REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin

Powiat

W poniedziałek, 30 stycznia, Rada Powiatu Wyszkowskiego będzie głosować nad odwołaniem starosty Jerzego Żukowskiego. Jego ewentualne odejście będzie równoznaczne z odwołaniem całego zarządu powiatu. A to otwiera drogę do personalnych roszad w samorządzie powiatowym na kilkanaście miesięcy przed wyborami samorządowymi.

REKLAMA

Na godz. 13.00 w poniedziałek 30 stycznia przewodniczący Bogdan Pągowski zwołał nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Wyszkowie. Porządek obrad jest krótki: przedstawienie wniosku radnych Rady Powiatu w Wyszkowie o odwołanie Jerzego Żukowskiego z funkcji starosty Powiatu Wyszkowskiego; przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w tej sprawie, która jak wiadomo jest pozytywna. Potem nastąpi przeprowadzenie głosowania tajnego nad odwołaniem starosty i podjęcie uchwały w tej sprawie. Posiedzenie odbędzie w trybie zdalnym, bo tak - powołując się na przepisy ustawy tzw. covidowej - zdecydowali ostatnio radni powiatowi.

Kolejny wniosek o odwołanie starosty Żukowskiego wpłynął do przewodniczącego Rady Powiatu w grudniu. Wnioskodawcy powołują się w nim na wcześniej przywoływane argumenty, że starosta z PiS utracił większość koalicyjną w Radzie Powiatu i Zarządzie, co utrudnia sprawowanie funkcji, wpływa na podejmowanie decyzji, atmosferę w organach powiatu i wizerunek powiatu. 

- W świetle powyższego oraz w obecnej sytuacji na czele Powiatu Wyszkowskiego powinna stać osoba mająca zaufanie oraz poparcie organów Powiatu tak, aby odpowiedzialność stanowiła spójną całość. Uważamy, że zmiana na stanowisku Starosty Powiatu Wyszkowskiego jest konieczna - piszą radni wnioskujący o zmianę starosty. 

Pod wnioskiem o odwołanie starosty podpisało się dwanaścioro radnych: Ewa Bartosiewicz, Paweł Deluga, Bogusław Frąckiewicz, Wojciech Kozon, Tadeusz Kuchta, Adam Mróz, Agnieszka Ołdak-Prokop, Bogdan Pągowski, Adam Turek. Wniosek popierają także radni Katarzyna Wysocka, Piotr Wykowski i Sławomir Pędzich, co stanowi minimum 3/5 głosów ustawowego składu rady.

Dwanaście głosów to większość wystarczająca do odwołania starosty i całego zarządu, ale czy uchwałę w tej sprawie poprze minimum tyle osób? Wśród członków koalicji większościowej w Radzie Powiatu panuje lekka obawa, że ktoś w ostatniej chwili może wycofać się z poparcia wniosku o odwołanie Jerzego Żukowskiego. Tajemnicą Poliszynela jest bowiem, że podziały są zarówno w PSL, gdzie nie wszyscy byli zwolennikami zmiany władzy na kilkanaście miesięcy przed wyborami, jak i w skonfliktowanym wewnętrznie wyszkowskim PiS. Poza tym nie wszystkim w PSL podoba się kandydatura na nowego starostę. Przypomnijmy, że typowany na to stanowisko jest obecny radny powiatowy, pracownik administracyjny Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Wojciech Kozon. Jeśli jednak minimum dwunastu radnych zagłosuje za odwołaniem obecnego starosty, czeka nas więcej personalnych roszad w strukturach powiatu. Zmieni się skład zarządu powiatu. Nieoficjalnie wiadomo też, że Ewa Bartosiewcz (była radna PiS) miałaby objąć funkcję przewodniczącej Rady Powiatu w miejsce Bogdana Pągowskiego z PSL, który złoży rezygnację.            

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


powiat wyszkowskiJerzy ŻukowskistarostaRada Powiatu Wyszkowskiegozarząd powiatuWyszków

Komentarze

Ciekawe
Może ktoś z was wie, którą partię POpiera ŻuKOwski?
Ania
No i super, nadchodzi nowe .... i nowe zmiany, Już panika w szpitalu, urzędzie pracy i innych.
do Ani
Bo dobrze wiedzą co będzie. Wam już dziękujęmy.
Małgorzata
Lepiej późno, jak wcale. Wreszcie nowy zarząd zajmie się szpitalem, bo obecny (jeszcze) starosta nic z tym nie robiła, a tam dzieje się naprawdę bardzo, bardzo źle. W pierwszej kolejności to należy sprowadzić wszystkie możliwe kontrole, w tym związane z dyscypliną finansów publicznych
Kalina
Do "Małgorzaty": Rozumiem, że pisze to ekspert, który ma pojęcie o zarządzaniu szpitalem i o aktualnym stanie jego finansów. A jakieś konkrety? Co to znaczy, że się dzieje "bardzo, bardzo źle"?
idzie nowe
Czy nie ma innych kandydatur na starostę ? Czy nie ma w 70 tysięcznym powiecie osób bardziej kompetentnych ? Dla mnie to jak w powiedzeniu - zamienił stryjek siekierkę na kijek .
Do Kaliny
Cierpliwości, nie bądź w gorącej wodzie kąpana.
do idzie nowe
No pewnie , że są, chociażby B. Pągowski. Ma " facet głowę na karku". Był już starostą, sprawdził się. Kolejny kandydat S. Jastrzębski. Ale znając życie, tym, co się tu udzielają żaden nie będzie pasował
Kalina
Tak, to mnie przekonało... Żenada.
Hania
No nie trzymajcie Kaliny w niepewności, ona biedna tak bardzo chce znać odpowiedź, hahahaha
Bożenka
Będzie, będzie się działo,
Jerzy do Hani
Zostawcie kalinę w spokoju, ona pewnych spraw i tak nie zrozumie, konkrety to się przedstawia gdzie indziej, a nie na łamach prasy Kalinko. Dotarło?
Kalina
Dotarło, i to już dawno: wszystko, byle nie PiS. Wasza jedyna i słuszna dewiza.
Zorro
Otóż to, jak nie lubię poniedziałku, tak na ten najbliższy czekam z utęsknieniem, A Wy?
Ciekawe
No to w końcu którą partię POpiera, nikt nie wie?
Iza
Obstawiam, że sam nie wie
do Izy
Ja też
do Ciekawe
A jakie to ma teraz znaczenie i kogo to interesuje, niech sobie popiera kogo chce
Waldek
....ale zmiana.....ale kandydat... ławka pusta w PSL
Rena
Będą z tyłu pociągać za sznurki. Następny figurant
Do Waldka
No nie taka pusta ławka, kandydatów jest, oby został najlepszy
do Reny
To niech pociągają, byleby skutecznie
mieszkaniec
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
do mieszkańca
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Otóż to, w samo sedno
Ja
Żałosne komentarze
do Ja
To tylko twoje mało znaczące odczucie
Pożal się Boże
Na co liczy etatysta Mróz? Naczelnik od inwestycji w gminie Wyszków.
Zmiana
Ewa Bartosiewicz Przewodnicząca Upadłej Rady Powiatu. Czemu nie, te g... nie odklei się już nigdy. Czas szybko zleci ale wyborca nie zapomni.
do Zmiany
Ale masz ból ......, zazdrość zżera. Brawo Pani Ewo!!, Nie trzeba brać pod uwagę komentarzy tego typu, bo to zazdrośnicy piszą

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
W Długosiodle szukają dyrektorów
Moje dziecko uczęszcza do szkoly w Blochach, nie zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami ABSOLUTNIE. Pani dyrektor stara się rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dba o całokształt pracy szkoły w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych. Dużą wagę pani dyrektor przykłada do aktywnej współpracy z rodzicami uczniów, kładąc nacisk na współpracę z Radą Rodziców w obszarze działań wychowawczych i organizacyjnych. Rodzice chętnie włączają się w życie szkoły poprzez między innymi organizację i udział w licznych imprezach szkolnych czy klasowych.
Justyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA