REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Relacje" Svitlany Stankevych

Kultura

W efektowny świat malarstwa i ceramiki wprowadziła 7 marca niezwykła artystka, Svitlana Stankevych, która w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" zaprezentowała wystawę pn. "Relacje. Malarstwo i ceramika".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na wernisażu artystka zaprezentowała swoją najnowszą twórczość m.in. cykle "Modlitwa", "Jestem" oraz "Koktejl". Obrazy wykonała techniką akrylową. "Modlitwa" odnosi się do sfery duchowej. Kolejny cykl - "Jestem" - składa się z siedmiu obrazów, które są kolażowym połączeniem różnych technik m.in. ceramiki, grafiki i malarstwa. Na wystawie można także podziwiać ceramikę dekoracyjną.

Miłośników sztuki powitała Irena Filipowicz, która dokonała prezentacji artystki:

- Svitlana Stankevych pochodzi z Ukrainy, urodziła się we Lwowie, ale od 2018 roku mieszka w Wyszkowie i po części jest już wyszkowianką. Tutaj również pracuje, prowadzi zajęcia ceramiczne i plastyczne w Akademii Umiejętności "Pan Hilary". Uprawia malarstwo sztalugowe w technice akrylowej. Muszę powiedzieć, że artystka jest niezwykle zdolna i utalentowana. Maluje przepięknie i jeszcze realizuje własne pomysły, gdzie łączy ceramikę z malarstwem czy rysunkiem. Są to rzeczy przepiękne. Svitlana  oprócz tego, że maluje, to jeszcze tworzy ceramikę dekoracyjną, ale też bardzo dużo tworzy ceramiki użytkowej - mówiła.

Svitlana Stankevych jest absolwentką Lwowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. S.P. Ludkiewicza na kierunku Sztuka Muzyczna i Ukraińskiej Akademii Drukarstwa na kierunku Sztuka. Pracowała w Szkole Muzycznej dla dzieci i jako artysta garncarz w stowarzyszeniu Artystycznym "Trypillia" we Lwowie. 

Jest to już druga wystawa artystki w naszym mieście. Svitlana Stankevych opowiedziała o swojej twórczości. Wyjaśniła także sens cyklu "Modlitwa" i cyklu "Jestem":

- Cykl "Modliwa", która wcale nie jest typową modlitwą religijną. Chciałam głównie zawrzeć w tym cyklu różne emocje. Modlitwa  w naszym sercu ma być jak dla życia człowieka oddychanie, które jest czynnością niby oczywistą, ale bez której niemożliwe jest nasze istnienie. Rozpoczynając cykl "Jestem", otworzyłam się na nowe formy. Cykl ten jest poświęcony relacjom ze sobą, rodziną, naturą. Każdy z nas ma jakieś marzenia, plany, które czasami dodają nam skrzydeł jak u anioła, a czasem los sprawia, że kończymy pewnien etap życia z rozbitym sercem. Z relacji rodzą się emocje. To, co nas wzrusza, budzi miłość, inspiruje jednocześnie daje radość i siły, by żyć i szukać dobra w każdym dniu. Jednak jako ludzie też cierpimy, czasami serce boli tak, że trudno się przyznać do tego przed sobą. Te wszystkie odcienie ludzkiej emocjonaliności staram się pokazywać w swojej twórczości. Dziękuję za wsparcie, które wyczuwam od was i bardzo jestem za to wdzięczna - podkreślała autorka.

Artystce towarzyszyła jej córka, Adrianna. Wystawę można oglądać w WOk "Hutnik" do 10 kwietnia. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówwernisażWOK"Hutnik"Svitlana Stankevychmalarstwoceramika

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
W Długosiodle szukają dyrektorów
Moje dziecko uczęszcza do szkoly w Blochach, nie zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami ABSOLUTNIE. Pani dyrektor stara się rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dba o całokształt pracy szkoły w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych. Dużą wagę pani dyrektor przykłada do aktywnej współpracy z rodzicami uczniów, kładąc nacisk na współpracę z Radą Rodziców w obszarze działań wychowawczych i organizacyjnych. Rodzice chętnie włączają się w życie szkoły poprzez między innymi organizację i udział w licznych imprezach szkolnych czy klasowych.
Justyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA