytalny podniesie. Zdrajca na rewaloryzacje pożałował za Vincenta. Nie liczcie na emerytów słabą pamięć.
Ojok
PO i Tusk to jest facet dla ludzi inteligentnych i tylko mądrzy na niego zagłosują, natomiast PiS to seniorzy i wieś. Taki właśnie mają elektorat.
Okoj
W sumie jest demokracja. Każdy może lubić kogoś innego (czytaj partie)
WOK dla inteligentnych inaczej
PO w Wyszkowie to zarządza WOK Hutnik. Bida z nędzą, no i kabaret.
do Ojoka
Jesteśmy z mężem już seniorami (emerytami) oraz nasi rodzice - ludzie w bardzo podeszłym wieku - nigdy, przenigdy nie głosowaliśmy i nie będziemy głosować na PiS. PiS to najgorsza rzecz jaka mogła przytrafić się naszej Ojczyźnie! Oby już niedługo!
wyszkowiak
Dziwię się, że można głosować na inna partię niż PiS. PiS to jedyna polska partia.Ostatnie głosowanie nad uchwałą w obronie JP2 pokazało jakimi wartościami kto się kieruje.W innym przypadku mamy tuskowy nihilizm, agresję i róbta co chceta. Mamy demokrację i każdy może głosować jak chce ale lepiej się dwa razy zastanowić gdy Putin po pokonaniu Ukrainy będzie u naszych granic. Mamy czas, żeby się dozbroić i zmilitaryzować a nie poddać i nasze miasta oddać pod okupację barbarzyńców rosyjskich. Żadnego dogadywania się Ruskich i Niemców nad naszymi głowami. Każdy inteligentny i wykształcony człowiek to zrozumie.
katoliczka
Jakimi wartościami i czyim dobrem kierował się JP II tuszując pedofilię w kościele? Bo na pewno nie dobrem skrzywdzonych ale kolegów zboków.
Wyszkowianka
Nikt nie odbierze nam wartości jakie przekazal JP ll i dla mnie zawsze będzie wielkim człowiekiem. Cóż sam mógł zrobić, zawsze bronił wartości i godności człowieka. To partia PIS pozwala na takie zachowania w kościele , a dla mnie kościół nie powinien popierać żadnej partii tylko kierować się słowem Bożym i tu jest ten błąd. Skromność papierza była wielka, teraz to dopiero się dzieje. Znowu rozdmuchali coś żeby przykryć coś. To partia PiS ogłupia naród i iludzi którzy nie potrafią myśleć samodzielnie ( nie obrażając nikogo), nie dbają o nas tylko o pelne konta i pokazują , że bronią godności. My się nie dozbrajamy, a niszczymy to co posiadamy, bo my nic nie mamy, mamy siebie i powinniśmy miec w sobie więcej empatii. Rząd tylko obrarza, wszystko jest be. Sami szukają wrogów. Nikt nie daje nic za darmo to my na to wszystko pracujemy, płacimy i utrzymujemy rządzących, to przedsiebiorcy i zwykli ludzie ciągle dostają po tyłkach i ciągle płacą więcej i więcej żeby wszystko ogarnąć. Płacimy
katoliczka2
Zdaję sobie sprawę, że Jan Paweł II ma ogromne zasługi dla Polski i świata. I że musiał stosować się do instrukcji z 1920 roku jak był kardynałem. Ale dlaczego nie zmienił tego (mógł to zrobić!) jak był papieżem? Zawiodłam się, bo do niedawna myślałam, że to Dziwisz nie dopuszczał do niego tych informacji jak papież był chory. Myliłam się. Mógł tyle dobrego zrobić! A nie zrobił! Nie dziwię się, że młodzież nie chce chodzić na religię. Też bym nie chciała, gdybym dzisiaj była w wieku szkolnym. Już się absolutnie nie dziwię, że córka nie ochrzciła mojej wnuczki, nie zapisała jej w szkole na religię! Pamiętam, jako dziecko, jak Wojtyła został papieżem, jak mój śp. tata płakał ze szczęścia przed telewizorem jak to ogłosili! Boże (jestem mimo wszystko nadal głęboko wierząca, choć rzadko praktykująca ) uchroń nas przed oszołomami z tzw. rządu, i Jędraszewskim, i "chorej" kurator małopolskiej! Oni teraz robią zło! I społeczeństwu i katolikom!
Kaja
Katoliczko2! Sama prawda. Szacun dla ciebie i córki!
roms
Diabli wiedzą, jakie licho podkusiło cztery poprzedzające Komentatorki do podzielenia się swoimi frustracjami akurat w tym miejscu, ale skoro już, to moim zdaniem powinno się umieć odróżnić wiarę od religijności a religijność od bezkrytycznej aprobaty wszystkiego co jakiś klecha /bez względu na rangę/ powiedział. "Ducha nie gaście!" - JPII
ola
"Katoliczki", wypiszcie dzieci ze szkół, bo nauczyciele stanowią poważny odsetek pedofilów. No i głosujcie sobie na PO, które całą ławą pedofilów kryje. Na Tuska, co nic ze szczecińskim zwyrodnialcem nic nie zrobił. Będzie po waszemu, jak ze wszystkim.
PZPR
To nie są katoliczki tylko byli członkowie PZPR z samego centrum betonu komunistycznego .Jakim prawem zabierają one głos w sprawie , która ich nie dotyczy- są niewierzące , a wypowiadają się w sprawach wiary katolickiej .Odczepcie się od katolików i Świętego Jana Pawła II, zajmijcie się swoimi idolami Leninem, Marksem, Gomułką, Urbanem ,Jaruzelskim a dzisiaj Tuskiem. Przypominam wam,że wasz idol Jaruzelski miał katolicki pogrzeb , choć zwalczał kościół wszystkimi możliwymi metodami , łącznie z mordowaniem księży katolickich. Aktualny wasz przywódca Tusk, agent niemieckiego wywiadu , w ramach walki politycznej wziął katolicki ślub , a mieszkaniu ustawiał ołtarzyk ze św. JPII , krzyżem i obrazami świętymi .Dziś opowiadacie, że PiS wykorzystuje kościół i JPII- a co zrobił wasz następny idol Kwaśniewski , pakując się do papamobile w czasie wizyty papieża w Polsce. Dzisiejszy atak na JPII to nic nowego- robił to przez 30 lat Geobels stanu wojennego- Urban.Te same dokumenty , których używ
Berek
Ta pani żadną katoliczką nie jest. Mówi o tym cale jej życie. Żonkile składać.
Pensjonariusz
Spójrzmy prawdzie w oczy. To żenujące, że PIS postanowił w kampanii wyborczej użyć Papierza jako narzędzie do dostania się do koryta. Każdy kto się do tego przyłączy będzie miał krew Świętego na rękach. Jak ktoś nie wierzy niech spróbuje. Czy warto za trzynastą emeryturę przykładać rękę do tej zbrodni?
Pleban
Za trzynastą i czternastą emeryturę dodaj. A PO z Chołownią podwyższy wiek emerytalny. To żenujące jak Chodkowski z PO postanowili użyć papieża jako narzędzia dostania się do koryta. Figurki, papieskie flagi, pielgrzymowanie tratwą. Kto zdrowy dołoży rękę do tej noworocznej szopki?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA