REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Sprawa łęgów umorzona

Na Sygnale

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Wyszkowa oraz nadużycia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez osoby zarządzające sprawami finansowymi Wspólnoty Gruntowej w Wyszkowie.

REKLAMA

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu Wspólnoty Gruntowej w Wyszkowie pułtuska prokuratura wszczęła w maju ubiegłego roku. Badaniem śledczych objęty był okres między 6 grudnia 2019 roku a 25 marca 2022 roku. Postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku prowadzone było w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Wyszkowa poprzez nieutworzenie komisji rewizyjnej oraz nieefektywny nadzór w Spółce dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków, czym działano na szkodę interesu prywatnego członków Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków, a także w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez osoby zarządzające sprawami finansowymi Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Po pół roku śledztwa postępowanie zostało umorzone. Śledczy doszli do wniosku, że badane czyny nie zawierają znamion czynów zabronionych.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wspólnik
A pieniądze, i to niemałe, prokuratura znalazła i odzyskała. ?? Czy też umorzyła????

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA