REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce! VIDEO

Miasto

Blisko 180 maturzystów z liceum i technikum Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie 28 stycznia bawiło się na swoim studniówkowym balu. Za około 100 dni szaleństwa i beztroskę będą musieli odstawić na bok i skupić na egzaminach maturalnych,. ale tej nocy parkiet należał do nich.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przybyłych na bal maturzystów z osobami towarzyszącymi, dyrektora szkoły Adama Mickiewicza, wicedyrektor Elwirę Sawicz-Bakułę, kierownik szkolenia praktycznego Grażynę Witkowską, wicedyrektora Krzysztofa Ostrowskiego, zacne grono pedagogiczme oraz przedstawicieli Rady Rodziców powitali prowadzący część oficjalną balu Magdalena Borkowska i Kacper Mróz.  

- Przez ostatnie lata nauki, nie szczędziliśmy naszych wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa. W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje. By więc stało się im zadość, nasz bal pragniemy rozpocząć staropolskim tańcem - polonezem - rozpoczęła młodzież.

Polonez to taniec spokojny, dostojny, płynny, na 3/4. To taniec gestów, rozmów bez słów, ukłonów, połączeń i rozstań z nutką przekory i zadowolenia. Tańczący wzbudzili nieskrywany podziw, radość i dumę rodziców i nauczycieli. W pierwszej turze zatańczyli klasa 4 TE z wychowawczynią Wiolettą Zylbert-Malinowską, klasa 4 TI z wychowawczynią Magdaleną Kozon, klasa 4 LI z wychowawczynią Izabela Składanek, zaś w drugiej turze klasy 4 LZ z wychowawczynią Dorotą Nizińską, 4 LL z wychowawczynią Agnieszką Michalik, i 4 LE z wychowawczynią Grażyną Cholewińską. Poloneza zatańczyła dostojnie także dyrekcja szkoły. Choreografię do poloneza przygotowali nauczyciele w-f - Małgorzata Szwed, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Dąbrowski, Piotr Nida oraz Mateusz Gąsiewski.

Gdy nadszedł czas podziękowań, z niejednego oka popłynęła łza wzruszenia. 

- Od początku rozpoczęcia nauki w tej szkole mogliśmy liczyć na Państwa pomoc, zawsze znaleźliście dla nas rozwiązanie nawet w najtrudniejszych momentach. Jesteśmy świadomi, że gdyby nie Wasza ciężka praca, nasza edukacja w szkole byłaby o wiele trudniejsza. Daliście nam ogrom możliwości, abyśmy mogli doskonalić swoje umiejętności. To dzięki Państwu rozwijaliśmy się na wielu płaszczyznach. Dziękujemy. Dziękujemy za możliwość kształcenia się w dogodnych warunkach, za opiekę oraz troskę w trakcie naszej edukacji - mówiła młodzież do dyrekcji.

Maturzyści zwrócili się także do wychowawców:

- Dzisiaj prawie 100 dni dzieli nas od najważniejszego z nich - matury. Nie ukrywamy, że naszą nadzieją i gorącym pragnieniem jest to, by sumienną pracę i starania uwieńczył dyplom dojrzałości - miła przepustka w dorosłe życie. Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, Czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem. Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że jesteście Wy, drodzy Wychowawcy i Nauczyciele. Byście mogli przyjść z pomocą, po prostu przy nas być, gdy tego potrzebujemy. To dzięki Wam przeszliśmy pomyślnie przez wiele etapów w tej szkole. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy podziękować za przekazaną wiedzę, za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Dziękujemy za każde 45 minut, które z nami spędziliście, za każdy poprawiony sprawdzian i za każdą... no może nie każdą - ocenę wpisaną do dziennika. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony oraz kłopoty, których nieumyślnie przysporzyliśmy.

Wyrazem wdzięczności młodzieży były piękne kwiaty. 

Na oddzielne podziękowania zasłużyli rodzice, zwłaszca ci pracujący w komitecie studniówkowym, który przygotował ten piękny bal. 

- Doskonale wiemy, że bez szczególnego zaangażowania, naszych kochanych rodziców, nie byłoby dzisiejszego przedsięwzięcia - podkreślała młodzież.

Kilka ciepłych słow skierowała do nich w imieniu rodziców Jolanta Ciskowska. 

- Dziś wy jesteście najważniejsi - zwróciła się do maturzystów. - Życzymy wam, żebyście podejmowali dorosłe i mądre decyzje, żebyście nie bali się spełniać marzeń. Dziękowała nauczycielom, że nie szczędzili  sił, by przygotować uczniów do egzanminu dojrzałości. - W dużej mierze to wy ukształtowaliście dorosłe dziś prawie nasze dzieci - mówiła do nauczycieli.  

Dyrektor Adam Mickiewicz podkreślał, że grono pedagogiczne jest dumne z młodzieży ZS nr 3, a wicedyrektor odczytała list z życzeniami od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Z życzeniami do maturzystów zwróciła się także przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Kinga Gałązka.

- Dziękuję za każdy uśmiech, za wspólne tworzenie wyjątkowej atmosfery - mówiła, wspominając wspólnie spędzony w szkole czas.   

Aby studniówkowej tradycji stało się zadość, maturzyści zaprosili do obejrzenia programu artystycznego. Utwór „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej (w wersji Sanah) wykonały uczennice klasy 4 LL: Alicja Kalata, Aleksandra Kondeja oraz Alicja Osęka. Maturzyści przygotowali piękny pokaz taneczny walca angielskiego, w którym mogliśmy podziwiać pary: Kinga Gałązka i Hubert Jagielski, Joanna Gołębiewska i Piotr Owsianko, Weronika Jarosik i Kamil Welsz, Maja Rosińska i Antoni Ciskowski, Wiktoria Gaszczyńska i Patryk Laska, Julita Sarnacka i Jakub Telechowski, Ewelina Ćwik i Adrian Więcek, Ewa Koźlik i Jakub Wróbel. Na zakończenie uczniowie z klasy 4 LI: Kacper Bereski, Kacper Kot, Dawid Kucharczyka, Dawida Markowski, Michał Skwierczyński, Jakub Telechowski oraz Jakub Wróbel zaśpiewali utwór Skolima pod tytułem „Wyglądasz idealnie”.

"Dzisiaj w głowie czarne chmury,
Lecz zdążymy do matury!
Niech dzięcioły w lesie kują,
Maturzyści dziś balują!''

... zakrzyknęli maturzyści i ruszyli na parkiet, z którego nie schodzili do białego rana.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz na reportaż filmowy.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


studniówkaWyszkówZespół Szkół nr 3 w Wyszkowiebalmaturamaturzyści

Komentarze

Magda
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Ewa
Wspaniały bal. Cudowna uroczystość !
Monika
Najpiekniejsza dekoracja jaką widzialam na takich balach studniówkowych. A jedzenie poezja. Wreszcie jakaś inna firma spoza Wyszkowa przełamała monopol jaki mialy tutejsze sale weselne. Z calego serca polecam zmiana na lepsze

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA