REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Ta studniówka przebije wszystko" (VIDEO)

Miasto

- Nasza przygoda w liceum, niestety, powoli dobiega końca. Cztery lata nauki spędzone w „Norwidzie” minęły nam w zadziwiająco szybkim tempie. Przeżyliśmy tu wiele pięknych chwil. Podczas tego ważnego i wyjątkowego wieczoru, chcemy podziękować wszystkim, którzy poświęcali swój czas i wysiłek na nasz rozwój i wychowanie - mówili podczas swojego studniówkowego balu maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego. Studniówka „Norwida” odbyła się 21 stycznia. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tegoroczna studniówka to święto dla około 170 maturzystów I LO. Z osobami towarzyszącymi, w galowych strojach, stawili się oni punktualnie o godz. 19.00 na swoim pierwszym prawdziwym balu, aby bawić się, ale też wyrazić wdzięczność za lata spędzone w murach szkoły.  

Tradycyjnie bal rozpoczęto dostojnym polonezem. Pierwszą turę poprowadziła dyrektor Dorota Piotrowicz z Patrykiem Zarembą oraz naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Agnieszka Deptuła z Miłoszem Mościckim. Za nimi zobaczyliśmy uczniów klas 4An, 4Cn i 4Dn z wychowawcami. Drugą turę poloneza poprowadzi wicedyrektor Wojciech Chaciński z Julią Kowalską oraz uczniowie i wychowawcy klas 4Fn, 4Bn i 4En. Wychowawcami klas maturalnych są: Ewa Torebko, Ilona Kołodziejska, Jacek Iciak, Aldona Stańczyk, Urszula Andruchewicz, Jan Kowalczyk. 

- Jesteśmy tu razem, aby tworzyć społeczność szkolną, działać i pozostawić po sobie ślad na następne lata. Już dziś zbliżamy się do wejścia w dorosłe życie, a nie byłoby to możliwe bez naszych drogich wychowawców, na których zawsze mogliśmy liczyć. Wskazywali nam ścieżki umożliwiające osiągnięcie naszych celów, służyli dobrą radą i byli dla nas wsparciem - mówiła w imieniu maturzystów Julia Kowalska.

Uczniowie podziękowali całemu gronu pedagogicznemu:

- To wy, drodzy nauczyciele, byliście obok nas każdego dnia, pomagaliście nam w osiąganiu sukcesów, ale i w podniesieniu się po porażkach. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni za trud i wysiłek, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Nie ma rzeczy, która wynagrodziłaby waszą pracę, dlatego obiecujemy wam godnie reprezentować imię naszej szkoły w dalszej drodze życia na każdym jej kroku - mówili prowadzący bal Julia Kowalska i Patryk Zaremba.

Na szczególne podziękowania zasłużyła dyrekcja szkoły:

- Po to, aby szkoła spełniała pokładane w niej nadzieje i oczekiwania, była miejscem bezpiecznym i przyjaznym uczniom, by kształciła i ukierunkowywała, a jednocześnie dawała przestrzeń na rozwijanie zdolności i talentów, które mieliśmy szansę podziwiać niejednokrotnie, by szkoła wspierała nas w podejmowaniu nowych wyzwań, musi być sprawnie i mądrze zarządzana. Za taką szkołę dziękujemy, pani dyrektor Dorocie Piotrowicz oraz panu wicedyrektorowi Wojciechowi Chacińskiemu - zwróciła się młodzież.

Oczywiste jest to, że ten wyjątkowy wieczór nie byłby możliwy, gdyby nie najwspanialsi rodzice. 

- Za to, że przez cały czas się nami opiekowaliście, podtrzymywaliście na duchu w chwilach słabości, przygotowywaliście do życia, ustrzegaliście nas przed popełnianiem błędów i uczyliście właściwego rozumienia słowa „dorosłość”. Chcielibyśmy za to wszystko powiedzieć wam szczere i prosto z serca: „dziękujemy” - podkreślali uczniowie.

- Jesteście ludźmi ciekawymi życia i pełnymi pasji, tak, jak my w waszym wieku. Różnimy się tylko czasem, w którym zostaliśmy wychowani. Nam mówiono: siedź cicho, nie wychylaj się, nie wychodź przed szereg. My dzisiaj wam przekazujemy: nie bójcie się, wychodźcie przed szereg, bo nikt was nie zauważy. Bądźcie wierni swoim marzeniom, pasjom i spełniajcie się. Jest to wasz pierwszy dorosły bal. Zapomnijcie w tę noc o nauce, kłopotach, troskach. Bawcie się dzisiaj pięknie i mądrze - tak, jak tylko Norwidziaki potrafią. na 100% - życzyła w imieniu rodziców Monika Ciskowska.  

Artystycznym zwieńczeniem części oficjalnej balu był piękny walc w choreografii Jolanty Wiśniewskiej do utworu „Stuck with U”. Walca wykonali: Julia Godlewska i Maciej Wiśniewski, Dominika Puchta i Patryk Zaremba, Maria Kaniewska i Bartosz Mościcki, Jagoda Ciskowska i Jakub Łojek, Karolina Kaczyńska i Miłosz Mościcki, Dominika Polak i Szymon Gerej, Anita Ziętara i Daniel Banasiak, Barbara Rutka i Błażej Król.

Oficjalnego otwarcia balu dokonały dyrektor Dorota Piotrowicz i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Monika Ciskowska. Z życzeniami do maturzystów, aby dobrze wykorzystali pozostałe do matury około 100 dni, a tego wieczoru wspaniale się bawili i korzystali z życia, złożyli: w imieniu starosty - Agnieszka Deptuła i Iwona Wyszyńska, w imieniu Rady Rodziców Monika Ciskowska oraz z Samorządu Uczniowskiego - Patryk Zaremba. 

- Podobno ubiegłoroczna studniówka była najlepsza w historii. Niestety tylko do dziś. Ta studniówka przebije wszystko - mówił z pełnym przekonaniem. 

- Studniówkę pamięta się przez całe życie - dodała dyrektor I LO, życząc, aby i ta zapadła w pamięci na kolejne lata. 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć  oraz na reportaż filmowy.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


studniówkabalmaturamaturzyściWyszkówI LONorwidliceumpolonezliceum ogólnokstzałcące

Komentarze

Polecam się pani dyrektor
I tyko szkoda, że za te piękne artystyczne zwieńczenie balu i choreografię znów zapłacili występujący uczniowie. Pani Jola to wie jak zadbać o swój dobrostan kosztem dzieci. 16 x 100 zł. Brawo. Tylko gdzie szkoła?
Najlepiej wydane pieniądze
Dla mnie były to najlepiej wydane pieniądze. 3 miesiące ćwiczeń średnio raz w tygodniu, czyli jakieś 30 zł na miesiąc. Ciekawe, gdzie znajdziesz kurs za taką stawkę na miesiąc. Poza tym, to uczniowie zwracają się do Pani Joli, a nie pani Jola narzuca się im z ofertą. Walc, nie jest obowiązkowym elementem studniówki tak jak polonez - i do tego przygotowuje szkoła ZA DARMO. Nie chcesz, nie bierzesz udziału i nie płacisz - proste, a nie ulewa ci się i żal dupę ściska, że ktoś zarobił parę groszy.
Kinga
To powinno być gratis dla uczniów.
Niezbędniki
Jak pani Piotrowicz wymyśli kolejną taką atrakcję to niech dopilnuje, żeby była sfinansowana z jej budżetu,
Grafik
Raz w tygodniu, jako dodatkowe zajęcia, czy w ramach już raz opłaconych?
Rama
w ramach zajęć z wf-u, taka gimnastyka dla ciała. Czy wszystko musi być robione za ciężkie pieniądze?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA