REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Życie trzeba umieć stosować, żeby zostało na starość". 103 lata pana Stanisława Kuleszy

Miasto

Pan Stanisław Kulesza, mieszkaniec gminy Wyszków, ukończył 103 lata.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pan Stanisław urodził się 6 marca 1921 roku. Choć sam twierdzi, że jest o rok starszy, gdyż urzędowo wpisany został do rejestru z datą chrztu, a był już wtedy półrocznym, siedzącym samodzielnie dzieckiem. Pochodzi z Ochudna, ale od prawie pół wieku mieszka w Wyszkowie. Jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do życia, z poczuciem humoru i niezawodną pamięcią. 

Jubilat ma 9 wnuków i 18 prawnuków, a w maju tego roku na świat przyjdzie praprawnuczka. Pan Stanisław jest kombatantem wojennym, walczył na pierwszej linii frontu i chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami. Po wojnie otrzymał pięć medali m.in. Medal Wolności. 

Jest człowiekiem skromnym, nie potrzebuje wiele. Stara się nie narzekać i cieszyć każdym dniem, choć wszystkie te dni według Niego wyglądają tak samo. Dba o zdrowie, regularnie się odżywia, jeździ na rowerze stacjonarnym, z pamięci wymienia numery telefonów do swoich bliskich. Uwielbia ludzi, uwielbia z nimi rozmawiać, chętnie opowiada o swoich doświadczeniach życiowych i udziela wszelkich rad.

Pytany o receptę na długowieczność mówi: „Z młodu już trzeba myśleć o starości; życie trzeba umieć stosować, żeby zostało na starość”. W wojsku dostawał papierosy, ale nie palił, oddawał je kolegom. Nie jest fanem telewizji, bo niszczy wzrok, a On nadal nie używa okularów. W wieku 102 lat pierwszy raz w swoim życiu przebywał w szpitalu, gdzie miał wstawiony rozrusznik serca… z gwarancją na 10 lat. Najbardziej lubi kuchnię polską, szczególnie kapustę. 

Zgodnie z samorządową tradycją jubilata z bukietem kwiatów i listem gratulacyjnym odwiedziły zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Agnieszka Mróz. 

Źródło: Gmina Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Stanisław Kuleszastulatekgmina Wyszków

Komentarze

Monter
Medalem Wolności czyli odznaczeniem od prezydenta USA odznaczonych jest pięciu Polaków. Szanowny 103 latek nie jest w tym gronie. Widzę tam inne odznaczenia i te rodem z PRLu.
Jaco
Wczytaj się dobrze Monter w odznaczenia i dopiero komentuj. Przez tyle lat życia to normalne ze są też z PRLu.Ty za to będziesz mógł pochwalić się ze przeżyłeś pandemię

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA