REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Seniorzy zabalowali po królewsku (VIDEO)

Rozrywka

Już po raz piętnasty wyszkowscy seniorzy bawili się 21 stycznia na balu karnawałowym. Tym razem był to bal w stylu królewskim. Data była wyjątkowa również z tego powodu, że to Dzień Babci, poprzedzający Dzień Dziadka. Seniorzy mieli zatem podwójny powód do świętowania. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

W balu uczestniczło prawie sto osób złotego wieku na zaproszenie gminy Wyszków, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Domu Dziennego Pobytu "Senior". Część oficjalną balu zainaugurowała kierownik DDP Dorota Wojtkowska:

- Jest mi niezmiernie miło widzieć was, naszych kochanych wyszkowskich seniorów, w tak wspaniałym nastroju. Dzisiejszy bal jest królewski, piętnasty już, jubileuszowy. Są z nami księżniczki i królowie, kostiumy są wspaniałe - mówiła.

- Już po raz kolejny mogę uczestniczyć w balu - dodała przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. - To wasz królewski bal, drodzy seniorzy, jesteście królowymi i królami dzisiejszej uroczystości. Jest to piękne spotkanie. 2023 rok niedawno się zaczął i to już jest powód do radości, jesteśmy tu razem, jesteśmy szczęśliwi, radośni, zdrowi, mamy cudne wnuki. I właśnie tego chciałabym życzyć, żebyście umieli, dostrzegali, doceniali wszystkie powody do radości. A mamy ich moc, bo rano otwieramy oczy, bo bije nam serce, bo mamy wokół siebie cudownych ludzi, jesteście zdrowi. Nauczmy się doceniać to, co mamy i tego wam życzę na ten rok. Radości ze wszystkiego, bawmy się po królewsku, bo tak naprawdę każdy z nas jest w swoim domu królem i królową.

- Życzę wspaniałej zabawy i chcę podziękować za to, że jesteśce tacy właśnie jacy jesteście, za to, że chcecie być obok siebie i to chyba jest najpiękniejsze co może być. Dziękuję za tą postawę, którą macie, czerpcie z każdego dnia tą radość i miłość do drugiego człowieka - powiedziała Katarzyna Kacpura, wicedyrektor OPS w Wyszkowie.

- My również chciałyśmy przyłączyć się do życzeń dla seniorów, w tych szczególnych dla was dniach - mówiła przedstawicielka KPP w Wyszkowie mł. asp. Wioleta Szymanik. - Życzę samych zdrowych, szczęśliwych i pogodnych ale przede wszystkim bezpiecznych dni. Mam nadzieję, że dalej będziemy kontynować naszą współpracę - mówiła. Policjantki przekazały seniorom karty, na których umieszczone są zasady bezpiecznego seniora.

W imieniu seniorów podziękowania złożyła Kazimiera Białek:

- Dla nas, seniorów, bardzo ważną osobą jest Dorota Wojtkowska, która bardzo nas docenia. To jest nasz skarb, którego nie da się ocenić. Znamy się bardzo długo, to jest cudowna osoba, nasze serduszko. Tego nie da się wyrazić, to jest człowiek, który daje nam szczęście - dziękowała.

Niespadzianką balu byli wyjątkowi goście, przedstawicielki najmłodszego pokolenia gminy Wyszków: Anna Kostrubiec i Alicja Grzymała, które pięknie wyrecytowały wzruszające wierszyki, przygotowane specjalnie na święto seniorów przypadające tego dnia.

- Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i dużo radości - życzyły maluszki.

Wiersz o seniorach, przygotowany na tę okazję, wyrecytowała również Jadwiga Szymanik. Koncertem niespodzianką był występ artystów scen warszawskich - Wojciecha Bardowskiego - baryton i  Maggie Tunkiewicz - Zakrzewskiej - sopran. Artyści przyjechali specjalnie dla seniorów z Wyszkowa z mini recitalem piosenki operetkowej. W programie znalazły się standardy operetki i musicalu oraz przeboje z kręgu piosenki francuskiej.

Po części oficjalnej wzniesiono toast oraz zaśpiewano sto lat. Gdy tylko z głośników popłynęły dźwięki muzyki, seniorzy ruszyli na parkiet, zatańczyli m.in. walczyka. Pary wirowały przy muzyce w wykonaniu zespołu "Weselna Harmonia" z Wyszkowa. Organizatorzy jak zawsze zadbali o niespodzianki i atrakcje. Jedną z nich był konkurs wiedzy historycznej, którego zwycięzcą został Roman Szymanik. Wiele radości sprawiła zabawa fantowa, każdy los wygrywał. Ogłoszono także konkurs na najciekawsze przebranie. Do konkursu przystąpiło 12 osób. Główną nagrodę w kategorii kostumów męskich wygrał Ryszard Ickiewicz, miejsce drugie zdobył Kazimierz Milewski. Wśród pań miejsce pierwsze zdobyła Ewa Zdziarstek a miejsce drugie Barbara Kowalczyk. Nagrodę publiczności zdobyła Janina Piórkowska. Oczywiście nie mogło się obyć bez wyborów Króla i Królowej Balu. To zaszczytne miano otrzymali: Tadeusz Gałązka i Jadwiga Jadkowska.


 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówbal senioraXV bal seniora

Komentarze

TO JA
Bawili się pięknie bez alko ha na imprezie sponsorowanej z publicznych pieniędzy.Ile to kosztowało w dobie kryzysu wie ktoś.A co z seniorami którzy chodzą o balkonikach chorych i mających głodową emeryturę może te pieniądze na nich przeznaczyć a zdrowi dziadkowie niech ściepy robią sami.
Zdumiony
Ale dziadki poginają. Ho ho ho
Wróżka
Zobaczymy ich niebawem w sanatorium miłości.
Lila
Jak widać same zdrowe okazy.
do TO JA
A czemu to niektórzy mają te "głodowe" emerytury? Zastanawiałeś/łaś się kiedyś? A może robić się nie chciało? A może składki sztucznie się zaniżało? No to teraz do kogo pretensje?
Danka
Z tego co wiem to każda osoba płaciła 160 zł.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA