REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Brutalny gwałt na 21-latce. Sprawca skazany

Na Sygnale

W marcu 2021 r. na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do brutalnego gwałtu na 21-letniej kobiecie. Sprawca, Daniel R. z Pułtuska, został właśnie skazany na 7 lat więzienia.

REKLAMA

W grudniu 2021 r. do Sądu Okręgowego w Ostrołęce skierowany został akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Pułtuska, Danielowi R. Mężczyźnie zarzucono popełnienie pięciu przestępstw, m.in. zbrodni brutalnego trzykrotnego zgwałcenia 21-letniej kobiety; pozbawienia pokrzywdzonej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem, w tym biciem z użyciem różnych przedmiotów, kopaniem, ciąganiem za włosy, przyciskaniem kolanem głowy, wyzywaniem słowami wulgarnymi, groźbami pozbawienia życia; udzielania jej amfetaminy oraz posiadanie amfetaminy. Ponadto Daniela R. oskarżono o kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia partnera i dziecka pokrzywdzonej. Do przestępstw doszło w marcu 2021 r. na terenie powiatu wyszkowskiego. W akcie oskarżenia prokuratura zawarła też zarzuty nie płacenia przez oskarżonego alimentów na rzecz dwójki dzieci. Przestępstwa z użyciem przemocy Daniel R. popełnił w warunkach recydywy.

- W toku postępowania Sąd Okręgowy przesłuchał oskarżonego, pokrzywdzoną oraz wielu świadków. Przeprowadził też szereg innych dowodów. O szczegółach przeprowadzanego postępowania jurysdykcyjnego nie możemy informować, bowiem rozprawa prowadzona była z wyłączeniem jawności - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

19 stycznia Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie przeciwko Danielowi R., w którym podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora w akcie oskarżenia. Sąd skazał Daniela R. za zarzucane przestępstwa i wymierzył mu karę łączną 7 lat pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów i zakaz kontaktowania przez okres 4 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Miro
We więzieniu naucza go rozumu hehe
Zofia
Ale bandzior!
mikef
Tylko 7 lat za takie przestępstwa dla recydywisty?! Szok! Jak dla mnie to sądy wydające takie wyroki są do zaorania!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA