REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Fotografia, malarstwo i ceramika zagoszczą w Wyszkowie

Kultura

WOK "Hutnik" zaprasza 7 marca na wernisaż malarstwa i ceramiki, natomiast Biblioteka Miejska w Wyszkowie 8 marca organizuje wernisaż wystawy fotografii. Zapraszamy na wszystkie wydarzenia.

REKLAMA

7 marca o godz. 18.00 w WOK "Hutnik" odbędzie się wernisaż malarstwa i ceramiki Svitlany Stankevych. Svitlana Stankevych urodziła się w 1985 roku we Lwowie. Absolwentka Lwowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. S.P. Ludkiewicza na kierunku Sztuka Muzyczna i Ukraińskiej Akademii Drukarstwa na kierunku Sztuka. W 2018 roku przeprowadziła się do Polski, aktualnie mieszka i pracuje w Wyszkowie. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice akrylowej, ceramikę artystyczną i użytkową, prowadzi zajęcia ceramiczne i plastyczne. Jest to już druga wystawa Artystki w naszym mieście (pierwsza w 2021 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie). 

Na wystawie w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” Artystka zaprezentuje swoją najnowszą twórczość, próby połączenia kolażowego ceramiki, grafiki i malarstwa, m.in. cykle „Modlitwa”, „Jestem”. Wystawę można będzie oglądać do 10 kwietnia. 

8 marca o godz. 18.00 Biblioteka Miejska w Wyszkowie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Roberta Marca. Przewidziana muzyczna niespodzianka. Robert Marzec ur. w 1973r. w Lwówku Śląskim. Z zawodu spawacz, a z zamiłowania fotografik. Prywatnie – mąż i ojciec czterech synów. Od 2006 roku mieszka w malowniczej, podwyszkowskiej miejscowości Leszczydół Nowiny. Swoją przygodę z aparatem rozpoczął dziesięć lat temu pod czujnym okiem przyjaciela, wyszkowskiego fotografika Andrzeja Talewicza. Po kilku latach poszukiwań i prób w różnych dziedzinach fotografii, niezliczonych godzinach spędzonych na zdobywaniu wiedzy i umiejętności, odkrył piękno otaczającej go przyrody. Zaczął uwieczniać na zdjęciach kwiaty z własnego podwórka, pobliskiego lasu czy wyszkowskiego parku. W swoich pracach ukazuje rośliny w sposób nietuzinkowy trochę nierealny, bajkowy. Publikuje na różnych forach internetowych na przykład: This Magazine, Fotoluby, Photographers Magazine, 500px, gdzie spotyka się z bardzo pochlebnymi opiniami. Jak dotychczas trzy jego prace zostały wydrukowane w kwartalniku „Photographers Magazine”, co uważa za swój sukces. 

Wystawa w Bibliotece Miejskiej jest zwieńczeniem dotychczasowej pracy, ale nie jest to koniec drogi artystycznej Roberta Marca. Zaangażowanie i wytrwałość, z jaką oddaje się swojej pasji gwarantują, że o tym fotografiku jeszcze usłyszymy. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówwernisażWOK "Hutnik"Svitlana StankevychRobert Marzecwystawa fotografiiwystawa malarstwa i ceramiki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA