REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Srebrne szkoły

Nauka

Dwie wyszkowskie szkoły średnie mogą poszczycić się dobrą pozycją w najnowszym ogólnopolskim rankingu liceów i techników. 11 stycznia opublikowano wyniki tegorocznego rankingu miesięcznika "Perspektywy".

REKLAMA

W XXV edycji renomowanego rankingu "Perspektyw" na 156. miejscu w Polsce uplasowało się Technikum działające w Zespole Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie. Szkoła zasłużyła tym samym na Srebrną Tarczę. W ubiegłorocznym rankingu w swojej kategorii Technikum ZS nr 3 zajęło 76. miejsce w kraju i uzyskało Złotą Tarczę. Wśród techników w województwie mazowieckim ZS nr 3 zajęło w najnowszym rankingu 27. lokatę (rok temu 16.). 129. wynik na Mazowszu wśród techników uzyskało Technikum nr 2 działające w CEZiU "Kopernik" w Wyszkowie (w rankingu krajowym szkoła znalazła się poza pierwszą 500). 

I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida uplasowało się w tym roku na 400. miejscu w kraju (w ubiegłym roku było 311., a dwa lata temu - 319.). Szkoła ponownie uzyskała znak jakości Srebrna Tarcza. W rankingu wojewódzkim plasuje się na 104. miejscu. W najnowszym rankingu jest drugie wśród szkół z terenu działania ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty.

W rankingu wojewódzkim 202. miejsce na Mazowszu zajęło II LO działające przy Zespole Szkół nr 1, a 213. lokatę - LO w Zespole Szkół nr 3  w Wyszkowie. W rankingu krajowym obydwie szkoły znalazły się poza pierwszym tysiącem. 

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty. Przy tworzeniu rankingu kapituła bierze pod uwagę wyniki matur oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, w przypadku techników - także wyniki egzaminu zawodowego. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA