REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nowy regulamin wynagradzania w Urzędzie Miejskim. Stawki poszły w górę

Miasto

W grudniu burmistrz wydał zarządzenie w sprawie ustalenia nowego regulaminu wynagradzania pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. Od 16% w najwyższych kategoriach zaszeregowania do 29% w najniższych wzrosły maksymalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego urzędników. Obecnie naczelnik wydziału będzie mógł zarobić ponad 11,5 tys. zł brutto (nie wliczając np. dodatku stażowego), inspektor - 7.200 zł, sekretarka - 6 tys. zł, referent - 5.700 zł, a np. sprzątaczka 4.400 zł.

REKLAMA

Grudniowym zarządzeniem, które weszło w życie wraz z nowym rokiem, burmistrz uchylił poprzednie, obowiązujące od 1 października 2021 r. W stosunku do tamtego Grzegorz Nowosielski znacząco podniósł dopuszczalne maksymalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników samorządowych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. Dla jasności, wprowadzenie maksymalnych kwot w zarządzeniu nie oznacza, że wszyscy pracownicy automatycznie otrzymali najwyższe możliwe stawki wynagrodzenia przypisane do ich kategorii zaszeregwania w strukturze urzedu. Jednak zmiana regulaminu i podniesienie kwot maksymalnych de facto otwiera burmistrzowi furtkę do podwyżek wynagrodzeń, które zapowiedział na 2023 rok. 

Czytaj także: Koalicja w obronie podwyżek

Czytaj także: Administracja znacznie droższa

AKTUALNA TABELA MIESIĘCZNYCH MAKSYMALNYCH KWOT WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO (kategoria zaszeregowania i maksymalna kwota wynagrodzenia zasadniczego - w nawiasach podajemy stawki przed podwyżką)

I 4.000 zł (dotychczas 3.100 zł)

II 4.100 (3.200)

III 4.200 (3.300)

IV 4.300 (3.400)

V 4.400 (3.500)

VI 4.500 (3.600)

VII 4.800 (3.700)

VIII 5.100 (3.800)

IX 5.400 (4.100)

X 5.700 (4.400)

XI 6.000 (4.700)

XII 6.300 (5.000)

XIII 6.600 (5.300)

XIV 6.900 (5.600)

XV 7.200 (5.900)

XVI 7.500 (6.200)

XVII 7.800 (6.500)

XVIII 8.100 (6.800)

XIX 8.400 (7.100)

XX 8.700 (7.400)

XXI 9.000 (7.700)

XXII 9.300 (8.000)

Najwyższą kategorię zaszeregowania w urzędzie (XXII) ma sekretarz gminy. Potem w strukturze (XXI kategoria) są zastępca skarbnika, naczelnik wydziału, główny księgowy, audytor wewnętrzny. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego ma XX kategorię zaszeregowania, a kierownik referatu - XIX. W XVIII kategorii zaszeregowania mieszczą się zastępca kierownika USC, komendant gminny ochrony przeciwpożarowej. 

Główny specjalista, informatyk urzędu - to pracownicy w XVII kategorii zaszeregowania, gdzie maksymalne wynagrodzenie może wynieść 7.800 zł brutto. Starszy inspektor i inspektor to odpowiednio kategorie XVI i XV, gdzie wynagrodzenie może wynieść od 7.200 ł do 7.500 zł brutto. Starszy specjalista, starszy informatyk z XIV kategorią zaszeregowania może otrzymać 6.900 zł brutto. Zaś podinspektor i Informatyk (XIII) - 6.600 zł. Specjalista w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie z XII kategorią zaszeregowania może być wynagradzany kwotą 6.300 zł brutto. Samodzielny referent, sekretarka (XI) - 6.000 zł brutto. Referent z X kategorią może otrzymać 5.700 zł brutto, a młodszy referent zaszeregowany o kategorię niżej - 5.400 zł brutto.

Jeśli chodzi o pracowników obsługi, konserwator (X) może zarobić 5.700 zł, kontroler strefy płatnego parkowania (IX) - 5.400 zł, robotnik gospodarczy (VI) - 4.500 zł, a sprzątaczka (V) - 4.400 zł brutto. 

Kierownictwu urzędu przysługuje ponadto dodatek funkcyjny, który może wynosić maksymalnie:

1. Sekretarz gminy - 3.000 zł

2. Zastępca skarbnika, kierownik USC, naczelnik wydziału, główny księgowy - 2.560 zł

3. Kierownik referatu - 2.340 zł

4. Zastępca kierownika USC, lomendant gminny ochrony przeciwpożarowej - 1.500 zł.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Obajtek
Dlaczego od świąt wyszkowski Obajtek z PEC u wyłączył centralne ogrzewanie i ciepła wodę. Czy to prawda że niekupil odpowiedniej ilości węgla bo pieniądze roztrwonił na nagrody i podwyżki. Co na to gospodarz gminy pan burmistrz. Jak długo jeszcze będą z mieszkańców robić durni.
Ktoś
Sprzątaczka 4.400- absolutnie nie mam nic do zawodu sprzątaczki, bo praca ważna jak każda inna. Ale nauczyciel np mianowanego ma 3570 brutto- i to jest prawda, tyle ma. Kwota bez porównania. A warunki pracy???? Również bez porównania- prawie 30 osób w klasach i jeszcze darmowe czarnkowe. Tylko zapłakać.
Kaja
Sprzątaczka po podstawówce lub zawodówce 4400 zł! Nauczyciel dyplomowany mgr, nierzadko z kilkoma studiami podyplomowymi, z 30-letnim stażem pracy - 4240 zł brutto! Co za chory kraj! A w powiecie wyszkowskim starostwo zakazało dyrektorom przydzielania płatnych zastępstw za chorych nauczycieli! Nauczyciel na L-4, jego kolega - nauczyciel tego samego przedmiotu ma tzw. okienko i nie może poprowadzić lekcji z inną klasą, bo nikt jemu za to nie zapłaci! A co z młodzieżą? Łączenie grup, okienko dla uczniów lub biblioteka albo zajęcia z pedagogiem lub psychologiem szkolnym - o ile taki w szkole jest! Wszystkie te działania - wbrew prawu wszelakiemu i oświatowemu!!! Dyrektorzy szkół trzęsą się przed władzą i robią co im każą! Ludzie, szkoda mi was! A najbardziej szkoda mi młodzieży, ale kto o niej myśli? Na pewno nie władza! Obudźcie się i spójrzcie na siebie w lustro! Kogo nie widzicie? Ja wiem KOGO i ... bardzo mi Was szkoda! Wieczny odpoczynek ... Amen!
Rejent
A ile ma sklepowa z długoletnim doświadczeniem za ladą na stanowisku prezesa?
Do Kaja
Zgadzam się w 100%, do czego i dokąd to zmierza, niewiarygodne, brak szacunku do zawodu i godności nauczyciela.
Referent
Nauczyciel często ma dwa etaty ( etat + godziny ponadwymiarowe ) wraca do domu o 14-15. Normalny pracownik etatowy pracuje np od 8 do 16 i ma jeden etat. Nauczyciel ma dwie pensje w tym czasie co zwykły etatowiec ma jedną pensje. Gdzie jest sprawiedliwość ? Ludzie przejrzyjcie na oczy, mówicie, że nauczyciel ma tak źle ale czy tak naprawdę wiecie ile oni zarabiają i ile godzin pracują np 18 godzin tygodniowo gdzie etatowiec dla porównania 40 godz. Poziom nauczania dzieci jest coraz gorszy. Nauczyciele nie zajmują się dziećmi ! Nauczyciele jak mają tak źle to niech nie pracują na Karcie Nauczyciela tylko na Kodeksie Pracy. Pozdrawiam "ciężko" pracujących nauczycieli.
do referenata
Jak jesteś taki mądry sam spróbuj popracować jako nauczyciel za te pieniądze. Przy ciągłym inwestowaniu w kursy i studia podyplomowe w własnych pieniędzy. Sprzątaczka bez wymogu żadnego dokształcania się nie ma takiego stresu i odpowiedzialności zarabia więcej. Nie pierdol idioto że to praca tylko przy tablicy. Nie widziałeś całej biurokracji zajmującej minimum 40 godzin w szkole i powrocie do domu. Plus wycieczki, przedstawienia itp. To wszystko zajmuje całe dnie. Praca nauczyciela to nie zarabianie tylko hobby dla zapaleńców . Zwłaszcza w czasach totalnego burdelu jaki zapewnił na Czarnek. Zamknij się jak nie masz pojęcia albo sam spróbuj. Zobaczymy jak długo wytrzymasz bohaterze .
W tyłkach się przewraca
No jednak nie obyło się bez antyrządowego politykowania. Dołóż jeszcze nauczycielko parę godzin, jakie przeznaczasz na walkę z władzą i politykowanie, będziesz wiarygodniejsza. Dodaj godziny poświęcone organizacji proaborcyjnych strajków, czy lewackiej indoktrynacji. Dzieci coraz głupsze, mniej kulturalne (przykład spod zawodówek), mają dziś więcej na głowie, niż w głowie, a ty ciągle o pieniądzach. Za poprzedniej władzy miałaś raj.
Wesołek
Kontroler strefy platnego parkowania 5400 brutto? Tyle to chyba ratownicy w karetkach nie mają choc odpowiadają za ratowanie życia. Panie burmistrzu, czy nikt nie włączył ukrainskiego glosnika u pana w gabinecie i nie spadl panu na glowe strop? Śmiem podejrzewać że takie zdarzenie mialo miejsce...
chujownia2023
Kontroler to swój chłop. Głosujcie na szmaciarzy dalej.
W tyłkach się przewraca1
Ktoś, kto po tylu przekrętach i aferach zabiera publicznie głos w obronie rządu musi być kompletnym idiotą. Sytuacja wynika z tego co dzieje się w rządzie. Przykład tj zepsucie idzie z góry. Wiadomo, że szanowny elektorat dostawał same pały i stał w kącie a wykształcenie się dorabia wg potrzeb bez nauczycieli. Teraz zemsta na nauczycielach to parę głosów więcej spod budy z piwem. Taki mamy klimat.
Taki tworzycie klimat
Napisz więc ile chciałabyś zarabiać i czy w końcu coś tej młodzieży zagwarantujesz. Klimat jaki jest widać na każdym kroku. Park pełen podpitej małolaterii, plac miejski wieczorami zamieniony w jedną wielką melinę, patologia przy szkołach na Świętojańskiej. Skąd to idzie, jak nie z góry? Nie dziwi też, że 90% kryminalistów to elektorat, PO, którego jak widać również jesteś częścią. A ci spod budy z piwem... To wy w swoim sosie i klimacie robicie konkursy, gdzie dyrektorami zostają kompetentni inaczej koledzy z bokserskiego ringu. Ten przykład wyznacza wasz poziom znakomicie. Politykuj dalej, a młodzież odpływa, bo wam jak lekarzom zawsze mało i mało.
Wyszków tonie
Najwięcej to władzunia wyszkowska roluje nauczycieli. Sami sobie podnoszą pensje w urzędach a nauczyciele mogą tylko ponarzekać. Kto tam pracuje w wydziałach oświaty w gminie i starostwie ? Jak reprezentują ich interesy ? A szefowie ZNP i oświatowej "S" głosują na PO, Nowosa czy PiS. Jak zamiast na ludzi mądrych jak Szczerba, Osik czy Bieżuńska głosujecie na emerytów, bezrobotnych lub kościelnego to będziecie się zbliżać do najniższych zarobków. Bo drobny cwaniaczek wykształconego nauczyciela nie zrozumienie. Sami sobie strzelacie w kolano. Urzędnikom należą się podwyżki a nie tym co przez rok nie wybudowali ani metra nowej drogi.
***** **
Przekręty rządu bolą, ale przekręty w Wyszkowie już nie. Nadążysz za nauczycielską elitą? Macie co chcecie widocznie.
Wyszkowiak
Wyszków tonie, głosowanie na emerytów, bezrobotnych czy kościelnego to w gruncie rzeczy nic złego pod warunkiem, że wyżej wymienieni reprezentują w radzie głos mieszkańców. W naszym mieście ten głos słychać tylko od Szczerby i Osika , reszta to układowcy pilnujący tylko swoich interesów i swoich grajdołów.
Podsumowanie
Rok minął, niech Osik i Szczerba go nam podsumują. Mam wrażenie, że poza biciem piany to niewiele zrobili. Może nie wiemy wszystkiego, dlatego warto poznać ich ntt zdanie.
Do Wyszków tonie
Jeśli Szczerba taki wspaniały i wszechwiedzący, to dlaczego nie startował na burmistrza i w dodatku mniej dostał głosów od radnej z Masz wybór. Ciekawe.
Tak
Wy tam cieszcie się, że nie startował.
Do Tak
Właśnie niech startuje, musi dać z siebie wszystko. A niby dlaczego mielibyśmy się nie cieszyć?
Tak tak do Tak
Jego sprawa, co musi. Cieszymy się, że jest klasą samą w sobie pośród Pedofilii Obywatelskiej, komuchów i innych konkubentów. Tak
Do Kaja
Narzekasz na rząd, a nie masz odwagi powiedzieć wprost, że za opisane patologie w Wyszkowie odpowiadają zwolennicy rządowej opozycji w osobach reprezentujących większość w zarządzie i radzie powiatu ( i tu sobie dopisz których). Z drugiej strony większość kadry nauczycielskiej głosuje własnie na tę opcję i te chore, kwadratowe koło się zamyka. Przedstawiciel ZNP od kadencji staruje z list opcji, która tak was podle traktuje. Jesteście masochistami widać.
Życie
Miernoty otaczają się ludźmi jeszcze bardziej miernymi od siebie, aby móc nimi kierować wedle własnego uznania i ukryć własną mierność.Kto na to wszystko pozwala?
Dudzio 12
Jeżeli ktoś uważa , że Sprzątaczka zarabia za dużo w stosunku do Nauczyciela to niech zmieni pracę. nauczyciel pracuje 18 godz a Sprzątaczka 40. Po Nauczycielu trzeba sprzątać a po sprzątaczce nauczyciel nie sprząta. Za poprzedniej władzy (PO - PSL) mówiło się można się przekształcić i zmanić zawód. nauczyciele do szczotek - marsz będzie wam lepiej
Wyborca do Dudzia 12
Nie zapominaj człowieku o ważnej kwestii jaką jest ponoszenie konsekwencji za źle wykonaną pracę. Jakie konsekwencje poniesie taka sprzątaczka jak źle posprząta a jaką nauczyciel za słabe wyniki młodzieży w nauce (a dzisiejsza młodzież nie ma ochoty się uczyć)? Sprzątaczka dostanie opieprz i tyle a nauczyciel musi przygotować stosy dokumentów udowadniając swoją pracę i jest z tego konsekwentnie rozliczany. Więc nie porównuj bo tego porównać się nie da!!! A po drugie w soboty i niedziele to sprzątaczka ma wolne od pracy a nauczyciel przygotowuje się na następny tydzień do zajęć lekcyjnych, więc nie porównuj bo porównać się nie da !!! A po trzecie sprzątaczka może mieć tylko wykształcenie podstawowe lub zawodówkę i więcej nie trzeba a nauczyciel całe życie podnosi swoje kwalifikacje bo takie są wymogi, więc nie porównuj!!! bo nie masz o tym zielonego pojęcia.
Zdumiony też do Dudzia
Nie wypowiadaj się człowieku w sprawach o których nic nie wiesz. Bierz szczotę do ręki i zasuwaj.
Psycholog
Sprzątaczka czy to wyborca Pisu, nawet jeśli czasowo udaje inaczej, zagłosuje ślepo na wskazany typ. Nie ma własnego zdania i pójdzie tam gdzie dają albo każą. W swoim otoczeniu ma mnóstwo rodziny, znajomych żyjących na koszt państwa. Większość sprzątaczek nic nie potrafi a jest rodziną, znajomym, sąsiadem, kumotrem osoby, która ją zatrudniła albo poleciła. Nikt więcej by jej nie zatrudnił i musi być wierna. Nauczyciel się wykształcił, jest niezależny, ma wolną wolę i zagłosuje zgodnie z tą wolą, wiedzą i w pełni świadomie. Potrafi uwzględnić w swoim głosie złodziejstwo, oszustwo, kumoterstwo, matactwo, kombinatorstwo, niesprawiedliwe traktowanie, rozrzutność osoby, na którą głosuje. Widzi kto nie dba o przyszłość. Zagłosuje na uczciwego. Dla tego nie jest żadnym materiałem wyborczym i rządzącemu się nie opłaci.
Podstawa to podstawa
Jak pięknie władzunia was rozgrywa. No i nie czepiajcie się sprzątaczki z podstawówką, bo po kątach to was rozstawia członek PO z takim właśnie wykształceniem. Popatrzcie na sentencję powyżej na temat miernot i ich roli. To Ich głosem dyrektorami zostają kolejne miernoty. Jak to o was elito świadczy?
Nauczyciel jest przereklamowany.
Nie jestem pewien kto dokonuje bardziej racjonalnych wyborów - czy stojąca twardo na ziemi sprzątaczka czy rozdygotany nauczyciel, stresowany przez swojego dyrektora podlizującego się do partyjniaków, straszącego go zwolnieniami. Podobnie w urzędzie, partyjniak w randze naczelnika, nie potrafiący porządnie wypełnić rubryki w zestawieniu zarabia 9 tysięcy a referent, który ma też wykształcenie wyższe i potrafi wypełniać te tabelki i sporządzać raporty dostaje 6 tysięcy brutto. Co tacy niedzielni naczelnicy robią ? Podlizują się gburmistrzowi, bo tak najprościej, a twoja sprawę dadzą do załatwienia słabo opłacalnemu referentowi, który też może stosować spychologię bo po co się przemęczać.
Marek
Moja żona jest nauczycielką i pracuje 7 dni w tygodniu. Dokumentacja, szkolenia, webinary, rady pedagogiczne, sprawy wychowawcze uczniów i tak w kółko . Powtarzam 7 dni w tygodniu!. Za własne pieniądze kupiła laptopa, drukarkę, zapas papieru, tusz, opłaca internet itd itd. Jeszcze ktoś chce na ten temat dyskutować ? Akcesoria pani sprzątaczki to ścierka, miotła, wiaderko plastikowe i zero odpowiedzialności. I tyle w temacie.
Strajk
Cieszy, że nie wymieniłeś zaangażowania w różnego typu lewackie odchylenia jak palenie zniczy pod sądami, strajki kobiet itp. Inne, panie, bardzo wydają się zaangażowane.
Zofia
Do wszystkich przemądrzałków i cwaniaków wielce wypowiadających się o pracy nauczycieli. Po jednym dniu pobytu w szkole np. 7 lekcji uciekalibyście gdzie pieprz rośnie od szkoły. Nie wiecie o czym mówicie. Poprowadźcie lekcje, zapanujcie nad młodzieżą, wykażcie się na tle szkoły jakimś apelem, konkursem, ciekawym wydarzeniem i wyjdźcie z pracy zadowoleni. Powodzenia !
Pusia
Ciekawym wydarzeniem... chyba Zosia nie ma na myśli angażowania 14 - 15 latków w wydarzenia typu proaborcyjne strajki, gdzie dziewczynki występują z transparencikiem "moja pusia, moja sprawa" ? Jednak są nauczyciele i aktywistki.
Anna
Zobaczcie do czego sprowadziła się ta cała dyskusja. Do porównania czyja praca ważniejsza a czyja lepsza a czyja bardziej opłacalna. Żenada.
Spokojnie
Nie warto się aż tak bardzo wczuwać Anno. Nikt rozsądny nie poddaje w wątpliwość znaczenia roli nauczyciela. Natomiast przykre jest to, że wyszkowska władza, pod względem uposażenia lepiej traktuje sprzątaczkę od nauczyciela. Ten powołany jest do swojej misji w każdych warunkach i często dawał temu dowód, chociażby podczas okupacji. Kiedy zajdzie potrzeba sam jest w stanie posprzątać swój warsztat, Nauczyciel może być sprzątaczką, sprzątaczka nigdy nie będzie nauczycielem. Nikt nie zgłupiał i każdy zna ten porządek. Chora jest wyszkowska władza i tu jest żenada.
Andrzej
Musi być wojna i pewnie będzie kraj obłędu władza robi co chce i urzędnicy tez a idź coś załatwić to zostaniesz na pewno dobrze potraktowany wszyscy wielcy państwo .
Schizofrenia jakaś?
Psycholog: "...Nauczyciel się wykształcił, jest niezależny, ma wolną wolę i zagłosuje zgodnie z tą wolą, wiedzą i w pełni świadomie. Potrafi uwzględnić w swoim głosie złodziejstwo, oszustwo, kumoterstwo, matactwo, kombinatorstwo, niesprawiedliwe traktowanie, rozrzutność osoby, na którą głosuje. Widzi kto nie dba o przyszłość. Zagłosuje na uczciwego..." gdzie tak jest, bo na pewno nie w Wyszkowie. Zdecydowana większość głosowała za obecnym układem. Kandydat ZNP też o tym świadczy.
Niestety
Większość, ale nie wszyscy. Ci ostrożniejsi, są dziś mniej rozczarowani potraktowaniem stanu przez władzę. Wiedzieli, że to ślepy zaułek.
Nauczycielu bądź mądry
Marek ty nie rób z siebie cieniasa. Może twoja żona jest pracowita ale jej energia idzie pewnie w gwizdek. Znam kilka takich, które nie patrzą jak przyswajają materiał uczniowie i jakie mają oceny tylko zasuwają z materiałem bo taki mają program nauczania. Rodzice mają problem i biorą dla dzieci korki. Jest także wielu nauczycieli superowskich, którzy nie poddają się różnym modom, nie podlizują się władzuni tylko robią swoje. Dziwne, że władzunia wyszkowska, wykształcona przez wyszkowskich nauczycieli, jakoś nie kwapi się do zwiększania im wynagrodzenia. Nie docenia ich pracy tylko ewentualnie zagania na listy wyborcze, żeby zapewniali im głosy i władzę w samorządzie. Wynagrodzenie nauczycieli pewnie niewiele odbiega od pensji urzędników w starostwie, którzy też są niedoceniani i nieszanowani. Najlepsza kariera nauczyciela to nauczyciel z rodziny radnego, przyjęty do szkoły a po kilku lub kilkunastu latach zostaje dyrektorem do emerytury. Widzicie to i przyzwalacie na to. Popatrzcie na
Dżentelmen czy świnia
Była umowa dżentelmeńska i późno to późno, ale lepiej teraz niż wcale - pytał radny Waldemar Sobczak, który w 2020 roku wraz z ówczesną koalicją głosował za obniżeniem nauczycielskich dodatków.
Ciekawy
A można byłoby podać jakie są najniższe wynagrodzenia w każdej grupie? Bo zapewne tyle faktyczne wynoszą
Dżentelmen -
Wg Moli to drugie.
Stach
Za zatrudnienie sklepowe zamiast prezesa pensja powinna iść dwa razy w dół. W takiej sytuacji sprzątaczkę z rodziny można mianować na dyrektora i płacić jej jeszcze więcej. Co wy na taki układ?
Ostro
Czytam z rozbawienie Państwa komentarze. Kiedyś gdzieś słyszałem taki dowcip :) "Biegnie do szkoły na godzinę 8.00, w trampkach nauczycielka kontraktowa. Na plecach plecak z pomocami naukowymi, w rękach jakieś podręczniki i w domu zrobiony "eksponat" do pokazania uczniom, Mija idącą statecznym krokiem w szpileczkach z torebką na ramieniu koleżankę - nauczycielkę dyplomowaną. Witając się z nią zdyszanym głosem mówi. Pani to ma dobrze. Ja muszę to wszystko nosić, a pani to ma wszystko w głowie. Na to koleżanka. Nie, nie moja droga - ja mam to wszystko w d.... " :) Oczywiście autor dowcipu przesadził. Ale nie powiecie mi Państwo, że można skutecznie uczyć przy tablicy 30 godzin w tygodniu, i przemieszczać się między szkołami, nie jednokrotnie trzema.
Kabaret
Z rozbawieniem przeczytałam Pana Komentarz. Grunt to polityczne zaangażowanie po niewłaściwej stronie. I trzeci i czwarty raz biegnie taka nauczycielka z ulotkami burmistrza w nadziei. A tu taka beka!
I dobrze
Zima, a ona dalej w trampkach.
D.D.
W trampach bo na porządne buty jej nie stać bo mało zarabia. I tyle w temacie.
ZNP po stronie układu
W trampkach wygodniej jej będzie biegać z ulotkami burmistrza. Większość narzekających głosuje na obecny układ. Przyzwoitość i jakość rządzących schodzi na plan dalszy.
Jaco
Do Marka Ja tez kupiłem za własne pieniądze laptopa ,drukarkę ,tusz ,papier itp i nie jestem nauczycielem a jeszcze opłacam internet i telefon tez za własne pieniądze. Twoja zona musi przestawić sie na cyrkle ekierki kreda tablica i zeszyt wtedy jej sie koszta zmniejszą . Dolicz jeszcze paliwo na dojazd do pracy.
ZNP
ty Jaco, nie paJacuj
Jaco
Wielki ZNP tez drukarkę kupiłeś za własne pieniądze ?
Do typa Jaco
Sam się przestaw na cyrkiel i ekierkę jak takiś mądry.
Kornel
No teraz nie będzie biegania z ulotkami burmistrza, bo ten z zastępczynią zaplanował sukcesję stołka na kolejnego matołka. Kogo?
ZNP po stronie układu
Prosta7 2023-01-10 14:00:36 A w WOK Hutnik bida z nędzą. Dystrybucja jajek. Ale jaja, ale jaja. Jak wam elito miasta nie wstyd za to co się dzieje w WOK dzięki waszemu poparciu tego układu, gdzie dyrektorem zostaje miernota - były pracownik techniczny tego przybytku i sprowadza go na dno. ZNP ma w tym swój znaczący udział.
John
A czemu nie jest podane ile może przytulać skarbnik? Jest tylko wymieniony zastępca skarbnika. To jakaś tajemnica?
Zofia
Obecni urzędnicy i księża to patologia . Amen
Adam
To fakt . Najpierw wyłączyli oświetlenie niby oszczędność a potem dali sobie podwyżki .
Mieszkaniec
Świetojańska ciemna po 22 a wcześniej wszystkie latarnie włączone aż za jasno czy nie można włączyć co 3 i niech świecą się cała noc . Ta sama sytuacja w gminach ościennych tam już dramat ciemno i pełno psów .Mądrość naszych urzędników !!!! Brawo
Żenada
To wy, zwolennicy gburmistrza, musicie zrobić porządek w Wyszkowie, bo to co wyprawia gburmistrz i księżniczka Iwonka, to patologia.
Miasto seksu i biznesu
Począwszy od lat 90. XX w. Album Bacy i nagranie gang bang w doborowej obsadzie. Materiał na kilka sezonów.
do muła Arka Cz. z Ostrołęki
Radny Waldemar Sobczak, w 2020 roku wraz z ówczesną koalicją głosował za obniżeniem nauczycielskich dodatków. Koalicja ta okazała się niewypałem, ale miejscy radni PiS nadal głosują ręka w rękę razem z PO i komuną za wszystkimi możliwymi podwyżkami. Lewandowski, Tauter, Zaremba, Paradowski, Powierza i w kratkę Pokraśniewicz. Antyspołeczne PiS.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA