REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nowy sprzęt i odnowione pomieszczenia w SOSW w Wyszkowie

Nauka

Rodzice klas I a i I u wraz z pracownikami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, wspólnymi siłami odnowili salę nr 12, w której uczy się ośmioro dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Z budżetu Powiatu Wyszkowskiego zakupiono biało-czarne meble i ławeczki z krzesełkami oraz nowe rolety. Meble dostosowano do potrzeb i możliwości uczniów, by ograniczyć im liczbę bodźców wzrokowych, co wpłynie na poprawę koncentracji uwagi. W sali na ścianie pojawił się monitor dotykowy, który został zakupiony w ramach programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”, gdyż z sali korzystają również dzieci ze spektrum autyzmu, uczestniczące w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Wartość wykonanych prac remontowych i zakupu wyposażenia wynosi około 30 tys. zł.

Kolejna zmianą, która dokonała się w SOSW w Wyszkowie podczas ferii zimowych, to remont sali informatycznej. Odnowiono pomieszczenie i zakupiono nowe biurka i szafki (wartość ok. 15 tys. zł). A wszystko dlatego, że uczniowie Ośrodka, w związku z realizacją przez Powiat Wyszkowski projektu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, w ramach konkursu grantowego „Cyfrowy Powiat” otrzymali nową pracownię, czyli 15 komputerów, 2 laptopy oraz serwer wraz z oprogramowaniem. Zakupiony sprzęt ma wartość 76 tys. 983 zł.

Społeczność SOSW w Wyszkowie dziękuje za nowe wyposażenie i sprzęt komputerowy Powiatowi Wyszkowskiemu reprezentowanemu przez starostę Wojciecha Kozona i wicestarostę Leszka Marszała. Serdeczne podziękowania za profesjonalne wyremontowanie sali nr 12 kieruje do rodziców:

- Pani Izabeli Chawłowskiej i Pana Tomasza Kowalskiego,

- Pana Marcina Kołaczka,

- Pana Janusza Milczarczyka i Pana Sebastiana Chomontowskiego.

Niech zaangażowanie tych rodziców będzie dobrym przykładem dla innych, a dodać należy, że wspólna praca bardzo integruje i może być całkiem przyjemnym czasem spędzonym w szkole.

Źródło: SOSW w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówPowiat WyszkowskiSpecjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA