REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Pomnik nadal czeka na ratunek

Miasto

Trzeci rok z rzędu władze miasta zapowiadają przebudowę zdegradowanego pomnika Gloria Victis w centrum Wyszkowa, jednak w budżecie nie znalazły się na to jak do tej pory pieniądze.

Galeria zdjęć


REKLAMA

O konieczności naprawy pomnika stojącego u zbiegu ulic Sowińskiego i Pultuskiej w Wyszkowie pisaliśmy już kilkukrotnie. Władze miasta znakomicie zdają sobie z tego sprawę, o czym już w 2021 roku mówiła naczelnik wydziału promocji Edyta Wittich, jednak - jak twierdzą - szczupłość budżetu nie pozwala na zaplanowanie tego wydatklu w kolejnym roku.

Czytaj także: "Ten pomnik się wali"

W ubiegłym roku padła zapowiedź, że pieniądze na przebudowę zostaną wpisane do budżetu na rok 2023, ale tak się nie stało.

Czytaj także: "Gloria Victis" trzeba przebudować

Dlaczego zapowiedź nie została zrealizowana? Wyjaśnia skarbnik gminy:

- W 2022 roku została przeprowadzone oszacowanie kosztu przebudowy/ remontu pomnika Gloria Victis w Wyszkowie. Wstępnie jest to kwota około 200 tys. zł. Do budżetu na 2023 rok zostały przyjęte najpilniejsze potrzeby z uwzględnieniem harmonogramu ewentualnych prac (prace remontowe na zewnątrz nie mogą być prowadzone w zimie). W związku z powyższym oraz ze względu na ograniczone zasoby finansowe zadanie to nie znalazło się w budżecie gminy Wyszków na 2023 rok - mówi Dariusz Korczakowski.

Dodaje jednak. że rozważane jest, by w trakcie roku znaleźć pieniądze na ten cel w budżecie gminy.

- Ostateczna kwota i zakres prac zostanie ustalony w trakcie roku budżetowego - mówi skarbnik.

W tym trudnym dla finansów okresie gmina Wyszków znalazła jednak w budżecie pieniądze na inne "instalacje przestrzenne", jak chociażby ledowy napis (za ponad 145 tys. zł), który do końca kwietnia ma stanąć na pl. Miejskim, zakup rzeźby przedstawiającej papieża Jana Pawła II na skwer jego imienia (40 tys. zł), czy sfinansowane z zewnętrznych funduszy z niewielkim udziałem gminy rzeźby wiewiórek w parku (51 tys. 840 zł).  

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Gloria
Zaraz komórka propagandy wyda ze 20 tysi na silikon u znajomka i przypudruje na kilka miesięcy. Wyszków - miasto seksu i biznesu.
Lepieszko
Zawsze można wziąć tubę i zalepić te dziury.
Imię/psełdonim
Zrobić jeden pomnik, bo jakiś cmentarz na skwerku wyszedł. Brzydkie to rozdrobnienie jest.
Romek
Czemu wszyscy wciąż piszą miasto seksu i biznesu? Ja nie widzę ani tego ani tego. Widzę za to inne niepokojące rzeczy. Zabrudzone bardzo przez psy miejskie chodniki. To jakaś plaga. I Nikt tego nie raczy posprzątać. Nikomu to nie przeszkadza?
MSiB
Kiedyś zaistniało takie określenie naszego miasta na antenie ogólnopolskiej TVN i tak się już ciągnie.
Kombatant AK
Błędem władz Wyszkowa było pozwolenie kombatantom stawiania kolejnych pomników i pomniczkow w tym miejscu. Tam miało być ich jeszcze więcej. To było tak dla świętego spokoju, niech się akowcy cieszą. Jakość wykonania tych obiektów była od początku wątpliwa. Nikt nie pomyślał że to za 20 lat będzie ruina i potrzebne będą na naprawę pieniądze. Pod tym względem w Wyszkowie nic nie zmieniło się. Powstaje mnóstwo nowych tabliczek, kapliczek, rzeźb, popiersi aby zaspokoić ambicje różnych społecznych organizacji. Ale w przyszłości te " pomniki historii" trzeba będzie remontowac. I co wtedy państwo władza??????
Propozycja
Zgłaszam pomysł aby następną inicjatywa realizowana przez gminę było nadanie patrona placu Miejskiego. Niech to będzie najwybitniejszy mąż stanu w historii Polski, sp. Prezydent Lech Kaczyński. Jego pomnik powinien być posadowiony w centralnym punkcie placu. A co, przecież nas stać na taki gest. Proponuję żeby to akcji włączył się wicestarosta i jego kumpel z Wąskiej.
do Propozycja
Nie rób sobie śmiechu z umarłych, bo to niegrzeczne i niekulturalne!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA