REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Co się stało z naszą bajką?" do zobaczenia w "Hutniku"

Kultura

Zapraszamy na zabawny i mądry spektakl  „Co się stało z naszą bajką" - niezwykle pomysłowy i świetnie napisany tekst wybitnej polskiej pisarki Hanny Krall w wykonaniu wyszkowskiego Teatru Niezbędnego.

REKLAMA

„Co się stało z naszą bajką" to zupełnie inne spojrzenie na bajkowy świat, w którym złe postaci z różnych bajek mają dość bycia złymi i nielubianymi przez dzieci bohaterami. Knują spisek, którego efekty zobaczymy na scenie. No i właśnie będziemy świadkami ich, pewnego rodzaju, akcji protestacyjnej... Czy postacie złe są naprawdę złe czy tylko grają swoje role? Czy bez nich nadal będzie można opowiadać dzieciom bajki? Świetna sztuka Hanny Krall skłaniająca dzieci i dorosłych do refleksji nad tym czym jest dobro, zło, kompromis. Jedna z bohaterek spektaklu mówi: „Nie możemy zostawić dzieci sam na sam z takimi nudnymi bajkami". I zapewniamy. Nudy nie będzie. Za zgodą Hanny Krall teatr przygotował dla widzów niespodziankę.

Nie ma dolnej granicy wiekowej dla widzów. Aby w pełni zrozumieć spektakl, wymagana jest znajomość takich bajek jak Wilk i Koźlęta, Jaś i Małgosia i Kopciuszek oraz podstawowa znajomość lub wyczucie teatralnego świata. 

NIEDZIELA, 5 marca godz. 16.00, WOK HUTNIK

Rezerwacja biletów: 531 931 200 lub maillowo: akademiapanhilary@gmail.com

Dzieci i młodzież uczestnicząca w stałych zajęciach AU Pan Hilary - 0 zł 

Dorośli uczestniczący w stałych zajęciach AU Pan Hilary - 20 zł 

Pozostali - 35 zł

Reżyseria i niespodzianka na zakończenie: Piotr Adler

Występują: Joanna Adler, Lidia Błachnio, Anna Chmielak, Marta Grus, Małgorzata Kogut, Honorata Piotrowska, Jolanta Wnuk, Ilona Wyszyńska-Zajkowska, Piotr Adler, Grzegorz Choba.

Scenografia i jej montaż: Pan Hilary, Bartłomiej Adler, Reklamy Krzysztof Jastrzębski, lalki Marzena Szulc, charakteryzacja Magda Jezierska Make - Up Studio, kostiumy Teatr Niezbędn,y muzyka Foster Stephen Collins, słowa piosenki - Piotr Adler; piosenkę nagrano w Studio RG Studio Nagrań, zdjęcia wykorzystane w scenografii Woytek Smółkowski oraz pixabay, realizacja dźwięku Bartłomiej Adler, realizacja oświetlenia Marcin Stokowski (WOK Hutnik), projekt plakatu Woytek Smółkowski. 

Przyjaciele Teatru Niezbędnego: WOK Hutnik, Amwin Odszkodowania, Studio RG Studio Nagrań, Make-Up Magdalena Jezierska, Architektoniczna Pracownia Projektowa Wojciech Smółkowski, Tuba Wyszkowa, Nowy Wyszkowiak.

Licencja na wystawienie utworu wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Teatr NiezbędnyWyszkówCo się stało z naszą bajkąHanna Krall

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
W Długosiodle szukają dyrektorów
Moje dziecko uczęszcza do szkoly w Blochach, nie zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami ABSOLUTNIE. Pani dyrektor stara się rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dba o całokształt pracy szkoły w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych. Dużą wagę pani dyrektor przykłada do aktywnej współpracy z rodzicami uczniów, kładąc nacisk na współpracę z Radą Rodziców w obszarze działań wychowawczych i organizacyjnych. Rodzice chętnie włączają się w życie szkoły poprzez między innymi organizację i udział w licznych imprezach szkolnych czy klasowych.
Justyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA