Na sportowo dla WOŚP

Autor: Monika Grzelecka

Sport | Poniedziałek, 30 sty 2023 16:00

Dużo wydarzeń sportowych, dużo emocji, ferwor walki i rywalizacji towarzyszyły 31. finałowi WOŚP w Wyszkowie.

Tradycyjnie już wyszkowskie szkoły zorganizowały turnieje sportowe w ramach finału WOŚP. 28 stycznia od rana w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida odbywały się zawody w piłkę nożną, do których zgłosiło się siedem drużyn: Polonez FC, Piasek Rembertów, FC Brexit, A&M Meble, Elite Transport, "Wyszkowiaczek", "Młodzi Starzy". Każda z drużyn, aby wziąć udział w turnieju, musiała zapłacić wpisowe, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 1 tys. 200 zł na rzecz WOŚP. Turniej był rozgrywany po raz czternasty. I miejsce zajęla drużyna Elite Transport, II miejsce - "Wyszkowiaczek", III miejsce - Piasek Rembertów. Mecze sędziowali Michał Czajka i Krzysztof Orgodziński.

Natomiast w dniu orkiestrowego finału także w I LO odbył się turniej piłki siatkowej, w którym udział wzięło 11 drużyn: Projekt 2.0, Młode Wilki, Pref Bud, Parcele Pułtusk, Toxic Team, Gang Volleya, Czosnki, Aulu Team, Siema Volley, "Są gorsi", "Kurek nie dojechał". Podczas turnieju zebrano 2 tys. 705 zł. Koordynatorami turnieju byli Maciej Główczyński i Urszula Siankowska. Mecze sędziowali Michał Urbaniak i Urszula Siankowska. I miejsce zajęła drużyna Pref Bud (absolwenci LO Norwid), II miejsce - "Są gorsi , III miejsce - "Kurek nie dojechał".

Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej piłki koszykowej, który zorganizowała społeczność Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. Udział w turnieju wzięło pięć drużyn: Hornets Wyszków, Długosiodło, Raptors, Jamtamtamtam, Hornets2 (Szerszenie) Wyszków. Do puszki podczas meczu udało się zebrać 633 zł. I miejsce zajęła drużyna Jamtamtamtam, II miejsce - Hornets Wyszków, III miejsce - Hornets2 Wyszków (Szerszenie). Sędzią głównym zawodów był Sebastian Rębowski.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wyszkowie odbywały się turnieje: bilardowy i tenisa stołowego. Turniej bilardowy odbył się po raz drugi. Udział w turnieju bilardowym wzięło dziesięciu zawodników, a rozegrany został systemem pucharowym. I miejsce zajął Piotr Golianek, II miejsce - Mateusz Pieńkosz, III miejsce zdobył Pawel Deluga. Podczas turnieju zebrano 573 zł. W turnieju tenisa stołowego uczestniczyło 65 zawodników w różnym przedziale wiekowym. Laureatami rozgrywek w ping ponga zostały osoby spoza Powiatu Wyszkowskiego. Puchary zwycięskim drużynom wręczono w WOK "Hutnik" podczas miejskiego finał WOŚP.

W dniach 28 - 29 stycznia dla WOŚP zagrali również szachiści. W Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie odbywały się turnieje organizowane przez Akademię Umiejętności "Pan Hilary". W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 35 zawodników. Szachiści ubiegający się o V i IV kategorię PZSZach: I miesjce - Maciej Warowny, II miejsce Adam Dawidczyk, III miejsce - Marcin Kulesza - obaj KS Pan Hilary PBS Wyszków. IV kategorię szachową zdobyli: Maciej Warowny i Adam Dawidczyk a V: Zygmunt Piela - Wyszków, Jan Depta - Knurowiec, Marcin Borowski - Choszczowe, Bartosz Żurawiński - Wyszków, Marcin Kulesza i Adam Wierzchowski - obaj KS Pan Hilary PBS Wyszków, Piotr Wilczyński - Wyszków, Oskar Kurowski - Knurowiec. Natomiast w niedzielę 29 stycznia odbył się turniej o III i II kategorię szachową. Zwycięzcami zostali: I miejsce Mateusz Berent, II miejsce - Andrzej Berent - obaj Skoczek Pieścirogi, III miejsce Dominik Pankratjew - Nadnarwianka Pułtusk. III kategorię szachową zdobyli Piotr Rejnuś - KS Pan Hilary PBS Wyszków i Michał Preuhs. Sędzią głównym dwudniowych szachowych zmagań był Marcin Hryszkiewicz.