REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wyszkowska sztuka dla wyszkowian

Kultura

24 stycznia odbył się wernisaż prac wyszkowskich twórców w ramach "II Wyszkowskiego Przeglądu Sztuki".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Swoje prace wystawiło 21 artystów - malarzy, rysowników i rzeźbiarzy. Można podziwiać pejzaże, martwą naturę, ptaki, portrety wykonane techniką olejną i akrylową na płótnie, obrazy wykonane kredkami świecowymi, rysunki ołówkiem oraz techniką akwaforty  (technika graficzna wklęsła) a także rzeźbę ceramiczną i tkaninę artystyczną m.in. gobeliny.

Zgromadzonych na wernisażu miłośników sztuki w WOK "Hutnik" powitała Irena Filipowicz, kurator wystawy:

- Założeniem przeglądu jest prezentacja twórczości osób zamieszkujących lub pochodzących z Wyszkowa i okolic, integracja środowiska artystycznego, wymiana poglądów, doświadczeń, dokonań artystycznych. Wiele osób, których prace prezentujemy, jest absolwentami uczelni artystycznych, niektórzy tworzą amatorsko, ale na wysokim poziomie. Niektórzy natomiast stawiali swoje pierwsze kroki edukacji artystycznej na zajęciach Koła Plastycznego w WOK "Hutnik". Chciałabym przytoczyć słowa Moniki Adamczyk, która na swoim profilu społecznościowym napisała: "otworzyły się przede mną drzwi do magicznego świata kształtów i barw". Myślę, że ta wystawa będzie wyszkowską sztuką dla wyszkowian.

Swoje prace zaprezentowali:

Monika Adamczyk-Majewska - artysta rzeźbiarz, konserwator zabytków. Absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Aktualnie mieszka i tworzy w Sztokholmie w Szwecji, gdzie zajmuje się konserwacją zabytków.

Adam Józef Karpiński - pejzażysta, portrecista, karykaturzysta. Przez wiele lat prowadził Koło Plastyka Amatora „Graffito” WOK Hutnik. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Ostatnie prace artysty wyraźnie zdradzają zainteresowanie abstrakcją.

Dorota Kołakowska - od zawsze fascynowała ją możliwość przelewania na płótno myśli, nastrojów, uczuć. Tworzy w technice akrylowej, a głównym tematem jej prac jest kobieta oraz jej emocje.

Kaja Kozon - malarz i rysownik. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2020 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni dr. hab. Piotra Wachowskiego. W jej twórczości znajdują się motywy powiązane z naturą: człowiek, pejzaż, zwierzęta.

Małgorzata Kozon - dyplom na ASP w Warszawie w 1992 r., gdzie studiowała rzeźbę oraz tkaninę artystyczną. Zajmowała się ceramiką i malarstwem akwarelowym. Obecnie interesuje ją rysunek, a na wystawie prezentuje gobelin.

Kaja Krzepicka - absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu oraz Krakowskiej Szkoły Artystycznej, specjalizacja tkactwo artystyczne. Aktualnie prowadzi w WOK "Hutnik" warsztaty tkackie.

Joanna Krajewska - od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia Koła Plastycznego w WOK Hutnik. Pasja pchnęła ją do liceum plastycznego, a następnie na studia artystyczne. Obecnie jest instruktorem w WOK Hutnik. Jej ulubioną techniką jest malarstwo akrylowe, lubi usiąść na łące i malować pejzaże, jednak na wystawie prezentuje prace rysowane ołówkiem, które mają dla niej wartość sentymentalną, ponieważ związane są z jej córką.

Jan Nowak „Jano” - z zawodu nauczyciel i zgodnie z wykształceniem całe życie zawodowe poświęcił pracy z dziećmi i młodzieżą. Spośród wielu pasji, ubarwiających szarość życia codziennego, jest malarstwo, które uprawia od 1984 r. Ulubionymi tematami jest przyroda, martwa natura, kwiaty, pejzaże o każdej porze roku, woda, która zajmuje szczególne miejsce w jego twórczości.

Jagoda Skawska - dorastała w Leszczydole-Nowinach. Pierwsze malarskie kroki stawiała kilkanaście lat temu w pracowni Koła Plastycznego WOK Hutnik. Ukończyła Liceum Plastyczne w Łomży i rozpoczęła edukację na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aktualnie rozpoczęła studia magisterskie na kierunku Edukacja artystyczna.

Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska - absolwentka Państwowego Studium Reklamy w Ciechanowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich. Obrazy w stałych ekspozycjach: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Rycerstwa w Liwie, w galeriach w Warszawie, w Japonii.

Maria Słowikowska - wspólnie z mężem prowadzi Muzeum Etnograficzno-Historyczne w Kamieńczyku. Jej pasją jest malarstwo. Techniki, które uprawia to olej, akryl, suchy pastel. Jej obrazy można oglądać w Muzeum w Kamieńczyku.

Woytek Smółkowski - z wykształcenia architekt, z zamiłowania rysownik, grafik, fotografik, zdobywca wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Prowadzi zajęcia fotograficzne w Akademii Umiejętności "Pan Hilary".

Kamil Waniowski - pasjonuje się motoryzacją, militariami, grami komputerowymi, kulturą Japonii. Lubi malować i robić witraże. Swoje pasje artystyczne rozwijał na zajęciach witrażu i Koła Plastyka Amatora „Graffito” w WOK Hutnik.

Joanna Zielińska-Zyśk - ukończyła wydział malarstwa na uczelni w Madrycie w Hiszpanii. Obecnie mieszka na pięknej wsi w gminie Brańszczyk. Do swoich prac czerpie inspiracje z ponadczasowego bogactwa mitów, legend i rytuałów, symboli przemijania.

Zbigniew Zyśk - urodził się w Udrzynku, uczył się w liceum plastycznym w Warszawie, potem studiował na warszawskiej ASP w pracowni grafiki i plakatu. Brał udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Berlinie, Hamburgu, Lozannie. Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Szwajcarii, Japonii, Niemczech, Anglii i USA.

Grupa Artystyczna Akademii Umiejętności "Pan Hilary”

Iwona Ostrowska - absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek malarstwo.  Znana i uznana polska malarka, organizatorka i uczestniczka wielu plenerów i przedsięwzięć malarskich m.in. projektu „Szlakiem Podlaskich Kapliczek”, w którym grupa wzięła udział.  

Lidia Błachnio, Jolanta Dyl-Maćkowska, Agnieszka Głowacka, Iwona Koźliczak, Irena Filipowicz.

Niespodzianką wernisażu był mini koncert utalentowanej nie tylko plastycznie, ale także wokalnie Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej. II Wyszkowski Przegląd Sztuki został zorganizowany w ramach obchodów 50-lecia działalności Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Jest imprezą cykliczną. Pierwsza edycja miała miejsce w 2020 roku i była wystawą on-line ze względu na pandemię. Tegoroczną wystawę można oglądać do 26 lutego.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówII Wyszkowski Przegląd SztukiwernisażWOK "Hutnik"

Komentarze

Łada
Powiedziała: to jest Miś na miarę naszych możliwości.
elka
Polska dla Polaków, a wyszkowska sztuka dla wyszkowian

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
W Długosiodle szukają dyrektorów
Moje dziecko uczęszcza do szkoly w Blochach, nie zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami ABSOLUTNIE. Pani dyrektor stara się rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dba o całokształt pracy szkoły w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych. Dużą wagę pani dyrektor przykłada do aktywnej współpracy z rodzicami uczniów, kładąc nacisk na współpracę z Radą Rodziców w obszarze działań wychowawczych i organizacyjnych. Rodzice chętnie włączają się w życie szkoły poprzez między innymi organizację i udział w licznych imprezach szkolnych czy klasowych.
Justyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA