REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Niech ten śpiew nas ubogaca"

Rozrywka

Już po raz dwudziesty trzeci odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie. W przeglądzie udział wzięło 63 wykonawców. W tym roku gminę Wyszków w przeglądzie powiatowym 13 stycznia reprezentować będą: Zofia Bloch i  Natasza Zimny, Aleksandra Jaszewska, Julia Janasz z SP nr 5 w Wyszkowie oraz Zuzanna Księżak, Lena Stankiewicz, Julia Skoczeń z SP nr 1 w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przegląd zainaugurowała Hanna Dziubiel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie:

- Jest mi niezmierni miło widzieć się dziś z wami, ponieważ była dwuletnia przerwa, podczas której konkurs odbywał się online. Jednak nie ma to jak takie wspólne spotkanie, podczas którego możemy posłuchać pięknych utworów w wykonaniu uczniów. Możemy wtopić się w atmosferę świąt, mimo że już minęły, ale jeszcze możemy je wspominać i śpiewać kolędy - mówiła.

- Nie byłoby kolęd i pastorałek, gdyby nie narodzenie naszego Pana Jezusa Chystusa - dodał proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie ks. Roman Karaś. - Kto śpiewa to dwa razy się modli, kto śpiewa ten jest dobrym człowiekiem. Tam gdzie jest śpiew, tam są dobrzy ludzie. Niech ten śpiew nas ubogaca i sprawia, że będziemy lepszymi ludźmi.

- Po tych dwóch latach smuty i pandemi, dziś bardzo serce się raduje, że młodzież chce występować, tak pięknie śpiewa. Życzę wam wielu wspaniałych momentów w waszym życiu - mówił Sławomir Cieślak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych gminy Wyszków.

Jury obradowało w składzie: Danuta Deptuła - prowadząca Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" - przewodnicząca, Joanna Skurzewska - nauczyciel muzyki w SOSW w Wyszkowie, Magdalena Kamińska - ASA "Tomitofa".

- Wszyscy zaprezentowaliście się wspaniale, mieliśmy trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych. Ale konkurs ma to do siebie, że musimy wyłonić laureatów, choć nie było łatwo - gratulowała zwycięzcom Danuta Deptuła.

Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury nagrodziło następujących uczniów:

Kategoria "A"

I miejsce - Zofia Bloch z SP nr 5 w Wyszkowie, wykonała pastorałkę pt. "Od serca do ucha"

II miejsce - Magdalena Kamińska, Sandra Pudlis, Zuzanna Śliwka z SP w Leszczydole-Nowinach, wykonały utwór pt. "Lulaj Go, Matko, lulaj" 

III miejsce - Natasza Mielcarz z I JSP "Language" w Wyszkowie, zaprezentowała utwór pt. "Dziś w stajence"

Kategoria "B"

I miejsce - Zuzanna Księżak, Lena Stankiewicz, Julia Skoczeń z SP nr 1 w Wyszkowie, wykonały pastorałkę pt. "Jezusa narodzonego"

II miejsce - Jakub Sieńkowski z SP w Olszance, wykonał utwór pt. "Małe Betlejem"

III miejsce - Emilia Szarmach z SP nr 4 w Wyszkowie, zaprezentowała kolędę pt. "Lulajże Jezuniu'

Kategoria "C"

I miejsce - Natasza Zimny, Aleksandra Jaszewska, Julia Janasz z SP nr 5 w Wyszkowie, wykonały utwór pt. "Na pasterkę chodźmy wszyscy"

II miejsce - Alicja Szczesna z SP w Leszczydole-Nowinach, wykonała "Kolęda dla nieobecnych"

III miejsce - Kalina Jastrząb z SP nr 4 w Wyszkowie, wykonała utwór pt. "Noel"

Pojawiły się również łzy szczęścia uronione przez zwycięzców. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Wyszków. Podziękowano także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występów. Przegląd poprowadziły uczennice klasy VIII e z SP nr 1 w Wyszkowie: Gabriela Ciecióra i Eliza Mastalerek.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówXXIII Gminny Przegląd Kolęd i PastorałekSP nr 1 w WyszkowieWOK "Hutnik"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA